ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
З ПРЕДМЕТІВ
«ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ», «Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ» ТА «ВИХОВНА ГОДИНА»
(для дітей 3-Б класу)
Вікторія ВОЛЧУК
вчитель початкових класів
Тема: |
Свято краси та чарівності |
Мета: |
Узгодження взаємодії вчителя початкових класів, вихователя ГПД та керівника гуртка в забезпеченні якості освіти. навчальна:поглибленнязнаньучнів щодо традицій святкування Дня жінки; пронесення на святі світлого образу матері, дівчини,жінки, бабусі. розвиваюча:зміцнення колективу класної родини;розвиток творчих здібностей учнів: умінь декламувати, співати, танцювати, проявляти фантазію. виховна:сприяння формуванню духовно-моральних цінностей учнів, бережливого відношення до близьких і рідних людей;формування бережливого ставлення до природи. |
Матеріально-технічне забезпечення: |
|
|
ноутбук, мультимедійна дошка, проектор. |
Дидактичне забезпечення: |
|
|
розтяжка та декор на дошку з тематикою тюльпанів, відео- презентація, матеріали до кожного конкурсу. |
Використані джерела: |
|
|
1)Покиньборода В.С., Сценарій до свята 8 Березня "І березень дарує диво"/Покиньборода В.С.// Освітній портал «На Урок»- 2021. [Електроний ресурс] – Режим доступу: https://naurok.com.ua/i-berezen-darue-divo-scenariy-svyata-8-bereznya-226057.html 2) Полонська Ю.М. Сценарій до 8 березня «Подаруй мамі квіти і ласку»./ Полонська Ю.М// Освітній портал «Всеосвіта» - 2020. [Електроний ресурс]- Режим доступу: https://vseosvita.ua/library/scenarij-do-8-berezna-dla-ditej-pocatkovoi-skoli-267146.html 3) Хоронжак Л.І. Блог вчителя початкових класів. Першоцвіти./Хоронжак Л.І. // - 2020. [Електронний ресурс]– Режим доступу:http://bykvaruk.blogspot.com/2020/03/blog-post_64.html 4) «Нумо дівчата!». Конкурси до 8 березня./ Пустунчик. Дитячий портал// - 2023 [Електроний ресурс]- Режим доступу:https://pustunchik.ua/ua/holidays/march-8/nu-ka-devushki |
Складова успішного випускника: |
|
|
громадянин |
Орієнтир складової моделі успішного випускника: |
|
|
громадянська позиція (очікувані результати – здатність до спільного життя, до співпраці у громадянському суспільстві, здатність до відповідальності перед суспільством). |
Складова моделі успішного випускника: |
|
|
творча особистість. |
Орієнтир складової моделі успішного випускника: |
|
|
самопізнання: (очікувані результати – самоактуалізаціяпрагнень до самостійності, формування позитивного сприйняття індивідуальності в собі та новизни в оточенні); дивергентне мислення: (очікувані результати – розвиток креативного та творчого мислення, уяви, фантазії, вміння знаходити нові ідеї та реалізовувати їх); творча самореалізація: (очікувані результати - реалізація творчих здібностей, розвиток творчої активності). |
Педагогічний інструментарій для формування успішного випускника: |
|
|
підхід:особистісно-орієнтований; технологія:колективно-груповогонавчання; форма роботи: година спілкування. |
Перебіг заняття І. Вступ |
|
Сценка між двома учнями : |
«Прикмети» - Привіт! - Давно не бачились! - Слухай, а ти на прикметах знаєшся? - Та трохи! - Тоді скажи, що означає, коли праве око свербить? - Кажуть, плакатимеш. - А коли ліве? - Будеш радіти! - А коли права рука свербить? - Це до гостей! - А ліва? - Гроші одержиш чи подарунок! - А коли права нога? - Слухай, а ти не пробував помитися? - Добре, я спробую. А що це означає, що ми сьогодні такі гарні і усміхнені? - Це означає, що свято сьогодні! - То чого ми теревені розводимо? |
