Виховна година: «Україна – моя Батьківщина»

Про матеріал
Формувати уявлення про Україну як про суверенну державу з давньою історією, багатою культурною спадщиною, розширити знання учнів про державні символи України; розвивати в учнів творче мислення, уяву, комунікабельність, уміння працювати в команді; сприяти вихованню патріотичних почуттів, любові до рідного краю.
Перегляд файлу

Україна – моя Батьківщина

Мета: формувати уявлення про Україну як про суверенну державу з давньою історією, багатою культурною спадщиною, розширити знання учнів про державні символи України; розвивати в учнів творче мислення, уяву, комунікабельність, уміння працювати в команді; сприяти вихованню патріотичних почуттів, любові до рідного краю.

Обладнання:роздатковийматеріал дляучнів, державні символи України, комп’ютер, проектор, виставка книг.

Споконвічна – рідна земля,

Незалежна – держава моя,

Вічна і завждиєдина

Ненька моя – Україна

Микола Бук

Перебіг уроку

  1. Організаційний момент

Вчитель: Є багатокраїн на землі

В них – озера, річки і долини.

Є країнивеликі і малі,

Та найкращазавждиБатьківщина

 

(Звучить пісня: "Діти України" Світлани Весни )

 

- Що ви очікуєте від уроку?

- А що означає любити Батьківщину? (Радітиїїуспіхам, дбати про неї, намагатисясвоєюпрацею, здібностями, вчинками, справами примножитиїї славу, добробут). А щелюбитиозначає знати. Чи добре визнаєтенашуУкраїну?

 

ІІ. Сприйняття та засвоєнняучнями нового матеріалу

 

Вчитель: Наш урок присвяченийУкраїні, її символам. Поговоримо про них під часнашоїподорожі. Долаючиетапи цієї мандрівки, сплетемо з вами віночок - символ добра й чудовийоберігнашоїукраїнськоїкультури. А ще в ньомуприхованачарівна сила любові до рідноїземлі.

 

 І сторінканашоїподорожі: «Легенда про виникненняукраїнськоїземлі»

 

Багато планет, різних і таких не схожих одна на одну, породив наш Творець. Але якось набрав Творець пригорщу родючих ґрунтів і голубих вод та й кинув чудодійний дар на планету, щопроліталапоблизу. За митьця планета ожила і загралавсімабарвами. Минуло багато часу, і вирішивТворецьпровідати ту планету. Діставвін і Божоїскринімішок і склав у нього весь свій скарб: золото і срібло, діаманти і кришталь, руду і сіль, вугілля і граніт… Кинув свіймішок у напрямку планети, яку щойнонарік Землею. Розв’язавсямішокіз скарбом, і почали висипатися з ньогоБожі дари на планету. І найбільшеїхнасипалося на слов’янську землю. Минули тисячіроків. ЯкосьзібравсяТворецьпоглянути на цю маленьку планету. Облетівдовколанеї йпобачивдивовижнийкуточок, кращевідякого не було на всійЗемлі. І вигукнув Господь: «Цесправжній рай!» Ступив Він на казкову землю, яка так припала йому до душі, й нарікїїУкраїною. Адже у ційназвібуло слово «рай». Ось так і виниклаукраїнська земля, яку сам Творецьхотівбимати за рай.

 

Діти, давайте спробуємо скласти  асоціативний рядок до слова Україна-(найдорожча, Вітчизна, ненька, незалежна, вільна, квітне, розбудовується, мій дім,  тополина, захоплює)

 Молодці!

 

- Перша квітка нашого віночку - мальва. Символ віри, надії та любові.

 

ІI сторінка нашої  подорожі: «Декламаційна»

 

Вчитель: Україна, рідний край, Батьківщина, Вітчизна - прості прекрасні слова.

Учні: (вірші)

 

 - Друга квітканашоговіночку – соняшник.Це символ  життя, здоров'я та процвітання.

 

ІІI сторінка нашої подорожі: «Державні Символи України»

 

24 серпня 1991 року – в цей день прийнято Акт проголошеннянезалежностіУкраїни, за якимУкраїна є самостійною демократичною державою. Українамаєсвоїдержавнісимволи: прапор, герб і гімн, яківідображаютьсвоюісторію.

