Поглибити знання вихованців про Україну; прищеплювати любов до рідного краю; розширити зміст поняття громадянин України, символи України; розвивати мовлення учнів; виховувати патріотичні почуття приналежності до українського народу.
Кобеляцький навчально-реабілітаційний центр
Полтавської обласної ради
Виховна година на тему:
Виховна години на тему:
„Мій сонячний дім - моя Україна ”
Підготувала:
вихователь Євсеєнкова В.В.
Кобеляки 2018
Виховна години на тему:
„Мій сонячний дім - моя Україна ”
Мета: поглибити знання вихованців про Україну; прищеплювати любов до рідного краю; розширити зміст поняття громадянин України, символи України; розвивати мовлення учнів; виховувати патріотичні почуття приналежності до українського народу.
Обладнання: презентація, картини рідної природи; карта України; символи України; вишиваний рушник, колосся і калина; плакат «Видатні українці», український рушник, картини, роздатковий матеріал .
Хід заняття.
- Розповідь вихователя легенди «Наша земля».
Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж предки кинулись пізніше, але землі їм уже не дісталося. От вони й прийшли до Бога, а він у цей час молився, і вони не сміли йому щось сказати. Стали чекати. По якійсь хвилі Бог обернувся, сказавши, що вони чемні діти, хороші. Дізнавшись, чому прийшли до нього, запропонував їм чорну землю. «Ні,- відповіли наші предки, - там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці. «Тоді я вам дам землю ту, що залишив для раю, там усе: річки, озера, ліси, степи. Але пам'ятайте, якщо будете ії берегти, то вона буде ваша, а ні - ворога».
Пішли наші предки на ту землю, оселилися і живуть до сьогоднішнього дня. А країну назвали Україною.
Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство, дитинство з дивосвітом-казкою, з материнською ласкою у затишній батьківській оселі. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини. То її велике «Я», з якого починається людина, родина, батьківщина і вся наша велична й неповторна у світі Україна.
… Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
Оці степи, це небо, ці ліси,
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе як є – дорога, явори,
Усе моє, все зветься Україна. Л.Костенко
Пісня… Слайд
Вірші
Про створення державних символів була повідана легенда.
Давним давно жила одна жінка. І було у неї три сини. Росли сини чесними, сміливими і дуже любили свою матір, готові були віддати за неї своє життя.
Підросли вони і вирішили піти в люди і прославити свою матір.
Першим пішов старший син. Мати, щоб він про неї пам’ятав, подарувала йому золоту корону з трьома промінчиками. Пішов син. І за корону, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала дорогу до кращого життя, дали першому сину ім’я – Тризуб.
Середньому сину мати в дорогу подарувала жовто-блакитний одяг. Своїми хорошими справами прославив він свою матір. Дали люди йому ім’я – Прапор.
А там, де був молодший син, завжди звучала дзвінкоголоса пісня, тому що мати подарувала молодшому сину голос солов’я. І дали йому ім’я- Гімн.
1. Наш герб – тризуб.
Його запровадив київський князь Володимир Мономах На ньому можна прочитати слово ,,Воля”.
Число ,,три”завжди вважали чарівним, казковим.
А ще в тризубі відображена триєдність життя. Це батько-мати-дитя, які символізують собою силу, мудрість, любов.
2.Наш прапор – синьо-жовтого кольору. Жовтий колір – це колір пшеничного поля, колір хліба, зерна, що дарує життя всьому сущому на землі. Жовтий колір це ще й колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не дозрів би, не заколосився б життєдайний хліб. Синій колір – це колір чистого, мирного неба.
3
4. КРОСВОРД….(Для закріплення)
ГРА (Для засвоєння)……….
Чи є десь на землі такий чарівний край, де тихі весняні ночі пливуть на крилах солов’їних пісень, де вранці на замріяній річці джерельною водою умивається біле латаття, де навесні і влітку під шатами крислатих дерев яскравіє килим різнотрав’я і квітів?
ВИШИВАНКА – національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь-зв’язок, що не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію. За формою – це біла вишита сорочка, виготовлена з лляного чи конопляного полотна домашньої роботи.
ФІЛЬМ……
Вихователь. Отже, народними символами українців є батьківська хата і святий хліб, вишитий рушник і материнська пісня, верба і калина, і хрещатий барвінок, дивовижна писанка, вірний своєму краю лелека. Всі вони – наші давні та добрі обереги.
Фізкультхвилинка……….
ГРА БРЕЙН-РИНГ…….
Висновок: Діти, попереду у вас все життя. Колись ви станете дорослими, закінчите рідну школу і вилетите, мов пташенята, із батьківського гнізда. Але, до якого б краю не закинула вас доля, не забувайте того, що ви – українці. Любіть нашу Батьківщину, пишайтеся нею: її багатою історією і мальовничою красою, калиновою мовою милозвучною піснею. Пишайтеся тим, що ви належите до великого та славетного роду українців. Сподіваюсь, що все почуте і побачене надихнуло вас на будівництво нашого спільного будинку, єдиної країни –України.