Виховна година. Гра - подорож "Країна Дружби"

Про матеріал
Сценарій виховної години "Країна Дружби" буде корисний для дітей перших, других класів. Метою заходу зазначено: підвищення рівня уявлення та розуміння дітьми поняття «друг, дружба». Сприяння формуванню добрих взаємовідносин між дітьми, обговорення моральних якостей, що  сприяють  дружбі. Шляхом створення психологічних ситуацій вибору - підведення учнів до розуміння важливості взаємодопомоги у колективі; забезпечення згуртованої, злагодженої роботи колективу, чемного ставлення учнів одне до одного. Актуалізація прагнення бути товариськими, турботливими та чуйними людьми.
Перегляд файлу

-1-

Гра - подорож

«Країна дружби»

Тема. «Країна дружби»

Мета: розширити  уявлення та розуміння  дітьми  поняття «друг, дружба». Сприяти формуванню добрих відносин між дітьми, прищеплювати моральні  якості, що  сприяють  дружбі. Шляхом створення психологічних ситуацій вибору,  підвести учнів до розуміння важливості взаємодопомоги в колективі; сприяти створенню дружнього дитячого колективу, виховувати чемне ставлення учнів одне до одного. Розвивати усне мовлення, вміння висловлювати свої думки послідовно, повним реченням. Виховувати  прагнення бути товариськими, турботливими та чуйними людьми.

Очікувані результати.  Після  уроку  учні зможуть:

  • розуміти, з чого починається дружба;
  • знати, кого називати другом;
  • навчитися наводити приклад про дружбу та вміння дружити.

Обладнання. Телевізор; комп’ютер; конверти зі словами-якостями: малюнки з дітьми; картки з прислів’ями;

Хід уроку

І. Привітання

Добрий ранок,

В добрий час,

Рада вітати тут я вас.

Наберем в долоні сміху

І розсиплем всім на втіху,

Напорошим швидше вуха,

Щоб усе- усе послухать.

Ми протремо оченята,

Щоб  усе спостерігати,

Бо  ми хочемо все  знати,

Дружними й веселими  зростати!

 

І. 1 Актуалізація опорних знань. Увага на екран!

Відео 1. Перегляд  мультфільму «Дружба»

 Вступна  бесіда «Хто такий друг?»

 

-Скажіть, будь ласка, як у мультфільмі показано дружбу?

(Всі згуртовані, одностайні, налаштовані на взаємодопомогу)

 

- Як ви гадаєте, які дитячі колективи вважаються дружними?

 ( Ті, які разом веселяться, разом грають, чимось хорошим  діляться, допомагають, не ображають один одного,  гарно спілкуються, щось разом виготовляють …).

 

-  На вашу думку, хто такий друг?

(Друг не ображає, це той, хто і допоможе, і підтримає, і порадіє, і посумує разом із тобою ; з ким гуляємо, проводимо час…)

 

-  Як ви гадаєте, яким повинен бути справжній друг?

(Добрим, вірним, щедрим, веселим, радісним, при потребі допомогти, бути щирим…)

 

 -  Як ви думаєте, кому ми можемо стати друзями?

(Однокласникам,  дітям, які мешкають у сусідстві,  тваринам – метеликам, комахам, взимку птахам, рослинам…)

 

ІІ. Оголошення теми та мети виховної години

-Діти, ви вже мабуть добре зрозуміли  про що ми будемо сьогодні говорити?

 

Дійсно, сьогодні ми потрапимо у країну Дружби і все найкраще, що є у цій країні, сподіваюсь, візьмемо у своє подальше життя!

 

Отож! Дружба – це близькі стосунки, засновані на взаємній допомозі, спільності інтересів, смаків, поглядів. (Наочність)

 

 

ВИСНОВОК

-Характерно, що справжніх  друзів у людини  зазвичай небагато.

Багато друзів тільки у того, хто користується друзями з міркувань власної користі: «Мовляв, чим більше друзів, тим більше користі»

 

Такі «друзі» здебільшого тимчасові.