Разом всі: |
Розпочинаємо свято! |
ІІ. Основна частина |
|
Вчитель: |
– Ласкаво просимо на конкурс : «Міс краси та чарівності» |
Учень1: |
Ясніє сонечко привітно, Все прокидається від сну... І березень дарує чудо, розпочинаючи весну. Це чудо – в усмішках чарівних, У морі квітів навкруги. Ми Вас вітаємо, царівни, найкращі, милі, дорогі. |
Вчитель: |
– І під ці прекрасні слова до класу входять наші царівни, які змагатимуться за звання «Міс краси та чарівності» – це учениці 3-Б класу.Зустрічайте їх зливою оплесків! (Вихід дівчат) |
Вчитель:
|
– отже, перший конкурс –«Візитівка» (Дівчата готують вдома про себе розповідь і презентують себе). |
Вчитель:
|
Поділ на групи – А зараз, ми дістанемо аркуші з назвами весняних квітів. (вчитель коротко розказує про кожну з них. Скільки команд, стільки назв квітів. Єдиною квіткою про яку нічого не розповідають є тюльпан. Тримаємо інтригу) Підсніжник.У народі підсніжник називають молочною квіткою або сніговим дзвіночком. Ця квітка є багаторічною цибулинною рослиною, яка росте у листяних лісах та чагарниках Карпат та західних лісових та лісостепових районах. Сьогодні в багатьох місцях, де ця квітка росла у великій кількості, вона зникає або вже зникла внаслідок діяльності людини. Тому підсніжник потребує охорони та занесений до Червоної книги. Крокус. Назва «крокус», пов’язана з грецькою міфологією. Легенда розповідає про те, що житель Олімпу бог Гермес під час змагання зі своїм другом Кроком, випадково вбив його. Оплакуючи Крока, Гермес перетворив краплі його крові в прекрасні квіти крокуси – такі ж красиві, яким був його друг. Ці квіти у період цвітіння можна зустріти на схилах та луках Карпатських гір. Щороку, найпопулярніший на Закарпатті колочавський музей просто неба «Старе село», потопає у фіолетових квітах. Щовесни тут спостерігається унікальне природне явище – масово зацвітає рідкісна рослина – крокус (ще відома як шафран гейфелів), якими навесні їдуть милуватися численні мандрівники.Це найвідоміше і одне з доступних місць зростання крокусів. Пролісок.Серед талого снігу крізь землю пробивається один з перших вісників весни – пролісок. Пролісок – це красива невисока цибулинна рослина. В основному пролісок має квітки блакитного кольору. Однак, зустрічаються і гібридні сорти з квітками білого, рожевого і фіолетового кольорів. Залежно від виду, пролісок цвіте навесні або восени. Цінність цих рослин полягає в тому, що вони зацвітають одразу ж після танення снігу. Напевно, саме тому в народі ці рослини називають блакитний підсніжник, проте це не так. З ботанічної точки зору, це різні рослини: підсніжник і пролісок належать до різних родів і родин. Тюльпан.А про цю квітку ви дізнаєтеся згодом… (Дівчата сідають на свої місця. Потім, аркуші з назвами квітів витягують хлопці. ) |
Учень2 : |
В цей святковий день весняний вам, найкращим,незрівнянним. Шлемо сонячні вітання і найкращі побажання. Хай всміхаються троянди, хай тюльпани шлють уклін, Хай збуваються бажання Й лине сміху передзвін. |
Учень3:
|
Хай зігрівають душу вам красою весни тендітні пелюстки, І розливаються джерельною водою кохання й щастя гомінкі струмки. |
Вчитель: |
–Троянди, тюльпани, нарциси…, дівчата дуже люблять квіти. Тож наступний наш конкурс «Квітковий». |
Вчитель: |
– Другий конкурс «Переплутанка»( Анаграми ) (З переплутаних букв скласти слова – назви квітів).
