Виховна година спрямована на інтегроване навчання, збагачення, розширення пізнання учнями навколишнього світу, розширення кругозору, збільшення словникового запасу.
Тема: Здрастуй зимо.
Мета: розказати учням про зиму, зимові ігри, виховати любов до природи, розвинути пам’ять, увагу, логічне мислення, навчити поводитися взимку на дорогах та під час ігор.
Обладнання: зображення.
Хід заняття
І. Організаційна частина.
1.Привітання.
- Добрий день.
Тема нашої сьогоднішньої виховної години: « Здрастуй зимо »
2. Хвилинка спостереження.
- Подивіться у вікно, яка пора року?
- Докажіть, що це зима!
- Перелічіть зимові місяці.
- Який стан неба?
- Чи є опади, які?
- Коли ви сьогодні йшли до школи, у які речі ви вдягалися?
- Чи вдягали ви рукавички? Чому?
ІІ. Основна частина.
Бесіда.
- Ви любите зиму?
- Чому?
- Скажіть, яка зима? (холодна весела, снігова біла, морозна)
- Що можна робити взимку зі снігу?
- Щоб сніговик не розтанув, якою повинна бути погода?
- Що таке снігопад?
- Який сніг, коли до нього доторкнутися?
- Вітер?
- Сонце?
- Небо?
Молодці! Ви усі дуже активні.
Вправа «Одне ціле»
Правила: Першій підгрупі роздаю картинки зимових тварин, другій – рослини, третій птахів.
Хто чи що зображено на малюнку.
І.(білий вовк, заєць, пінгвін, білий тюлень)
II.(горобець, снігур, синичка)
III.(ялина, сосна, ялиця, граб)
Фізкультхвилинка (музична)
Вправа « Що я люблю робити взимку »
- За що люблять зиму?
Правила: Діти отримують сніжинку, кожен по черзі виходить до дошки, розповідає, за що він любить зиму та, що любить робити взимку?
Загадки
1) На дворі горою, а в хаті водою? (сніг)
2) Біле сріблясте вбрання дерев взимку? (іній)
3) Все літо стояли,
зими чекали,
діждались пори,
помчали з гори?(сани)
4) Виріс ліс, білий ввесь ,
пішки в нього не ввійти,
на коні, не в̓ їхати?(візерунок на вікні)
5)Біла зірка з неба впала,
На долоньку лягла і пропала?(сніжинка)
6) Ледь повіяло зимою
Вони завжди із тобою
Зігрівають дві сестрички
Звати іх(рукавички)
Гра «Мікрофон»
Розкажіть, які ви знаєте правила поведінки взимку, на дорозі, на річці, на вулицях?
ІІІ. Підсумок.
Молодці! Ви усі розумні та активні. Тож не забувайте цих правил поведінки.
До побачення!!