 

Справжніх друзів пов’язує велика повага один до одного, розуміння, взаємодопомога, щирість та  безкорисливість.

 

А справжня дружба міцна і незламна, як каміння!
 

- Здавна справжніх  друзів  цінували, поважали, берегли.

 

-Про дружбу складали багато прислів'їв та приказок.

 

-Отже,  ми також долучимось до  творчості  нашого народу та пригадаємо  влучні  прислів’я  про дружбу.

 

Відео 2 «Склади прислів’я»

 

Не варто з другом сваритися,бо доведеться миритися.

Річ краще нова, дружба – стара.

Людина без друзів, що дерево без коріння.

Нових друзів май, старих не забувай.

Як  дружбу заведеш, таке й життя поведеш.

В лиху годину впізнаєш вірну людину.
 

-Зараз ми пограємо в гру «Потяг дружби

Відео 3 Пісня «Дружба».

Правила гри!

Направляючий підходить до когось з однокласників, вітається розкритою долонею, а той, з ким він привітався, береться лівою рукою за плече направляючого, а потім вже в свою чергу наступний вітається з кимось із дітей, а той з ким привітались у відповідь знову кладе руку на плече однокласника і таким чином ми утворюємо «Потяг дружби».

 

ВАЖЛИВО!  Утворюємо ланцюг доти, допоки до «Потягу дружби не потраплять всі діти!»   Намагаємося не розривати потяг.

Кінець нашої гри – це утворення кола.

Я, ти, він, вона –

Ми  усі одна сім’я.

Станьмо дружно в коло всі,

Усміхнімося усім.

 

  Лунає вайбер-сигнал!!!
 

- Діти, здається  мені  на телефон прийшло повідомлення.

 Давайте  переглянемо  разом, бо раптом щось важливе надійшло...

 (Зачитування «повідомлення»)

ПОВІДОМЛЕННЯ

«Привіт,  діти!   Це ми – казкові герої.

У нас трапилось лихо! Допоможіть нам, будь-ласка!

 Всю  інформацію  ми залишили  вам у скрині – коробці  «Серце»

 

-  Давайте дізнаємось, що залишили нам казкові герої.

 

-Щоб  коробку нам  відкрити  потрібно  відчинити замок, а виявляється що ключем до замка  є  кодовий  девіз, який  потрібно  зачитати  всім разом. Отож,  кодовий  девіз  справжніх друзів:

 

 «Один за всіх і всі за одного!»

(Розглядають вміст скрині: записка, конверти із завданнями)

 записка

«Любі діти!

Довгий час ми берегли ДРУЖБУ у цьому великому серці, але сталося так, що ми посварилися і вся ДРУЖБА розпалась на частинки.

 

 Допоможіть зібрати їх, щоб всі люди на землі жили дружно!

 

 Якщо не зібрати частинки дружби, то всі у світі стануть злими!

 

Щоб віднайти дружбу, вам знадобляться підказки у конвертах!

Допоможіть  нам, будь ласка!»
 

- Діти, а давайте допоможемо казковим героям!

-  Як ми це зробимо?

 - Ми відкриємо усі конверти, зачитаємо та виконаємо завдання, зберемо частинки дружби.

 І у вигляді сердечок розмістимо їх біля ВЕЛИКОГО СЕРЦЯ  - тим самим  врятуємо не лише казкових героїв, а й нас усіх  від лихого, щоб у світі всі жили ДРУЖНО та МИРНО !

 

- А для цього звичайно, розпочнемо зі розучуванням  мирилок!

 

Відео 4 «МИРИЛКИ»

Мир-миром!
Пироги з сиром,
Варенички в маслі,
Ми дружечки красні —
Помирімося!

 

"Не сварися, а мирись!
І не сердься - усміхнись!
Дай мені мізинчик свій,
Помирімося мерщій!"

 

  • Молодці!  Користуйтеся мирилками у повсякденному житті, вмійте пробачати І вмійте пробачатися!

