Виховне заняття на тему "Дружба - це велика сила"

Про матеріал
навчає дітей знаходити спільну мову з однокласниками; розвиває бажання виховувати позитивні риси характеру; виховує любов, повагу та бережне ставлення до друзів.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

План-конспект

пробного заняття з педагогічної практики

«Помічник класного керівника»

проведеного 06.02.2019 у 1-А класі

На тему «Дружба – це велика сила!»

Дата отримання теми 30.01.2019

Дата консультації 04.02.2019

Конспект затверджено:    вчитель                  

                                            методист                

 

 

 

 

 

 

Оцінка за конспект:    ___________________

Оцінка за проведення заняття:____________

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Дружба – це велика сила!

Мета: навчити дітей знаходити спільну мову з однокласниками;

            розвивати бажання виховувати позитивні риси характеру;

            виховувати  любов, повагу та бережне ставлення до друзів.

Обладнання: план-конспект, слайди

Використана література:

1. http://www.schoollife.org.ua

2. http://www.yrok.net.ua

3. https://naurok.com.ua

Хід заняття

1. Вступна частина

1.1. Організаційний момент.

- Доброго дня, діти, мене звати Марина Анатоліївна і сьогодні я проведу вам виховне заняття. Сідайте.

1.2. Повідомлення теми і мети заняття.

- Щоб дізнатись тему сьогоднішнього заняття послухаймо віршик.

Щоб могли ми гарно жити,

Треба вчитися дружити.

А не кидатись словами,

Щоб не стати ворогами.

І запам’ятай собі —

З другом легше у журбі.

Друг нас виручити може,

У біді він допоможе.

А як пісня, жарт чи сміх —

Радість ділиться на всіх.

Друг нас може захистити

Може з класом помирити.

Друг не стане кепкувати

І на людях нас повчати.

А як сварять всі навкруг —

Йде на захист справжній друг.

І ніколи не забудь!

Й ти для друга — вірним будь!

Й ще одне запам’ятай:

Друзів ти не забувай!

Знай, моя дитино мила,

Дружба — це велика сила!

Діти, тож яка тема сьогоднішнього заняття? (Дружба)

На вашу думку, що таке дружба?

А хто такий друг?

Так друг – це той з ким можна порадитись, поділитись секретом, людина, яка ніколи тебе не зрадить.

2. Основна частина

2.1. Гра «Яким повинен бути друг»

- А зараз ми з вами пограємо в гру «Яким повинен бути друг». Я буду вам говорити риси характеру якими має володіти друг. Якщо ви вважаєте що друг має володіти цими рисами то плескаєте в долоньки, якщо ні – просто нічого не робите. (Друг повинен бути: добрим, справедливим, злим, правдивим, ледачим, щирим, заздрісним, хорошим, жадібним, люблячим, привітним, агресивним, байдужим, чесним, чуйним)

- Молодці, ви всі чудово впорались з цим завданням!

2.2. Гра «Хто з ким дружить?»

- Діти, підніміть руку ті, в кого є найкращий друг чи подруга. От і в відомих героїв мультфільмів теж є кращі друзі. Давайте спробуємо відгадати, хто з ким дружить.

Крокодил Гена та …….(Чебурашка)

Дюймовочка та ………..(ластівка)

Карлсон та …….(Малюк)

Буратіно та ……(Мальвіна)

Вінні-Пух та ……(П’ятачок)

2.3. Робота з прислів’ями.

- Діти, перед вами початок і кінець прислів’я. Давайте спробуємо з’єднати їх так, щоб утворилось правильне прислів’я про дружбу.

Дружба – це найбільший скарб.

Річ краще нова, а друг – старий.

Друзі пізнаються в біді.

Людина без друга, як птах без крил.

2.4. Бесіда з проблемними ситуаціями.

- А зараз ми розглянемо ситуацію, де між друзями сталося непорозуміння.

У класі хтось розмалював парту. Коли класний керівник помітив це, почав вимагати від учня, який за нею закріплений, пояснень: хто і коли це зробив? Учень сказав: «Я знаю, хто розмалював парту, але не можу сказати тому, що не хочу зрадити друга. Я сам її вимию».

Скажіть, як би ви вчинили на місці учня, який розмалював парту?

Хіба справжній друг учинить так?

На вашу думку, хто має вимити парту?

2.5. Зачитування мирилочок.

- Досить часто таке буває, що ми сваримось з нашими друзями. Тому зараз ми з  вами вивчимо чарівну мирилочку.

Досить лаятись і злитись!

Ну, давай скоріш миритись.

Геть, образа, відійди

Жде нас дружба, назавжди!

А які мирилочки знаєте ви?

3. Заключна частина

3.1. Підсумок заняття.

- Діти, як звати вашого найкращого друга і чому ви з ним дружите?

Що вам запам’яталось з сьогоднішнього заняття?

На цьому все. Дякую за увагу, ви всі великі молодці! До побачення!

 

 

docx
Додано
31 березня 2019
Переглядів
11135
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку