Тема: Книга – твій друг.
Мета: Розширити знання учнів про книги, які є нашими вірними друзями; дати учням загальні відомості про книгу як історичну пам’ятку людства, як коштовний скарб, в якому джерело мудрості; виховувати у дітей повагу і любов до книги, зацікавити їх читанням.
Обладнання: тема, житони, кросворд, прислів’я, малюнки до казок, відео, ноутбук.
Вид заняття: Бесіда з елементами гри.
Хід заняття
І Вступна частина
Вже дзвінок нам дав сигнал
Працювати час наста
Тож і ми часу не гаймо
Працювати приступаймо.
Прошу рівно вас сидіти
І активно працювати, щоб свій час не марнувати.
Нові знання здобувати.
Ш |
К |
о |
л |
а |
|
З |
Н |
а |
н |
н |
я |
П |
И |
с |
ь |
м |
о |
Я |
Г |
о |
д |
и |
|
р |
А |
д |
і |
о |
|
1. Вчить читати й рахувати,
I писати,I спiвати
Всiх дiтей довкола
Наша люба... (Школа)
2.На базарi iх не купиш,
На дорозi не знайдеш,
I не зважиш на терезах
I цiну не пiдбереш (Знання)
3. Чорне насiння
По бiлому полю
Той його сiэ,
Хто це умiэ (Письмо)
4. Сестри всi зазеленiли
Як прийшла весна
Влiтку враз зачервонiли-
Час збирання настава (Ягоди)
5. Не людина, а говорить i спiває,
Всiм новини сповiщає,
Дiтям казки оповiдає (Радiо)
ІІ Основна частина
1 .З’єднай прислів’я.
- Діти, зараз ми з вами будимо читати прислів’я про книгу. На партах у вас лежать прислів’я про книгу вам потрібно їх з’єднати та прочитати що вийшло.
Золото добувають із землі, а знання - із книг
2. Відео про книгу.
- А зараз ми вам пропонуємо переглянути відео про книгу. Діти, дивіться уважно тому що після перегляду будите відповідати на запитання.
- Де знаходяться всі книги?
- Від чого «лікують» кники? (от коварства, глупости, лени)
- Якою людиною допомагають стати книги?
3. Правила поводження з книгою.
4. Загадки.
Я на яйцях спечений, -
Як від баби та від діда втік,
Так і від тебе втечу!
(Колобок)
Котику-братику1
Несе мене лиска
За кленові ліси.
За круті гори,
За бистрії води –
Порятуй мене!
( Лисичка, котик і Півник)
Рано-вранці на світанку
Умиваються качата,
Кошенята й мишенята,
І жучки, і павучки.
Тільки ти не умивався,
Замазурою зостався,
І виекли від замазури
І штанці, і чобітки.
(К. Чуковський «Мийдодір»)
5. Кому належать ці слова:
Ловись, рибко, та все велика!
Ловись, рибко, велика та все велика.
( Лисичка – сестричка і Вовк- панібрат)
6. Як звати героя української казки, якому скрутної години допомогло гусеня? (Івасик-Телесик).
7. В якій казці і хто варив таку смачну страву: «узяв і м’яса, й картоплі, й буряків – усього-усього, покришив дрібненько, склав у глечик із вузькою шийкою та й каже: - « Призволяйся, люба приятелько, не соромся!»
( «Лисичка і Журавель»)
5 . Фізкультхвилинка.
- Діти ми бачимо ви стомились тому пропонуємо вам відпочити.
Вже стомилися ми трішки
Станемо усі в рядочки.
Ручками похлопоєм: раз, два, три.
Ніжками потопаєм: раз, два, три.
Ось голівонька стомилась:
Вліво – вправо нахились: раз, два, три,
Будем пальчики стискати,
Сядем і продовжим працювати.
- Молодці, сідайте.
6. Відео про бібліотеки.
- Діти, зараз ми пропонуємо вам переглянути відео про бібліотеки.
- Де знаходиться бібліотека рідкісних книг Томаса Фішера? ( В університеті Торонто, Канада)
- Де знаходиться національна бібліотека імені Вернадського? ( Україна, Київ)
7.Гра « Хто з якої казки?».
- Я буду називати головних героїв, а ви повинні назвати із якої казки вони є.
1. Бичок, ведмідь, вовк, лисиця, кабан. ( Солом’яний бичок).
2. Мишка, жабка, зайчик, лисичка, кабан, вовчик, ведмідь. ( Рукавичка).
3. Три сини, женці, кіт, принцеса, людожер, король. ( Кіт у чоботях).
4. Дівчина, жаба, жінка, ластівка, кріт, польова миша, метелик. (Дюймовочка).
ІІІ Заключна частина
2. Нагородження.
- Діти ви сьогодні молодці добре та активно працювали.
3. Прощання.
Ось закінчено заняття,
І дзвенить для вас дзвінок!
Працювали добре, друзі,
Відпочиньте по заслузі!