 

  • Попрацюймо  над  вирішенням завдань з конвертів «Допомога  Дружбі»

 

1.Перший конверт «Скарбниця добрих справ»

 

  - Справжню  дружбу завжди поєднують добрі вчинки.

 

  • Оберіть, які є добрі вчинки, а які погані.

Відео 5 «ДРУЖБА» «ТАК чи НІ»

 

 

2. Другий конверт «Пункт  швидкої  допомоги»

- Справжні друзі завжди готові допомогти один одному.

«Друг пізнається в біді!»

 

-  От і казковим  героям  сьогодні знадобилась наша  допомога.

 

Дидактична гра «Кому з казкових героїв потрібна допомога?»

Відео 6 Word  «Казкова  вікторина» - І частина

 

-Потібно впізнати, назвати  казкових  героїв, та пригадати  якої допомоги вони потребували у казці.

 

- ПІВНИКУ – з казки «Котик і півник» (врятуватись від Лисички)

 

- ЗАЙЧИКУ - з казки «Коза-дереза»   (Зайчику повернути собі свою хатину)

- Півнику - з казки «Півник і двоє мишенят», або ж «Колосок» (Півнику навчити  мишенят  бути працьовитими)

 

- КОЛОБКУ - з казки «Колобок»    (допомогти гуляти собі лісом безпечно)

 

- МАРІЙЦІ - з казки «Марійка та ведмідь»

 

 

Дидактична вправа «ХТО  З   КИМ  ДРУЖИТЬ?»

З’єднання  частинок  пазлу – друзів з  відомих  казок.

 

- Вітаю вас на станції «Хто з ким дружить?»

 

-Казкові герої мають друзів, проте вони погубились.

- Потрібно відшукати казкових друзів та з’єднати їх.

 

Зелений крокодил Гена та …….(Чебурашка)

Дюймовочка та ………..(ластівка)

Котик та……..(Півник)

Карлсон та …….(Малюк)

 

Дидактична  вправа «Допоможемо друзям нашим меншим »

Відео 7 «Дружба песика Рукі і корови»

 

- Діти, а чи знаєте ви,що дружити можуть не лише люди, а й тварини між собою, а також тварини з людьми.

 

 

  • Неймовірна дружба звірів!
  • Назвіть кому з тварин ми можемо допомагати

(Птахам, котикам, собачкам)

  • Діти, дружити можна у парі, можна гуртом, можна сім’ями, родинами, а можна, навіть цілими містами.
  • Міста – друзі називаються містами - побратимами.
  • Іноді вони бувають з різних країн.

 

3.Третій конверт «Острів радості»

Справжні друзі завжди разом веселяться, радіють спілкуванню і спільним іграм.  Виконаймо  дружній танок»

 

Гра «Настрій мого друга»

- Оберіть настрій, який ви хотіли  б бачити на обличчі своїх друзів.

  

 

Відео 8  Руханка «Дружба»

 

 

4.Четвертий конверт «Правила дружби»

 

Вправа «Гронування»

 

- Яким би ви хотіли бачити свого друга (подружку)?

- Серед  особистісних  якостей виберіть потрібні.

(З’єднай  маркером ті   моральні якості, які сприяють зміцненню дружби. Непотрібні закресли.)

 

   привітний                                                                                   лінивий

заздрісний                                                                                    справедливий                                                                                  агресивний                                                                                щедрий                               

вірний                                                                друг                    надійний

хитрий                                                                                                     байдужий

 чуйний                                                                                                  пихатий

жадібний                                                                                                 відвертий

спокійний                                                                                                глузливий

 

 

 

Бліц-тест «Чи вмієш ти дружити?»

1. Якщо твій друг захворів і не прийшов до школи. Ти...

А зателефонуєш і поцікавишся його здоров'ям (2 б.)

Б ніяк не відреагуєш (1 б.)

В відвідаєш його (3 б.)

 

2. Друг не зумів розв'язати задачу. Ти...

А даси йому списати (2 б.)

Б допоможеш розібратися (3 б.)

В зробиш вигляд, що це тебе не стосується (1 б.)