|
Вчитель: |
–Які ж ви молодці, сьогоднішній день, як ніколи, пов’язаний з квітами. І третій конкурс «Весняний букет». Гравцям дають в руки ножиці. На стільцях лежать різнокольорові серветки. За командою гравці біжать до стільців і вирізають квітку з серветки, потім за допомогою клею або пластиліну квітка прикріплюється до великого ватману. Те ж саме роблять всі гравці по черзі. Вихователь ГПД разом з вчителем допомагають дітям налагодити роботу. Після цього вибирається найкрасивіший букет. (перемагає дружба) |
Вчитель: |
–Всі букети по-своєму гарні. Що ще дівчатам потрібно для повного щастя? У цьому спробували сьогодні розібратись наші хлопці. |
Учень4: |
Що дівчинці треба для повного щастя? Навряд чи нам, хлопцям, збагнути це вдасться, Та все ж, щоб життя вам здавалося раєм, Сьогодні від щирого серця бажаєм: |
Учень5: |
Здобутків у школі! Погоди ясної! Здоров’я міцного й любові палкої! Батьків дуже чемних і завжди слухняних, щоб в школі не мали оцінок поганих. |
Учень6: |
Канікул щороку на Чорному морі, Тістечок смачненьких – без зайвих калорій. Щоб завжди стрункими й бадьорими були і про хвороби ніколи не чули. |
Учень7: |
Й за те, що працюєте тяжко, мов бджілки, хай вам Київстар подарує мобілки! З євроремонтом квартири придбати, щоб можна було в них на конях гасати! |
Учень8: |
Прикрас, діамантів на сорок каратів, Щоб стать королевою сьогодні насвяті! Ну, мабуть, пора вже підводити риску, Ще зичимо всім вам нормального тиску. |
Учень9: |
Бажаємо оптимізму,здоров'я в організмі, Щоб сонечко ясно світило із неба! Ну що ще для повного щастя вам треба? Якщо щось забули, ви нам вибачайте І подумки самі свого щось додайте. |
Вчитель: |
– І дівчатка наші не розгубилися, додали … |
Дівчата: |
– Хочемо компліментів! |
Вчитель: |
– І не звичайних, а квіткових! |
Учні: |
– Четвертий конкурс «Акровірші від хлопців» Кожна команда складає акровірш на перші літери імені дівчини. У акровірші обов’язково повинно бути порівняння з весняною квіткою. Вихователь разом з вчителем, за необхідності, допомагають дітям. |
Вчитель: |
– Для наступного подарунку, хлопцям потрібно привести себе в порядок. І краще за вас, наші любі дівчатка, цього ніхто не зробить. П’ятий конкурс«Перукар» Заздалегідь приносимо до школи резинки, прикраси для волосся. Дівчата роблять хлопцям зачіски. Буде дуже весело! |
Вчитель: |
– Дякуємо учасницям за перукарське мистецтво. Любі дівчата, хлопці приготували для вас сюрприз. Танок хлопців.(Хлопці повторюють рухи по відео. Після танцю, один з хлопців артистично розповідає вірш). |
Учень10: |
Ось була би моя воля – свято б влітку відзначав! Я нарвав би квітів в полі І дівчатам всім роздав. А у березні троянди, на базарі дорогі, Краще не куплю нічого І поїду в Дубаї. Тож, дівчата, я вітаю з 8 Березня всіх вас, І сьогодні вам бажаю, море золота й прикрас! (Імпровіз від хлопців. Реакція на вірш. (пропонуємо букети з моркви, помідорів, картоплі, цибулі….)) |
Вчитель: |
– Бачу наші хлопці зголодніли. Дівчата, треба терміново їх нагодувати! Шостий конкурс«Господарочка» (Дівчата готують за рецептом борщ. Заздалегідь потрібно вирізати зображення овочів. Зображення вирізаємо у великій кількості, дивлячись на рецепти). |
Вчитель: |
– Поїли, тепер можна продовжувати свято! Сьомий конкурс«Сміхунці». (Приймають участь хлопці). Дівчата, як ніхто, люблять посміятися, отож, наступний конкурс –якраз для них. Бажаючі взяти участь в конкурсі утворюють коло, перша дівчинка промовляє: «Ха!». Наступний – додає такий самий склад, щоб вийшло «ха-ха». І так далі. За правилами, учасники повинні вимовляти «промову» серйозно, не змінюючи літер, а лише додаючи склад. Вибуває той, хто перший засміється. |
ІІІ. Заключна частина |
|
Вчитель: |
– Чудово провели час! Прошу дівчат вийти для нагородження. |
Учень11: |
Кожен з нас давно вже знає: ви, дівчата, – просто клас! Тож зi святом березневим ми вiтаєм щиро вас! |
Учень12: |
– Плаче. |
Вчитель: |
– Ти чого? |
Учень12: |
– Мамі нічого не підготував. |
Вчитель: |
– Не переживай, на групі продовженого дня, разом з учителем гуртка ви продовжите тему свята і квітів, і намалюєте чудові букети для мам. Головною квіткою ваших малюнків стане квітка, яка прикрашає наш клас, квітка, про яку нічого не було сказано при поділі на групи, квітка, про яку ви дізнаєтеся багато цікавої інформації саме у другу половину дня. |
Учень12: |
– Знову плаче. |
Вчитель: |
– Що знову? |
Учень12: |
– Бабусі пісню не заспівали. |
Вчитель: |
– Дякую, що б ми без тебе робили! Бабусі ми подаруємо пісню. (Учні співають пісню для бабусі. ) Пісня «Дякую бабусю, за таку матусю» |
Вчитель: |
– А тепер нагородження!!! (Вчитель радиться з хлопцями, щодо номінацій дівчат). |
Вчитель: |
– Увага! В цьому святі немає переможців. Кожна дівчина особиста і отримує свій титул. (Нагородження дівчат). |