1 учень Синій, як море, як день, золотий — 
З неба і сонця наш прапор ясний. 
Рідний наш прапор високонесім! 
Хай він, уславлений, квітнеусім! 
Гляньте, на ньомуволошкицвітуть, 
Гляньте, жита в ньому золото ллють. 
З жита й волошок наш прапор ясний. 
З неба і сонця, як день весняний. 

 

2ученьТризуб, немовсім'яєдина, 
Де тато, мама і дитина 
Живуть у мирі і любові 
На Українівольній, новій. 

 

3ученьГімн – найголовнішапіснякраїни.

Слова палкі, мелодіяврочиста,

Державнийгімн ми знаємоусі.

Для кожного села, містечка, міста –

це клич один з мільйонівголосів.

- Наступнаквітканашоговіночку – мак.Ця квітка маєчарівну силу, яка захищаєвідусякого зла.

 

ІV сторінканашоїподорожі: «Чизнаєшти?»

 

Вчитель:Давайте всі разом розгадаємо кросворд:

 

1. Як називається герб нашоїдержави? (Тризуб).

2. Які гори Українивизнаєте? (Карпати).

3. Як називаєтьсянайбільшарічкаУкраїни? (Дніпро).

4. Який птах є символом України? (Лелека).

 5. СтолицяУкраїни? (Київ).

6. Кущ-символУкраїни? (Калина).

7. Збіркавіршів Т.Г. Шевченка? (Кобзар).

 

- Наступнаквітка – волошки. Символізуєчистурадість та сподівання, щоживуть у кожнійлюдськійдуші.

V сторінканашоїподорожі: «Загадки»

 

  1. На ріднімполішепчуть колоски,

 Я рад би знати тихіїх думки.

Я слухав, чув, як кожнаколосина

Шептала тихо слово: (Україна)

 

  1. У світі одна – всімпотрібна вона. (Батьківщина)

 

  1. У вінкузеленолистім,

У червономунамисті,

Видивляєтьсяу воду

 На свою хорошувроду. (Калина)

 

  1.  В мене є великийхист:

Я співаю, як артист.

Спів той радіснийусюди

Дужелюблятьслухать люди. (Соловей)

 

  1. Сплелися у коло

Усіквіточки з поля.

Барвисті, душисті,

В стрічкахшовковистих.

І кличе в танокУкраїнський… (Вінок)

 

  1. Говорить доріжка —

 Два вишитихкінця:

 «Умийсвоєличко,

Щобгрязюказійшла,

Щоб мене не забруднити,

Треба вчаснолицемити». (Рушник)

 

- Наступнаквітканашоговіночку – ромашка. Це символ доброти і ніжності.

 

VI сторінка нашої  подорожі: «Прислів’я про Україну, Вітчизну, рідну землю, рідний край»

 

Вчитель:Спробуйте скласти прислів´я за поданим початком

Нема на світідругоїУкраїни, /немає другого Дніпра.

Наша слава – /Українська держава.

 На чужійстороні/Вітчизнаудвічімиліша.

Всюди на світі добре,/ а вдоманайкраще.

Людина без Вітчизни/як соловей без пісні.

Людина без рідноїземлі, /як соловей без гнізда.

Жити – /Вітчизніслужити.

Грудка рідноїземлі/дорожча за золото.

Рідна земля – мати, /а чужа – мачуха.

Та земля мила, /де мати родила.

У чужійсторонці/не так світить і сонце.

Де рідний край,/ там і підялиною рай.

За рідний край/життявіддай.

За морем тепліше, /та вдомамиліше.

 У ріднім краю, /як у раю.

Кожному мила/ своя сторона.

 

- Останняприкрасанашоговіночку – калина.щосимволізуєбезсмертя роду.

 

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

 

 Вчитель: Ми сьогодні сплели свій вінок – оберіг, вінок добра, який залишимо у цьому кабінеті, щоб він оберігав вас і приносив щастя.

 

Вчитель: Скажіть, а що ви можете зробити для України, коли виростете? (Посадимо сад, збудуємогарнібудинки, спечемосмачнийхліб, намалюємобагаточудових картин тощо.)