 

3. Тобі хочеться піти в кіно, але у друга немає грошей. Ти...

А підеш сам (1 б.)

Б позичиш другові гроші (2 б.)

       В купиш два квитки, сподіваючись, що і друг для тебе нічого не пошкодує 

(3 б.)

 

4. Друг виграв приз у конкурсі. Ти...

А постараєшся взяти участь у подібному конкурсі (2 б.)

Б порадієш за свого друга (3 б.)

В у душі позаздриш йому (1 б.)

 

5. Друга запросили на свято, але він чергує (прибирає) у класі. Ти...

А залишишся після уроків і допоможеш йому (3 б.)

Б поспівчуваєш йому і підеш додому (2 б.)

В не звернеш на це увагу (1 б.)

 

Перевірка бліц-тесту

Якщо ти набрав:

 13 — 15 балів. Твої друзі можуть пишатися дружбою з тобою. Ти дуже надійна людина.

 10 — 12 балів. Ти непоганий товариш. Але ти обережний і все заздалегідь прораховуєш.

 5 — 9 балів. Навряд чи поруч із тобою є справжній друг. А винен у цьому ти са

 

5.П’ятий конверт «СЕРЦЕ  ЛЮБОВІ та ДРУЖБИ»

 - «Не зашкодить  водоспад  справжній  дружбі  аж ніяк!

Хто крізь нього пройде, той «серце  з  любов’ю» знайде!»

 

 - Дітки,  пропоную  нам  всім  разом дружно  створити  «ВЕЛИКЕ СЕРЦЕ ДРУЖБИ, ПОВАГИ  та ЛЮБОВІ»

 

 -  Ось на цих  сердечках  ви можете  подумки  вписати  ім’я свого друга, побажати йому щось дуже хороше, приємне, потрібне:

ЩАСТЯ,  РАДОСТІ, БРАТЕРСТВА, ЗДОРОВ’Я,  УСПІХІВ,  ПЕРЕМОГИ, ПОВАГИ  і прикріпити  навкруги  нашого чарівного серця свої кольорові сердечка, що символізують ваші добрі почуття,  а потім, згодом  через декілька днів,  коли серце стане чудодійним, набере сили від ваших  сердечок – побажань, подарувати  сердечко своєму другу.  

 

Діти   приклеюють  сердечка  навкруги  намальованого  серця на плакаті.

 

- Ось і підійшла до кінця  подорож - гра «Стежками дружби»

 

Отож! Правила дружби  (на дошці)

  1. Допомагати один одному;
  2. Радіти успіхам товариша;
  3. Не сваритися;
  4.  Бути щирим, добрим,  
  5. За потреби просити пробачення.

 

- Ось і всі конверти ми відкрили.

- Що ми знайшли? (різнокольорові сердечка)

 

А що ж символізують (різнокольорові сердечка):

 

Синій колір - добрі вчинки друзів - доброта, яку ми приносимо один одному.

 

Зелений колір - допомога один одному: що б не трапилось, ми готові допомогти своєму другові..

 

 Жовтий колір - радість від дружби один з одним.

 

Червоний колір - любов до своїх друзів.

 

Рожевий – ніжність та ласку.

 

Ну, а справжня  дружба міцна, як камінь.

 

Рефлексія  (стати в коло)

  1. Плещуть в долоньки  всі присутні;
  2. Тільки дівчатка;
  3. Тільки   хлопчики ;
  4. Тільки  ті, хто має друзів;
  5. Тільки  ті, хто  любить робити добро;
  6. Тільки  ті, хто  любить канікули;
  7. Тільки  ті,  хто любить солодощі;
  8. Тільки  ті, кому подобається грати в футбол;
  9. Тільки  ті, у кого чудовий настрій.

 

 

Джерело (Квасилівський ЗДО): http://leleka.rv.ua/tematychne-zanyattya-kvest-pro-druzhbu-i-tovaryshuvannya-dlya-seredn-ogo-doshkil-nogo-viku.html
 

 

 

docx
Додано
21 січня 2023
Переглядів
1218
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку