Виховна година на тему: "Учись у дружбі жити".

Про матеріал
Виховна година на тему: "Учись у дружбі жити"для 1 класу. Вчить учнів правильно і мудро поводити себе в колективі однокласників , жити між собою у дружбі й мирі.
Перегляд файлу

Виховна година

на тему: «Учись у дружбі жити»

проведена у 1-Б класі

вчитель: Нетецька О. І.

Мета: вчити учнів правильно і мудро поводити себе в колективі однокласників, жити між собою у дружбі й мирі. Розвивати вміння спілкуватися, розуміти і поважати думку інших. Виховувати почуття обов’язку, толерантності.

Обладнання: мікрофон, зелені та червоні картки(світлофори), 27 гілочок верби, цукерки, світлячки (поробки з паперу), аркуш ватману, пісня «Справжній друг»).

Хід заняття:

  1. Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про дружбу, про справжніх друзів. Будемо вчитися жити у дружбі, розуміти один одного.
  2. Читання з дошки прислів’їв і з’ясовування їх змісту.

 

Товаришів багато, а друг — один.

У лиху годину пізнаєш вірну людину.

З добрим дружись, а лихих стережись.

Друга шукай, а знайдеш — тримай.

Людина без друзів, як дерево без коріння.

Дружні і хлібом ситі бувають.

 3.Вірші про дружбу.

1)     Якщо друг у тебе є,                                           4) Якщо друг у тебе є,

        Життя радісним стає.                                          Люби його над усе.

       Разом можна все зробити,                                   Ти не зрадь його              ніколи,                                                                    Помагай йому у всьому.

   Тож без друга не прожити.                                 

2)     Дружать хлопчики й дівчатка,            5) Якщо дружить увесь клас,

В лісі дружать всі звірятка.                              Успіх буде повсякчас,

Пташенята у гнізді,                                           Вам усе легко дається,

Дружать риби у воді.                            Весело усім живеться.

3)     І дорослі дружать, й діти

Як нам цьому не радіти?

Де в сім̕ї любов і ласка,

Там панує мир і щастя.

                             Вступна бесіда.

-        Що дорожче за золото, сильніше від бурі, міцніше за сталь? (Дружба)

-        Сьогодні виховну годину присвячуємо дружбі: ознайомимось з вимогами до товаришування, спільної гри,праці, навчання; дізнаємось, що означає «бути справжнім другом»

 

Метод мікрофон.

-        Кого можна назвати справжнім другом?

 

Створення асоціативного куща

-        Які асоціації викликає слово «дружба»?

Терпіння, ввічливість, сміливість, доброта, чесність.

Вправи на тренування доброзичливості

-        Згадайте і розкажіть про хороші, добрі якості своїх друзів.

-        Про що згадувати приємніше? Про те, як ви допомогли комусь, чи про те, як образили?

-        Як треба ставитись до друзів?

-        Але доброзичливе, шанобливе ставлення до своїх товаришів ще не означає, що потрібно погоджуватись зі всім, що пропонують товариші, адже вони також можуть помилятись. І якщо ви можете зупинити свого товариша у його помилці, обов’язково намагайтесь переконати його.

Самоаналіз «Чи можна мене назвати справжнім другом?»

-        Зараз я прочитаю твердження, якщо ви згодні з ним, покажіть зелену картку, якщо ні – червону.

1.     Справжній друг – це той, хто ніколи не обманює свого друга.

2.     Справжній друг – це той, хто нікому не розповість про секрети свого друга.

3.     Справжній друг радіє, коли товариш отримав двійку.

4.     Справжній друг – завжди намагається захистити від образ.

5.     Справжній друг насміхається, коли в його товариша невдача.

6.     Справжній друг – це той, хто не шкодує для друга нічого, що має.

 

Іноді, навіть справжні друзі сваряться, що потрібно робити? (щоб помиритися.)

4.   Розучування мирилок.

Щоб помиритися, промовляють:

Мир — миром,

Пироги з сиром,

Вареники в маслі,

Ми — дружечки красні,

Поцілуймося.

 

Через тин вишня нахилилася,

Дві подружки посварилися.

Тобі яблучко, мені грушечка,

Не сварімося, моя душечка.

Тобі яблучко, мені зернятко,

Помирімося, моя серденько.

 

А зараз одну з мирилок вивчимо напам'ять.

 

  В які ігри можна гратися під час перерви?

(У спокійні, щоб не бігати, не галасувати).

 

 

Гра «Впізнай за голосом»

Діти стають у коло. Один із учнів виходить на се­редину і закриває очі. Решта рухається по колу і співає пісні.

За сигналом діти зупиняються, хтось із учасників гри проказує (можна змінити голос):

«Ти загадку відгадай, хто покликав тебе, — впізнай!».

Ведучий відкриває очі і називає ім'я того, хто го­ворив.

Якщо ім'я названо правильно — той, кого на­звали, стає у середину кола.

Гра «Впізнай на дотик»

Послухайте вірш про дружбу, який називається «Секрет».

Секрет 
Що зробити, щоб удвічі 
торт вам здавався смачнішим? 

Що зробити, щоб удвічі 
кожний день для вас побільшав ?

Щоб і радості, і щастя

було — вам аж ніде діти ?

Тут—ніякогосекрету! 
Треба з другом все ділити! 

А тепер спробуйте поділити на двох одну цукерку. Як ви це зробите? Молодці!

Зараз кожен з вас отримає цукерку за те, що поділився з другом.

  • Давайте згадаємо девіз нашого класу(всі разом):

«Хоть свет наш слаб и мы малы, но мы дружны и тем сильны!»

  • Мені здається, що ви справді схожі на світлячків, які світяться добром, щедрістю, любов’ю, почуттям поваги, дружби до інших людей навкруги.
  • Давайте ваших яскравих світлячків наклеїмо на яскраву квітку.
  • Подивіться, скільки друзів – світлячків з’явилося на папері у нас в класі.
  • Я впевнена, що ви всі є справжніми друзями.

Давайте заспіваємо пісню про справжнього друга.

Лунає пісня «справжній друг».

Діти будують «коло дружби». Кожен бере за руку свого сусіда і називає своє ім’я. Коли утвориться коло, скажемо «Будьмо друзями». 

 

 

doc
Додав(-ла)
Нетецька Ольга
Додано
28 жовтня 2021
Переглядів
384
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку