Виховна година «Сторінками казок Ганса Крістіана Андерсена» «Дюймовочка»
Мета: познайомити з життям та творчістю письменника Ганса Крістіана Андерсена; формувати навички аналізувати та робити навички з прочитаного та почутого; розвивати пам'ять, зв’язне мовлення; виховувати бажання читати казки.
Обладнання: ілюстрації-пазли, матеріал для композиції ліжка (горіх та пластилін).
Хід заходу
І Організація заходу
1. Бесіда
- Діти, ви любите казки?
- Сьогодні ми помандруємо сторінками чудової казки Ганса Крістіана Андерсена і дізнаємось дещо нове і цікаве про цього талановитого письменника. Тому сідайте зручненько та слухайте уважно... Подорож у казку починається…
- Всього за своє життя Андерсен написав 150 казок. Найвідоміші: "Русалонька", "Снігова королева", Дюймовочка", "Кресало" та багато-багато інших.
Народився Ганс 2 квітня 1805 року, як відомо, у Данії. А саме на острові Фіонсе. Серед його предків теж були вельми творчі особистості. Так, його дід займався різьбою по дереву, а батько був чоботарем. Дід мав пристрасть до виготовлення статуеток, які поєднували в собі частини тіла людей та різних тварин. Як це часто буває, митця не розуміли. І його просто вважали божевільним.
Крістіан захоплювався театром, танцями та співом. А от з освітою він не дуже ладнав – писав з помилками. А вступив до гімназії, будучи вже дорослим юнаком. Проте закінчив її і почав писати казки. Сім’ї, нажаль, не мав. Хоча писав казки, мав визнання та славу, проте був самотньою людиною.
- Щоб здогадатися яка казка сьогодні завітала до нас, вам потрібно відгадати загадку
Народилась я у квітці,
В шкаралупі я жила,
Якось раз мене з вікна
Бридка Жаба понесла.
В старої миші я була,
І з кротом зустрілась я.
А добра ластівка мене на крилах
До Країни ельфів принесла. («Дюймовочка»)
Перегляд мультфільму
1. Діти, а хтось знає як зявилася Дюймовочка на світ?
(Жінка посадила зернятко, з нього виросла квітка,а у квітці сиділа
Дюймовочка)
2. З якого зерна виросла Дюймовочка?
а) 3 ячмінного;
б) з житнього;
в) з пшеничного.
3. А чому її звали Дюймовочка?
(тому що вона була дуже маленькою, не більше *дюйма- (дюйм – одиниця
вимірювання довжини 1дюйм=2,54 см)*) (показати на лінійці -3см)
4.А що ж сталося далі? ..Хто викрав Дюймовочку з вікна?
У зеленому жакеті
Галасує в очереті.
Хоч і плавати мастак,
І не риба, і не рак.
«Жаба»
5. Куди понесла жаба дівчинку? (до себе у болото)
6. Кого Дюймовочка попросила про допомогу?
Що то є за гість:
Ніжок має шість.
Аж чотири крильця має,
По квітках собі літає?
Не бджола, не джмелик —
Зоветься він… (Метелик)
-Так, Дюймовочку від бридких жаб врятував метелик. Молодці,діти.
Фізкультхвилинка.
Я біжу, біжу по гаю,
Я метелика впіймаю.
А метелик не схотів —
Геть від мене полетів.
Полетів він на лужок,
Заховався між квіток.
Я іду, іду, іду —
Метелика не знайду.
7. З ким познайомилась Дюймовочка пізніше?
Хоч не олень – роги має,
І не птиця, а літає.
Чорний-чорний, а не крук,
Це малий, моторний ...
(Жук)
8. А кого зустріла дівчинка потім?
Маленька, сіренька,
Довгий хвостик має,
По підлозі бігає,
Насіннячко збирає. (Миша)
9. Про що договорилися Миша та Дюймовочка?
(Що Миша дозволить дівчинці жити в нірці та буде годувати її, а
Дюймовочка допомагатиме Миші по господарству)
10. Що задумала хитра Миша?
(Оженити Дюймовочку ) на кому?
Хто без плугу та лопат
Перерив вишневый сад?
Увесь в землі: і очі й рот.
Ну, звичайноно, - це був (Крот!)
11. Яку пташку Дюймовочка врятувала від смерті?
а)Синичку;
б)горобчика;
в) ластівку.
Маленька, чорненька, співає, щебече,
Під стріхою з глини зліпила гніздечко,
Роздвоєний хвостик, як ножички, має.
Що це за пташина? Хто пташку цю знає? (Ластівка)
12. Як віддячила пташка дівчинці? Кого зустріла Дюймовочка у тій країні?
(Вона віднесла її у Країну ельфів)
Легкокрилі чародії.
У казках живуть і мріях. (Ельф).
Виготовлення ліжечка для Дюймовочки (з половинки грецького горіха та пластиліну)
ІІІ Підсумок заходу
- Що нового та цікавого ви дізналися?
-Діти, читайте казки, адже у них відкривається чарівний
світ,розвивається фантазія, казки вчать нас перемагати добром зло,бути
працьовитими,щирими,добрими!