 

Вчитель: Ми всіхочемобачитинашуБатьківщину сильною, багатою, славетною й квітучою. Нехай вона розквітневіднашоїбезмежноїлюбові до неї. Нехай вашігарнімайбутнісправивозвеличать нашу сонячнуУкраїну.

 

IV. Підсумок уроку.

- Чи здійснилися ваші очікування від уроку?

 - Що запам’яталося найбільше? Чим?

 - Про щощевихотіли б дізнатися?

 

Україно моя неозора,

Дуже хочу тобі побажати,

Аби сяяли радісно зорі,

Щоб хотілось схід сонця стрічати.

Щоб ліси скрізь шуміли веселі

Та щоб плівся гнучкий виноград,

Щоб сміялись у кожній оселі,

А країна цвіла, ніби сад.

Хай шумитьпідвіконцемліщина,

Соловейко всю нічкуспіва,

Нібидівчина, влузі калина

Восенизновнамистовдяга.

Краю мій, тобісонцябажаю,

Абихліб на полях колосився.

 Я тебе повіночкувпізнаю.

Щастявсім нам, хто тут народився.

 

Вчитель: Ми пишаємосясвоєюкраїною, молимося за щасливемайбутнє

Відео: Олеся Заяць-Це моя Україна!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Красивий, щедрий, рідний край

 і мова наша солов`їна

Люби, шануй, оберігай

усе, щозветьсяУкраїна.

  1. Україно, краю милий,

Краю золотавий,

Поля твоїширокополі,

Піснідзвінкоголосі.

  1. Міста наші рідні,

Сади пишноцвітні,

Пшениці ряснії,

Городи багатії.

  1. Струмоксеред гаю, як стрічечка.

На квітціметелик, мовсвічечка.

Хвилюють, малюють, квітують поля.

Добриденьтобі,Україно моя!

  1. Ріднаненька, Україно!

В моїмсерцітиєдина!

Бо твої степи чудові,

Луки різнокольорові,

 І вгорі блакитне небо,

І птахів веселий щебет.

Все цемояБатьківщина,

Моя гарнаУкраїна!

  1. Моя славетнаУкраїна,

Земля незламнихкозаків,

Булатимужня і нетлінна

На протязізначнихроків.

 І незалежноюти стала,

Майбутнєжде тебе значне,

На цілийсвітвжепролунало

Слівцевіршованеміцне.

 І мова наша солов’їна

Завждилунає у серцях

У патріотівУкраїни

По всім далеким манівцям!

  1. Я живу в такійкраїні,

Де Дніпроміцний реве,

Де народ завждиєдиний

Й визнання є світове.

Де степи навкругжовтіють

Підблакитнимнебосхилом.

Де повсюди люди мріють,

Де завждихайпахне миром!

  1. Гарнаназва «Україна» Сенсзначний в собітаїть.

 «У» — то урожай в країні,

 «К» — то Київ, щостоїть.

 «Р» — рівнинипід степами,

«А» — то арміяміцна,

«Ї» сховалась за лісами,

«Н» — то ненька дорога.

«А» — тоаґрус, абрикоси, І акація струнка,

Щорозпуститьсвої коси, Коли прийдевже весна.

 

… Буває, часом сліпнувідкраси.

Спинюсь, не тямлю, щовоно за диво,

оці степи, це небо, ціліси,

усе так гарно, чисто, незрадливо,

усе як є — дорога, явори,

усе моє, все зветьсяУкраїна.

Така краса, висока і нетлінна,

щохочспинись і з Богом говори…

 

Я дитинаукраїнська,

Вкраїнського роду,

Українці — то є назва

Славного народу.

Україна — то край славний,

Аж по Чорне море,

Україна — то лан пишний,

 І степи, і гори.

 І як меніУкраїни

Щиро не кохати?

Мене ненькапо-вкраїнськи

Вчиларозмовляти.

І як меніУкраїни

Щиро не любити?

 Мене вчилипо-вкраїнськи

Господа молити.

За свійрідний край і народ

Я Господа молю:

Зішли, Боже, Україні

 І щастя, і долю!

 

 

docx
Додано
31 березня 2020
Переглядів
356
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку