Освітнє заняття
Тема: Мистецтво танцю і ритму
Мета:навчити учнів слухати музику; розвинути почуття ритму і вміти відбивати його; виховати позитивне ставлення до музики
Вид заняття: розвивальне (комбіноване заняття), гра
Обладнання: медіа-файли, звукова колонка
Ресурси: http://megaznaika.com.ua, https://lesya-muza.at.ua
Перебіг заняття:
На зеленім килимку,
Якось на поляні,
Закружляли у танку
Ягоди рум’яні.
Жовті й білі квіточки,
Вмившись чисто вранці,
Приєднались залюбки
До ягід у танці.
Танцював метелик ще,
Танцювали оси.
Тільки зайчик під кущем
Солодко спав босий.
Вчитель: Діти, підніміть руки, хто займається танцями.
А чи знаєте ви якісь види чи стилі танців?
(очікувані відповіді: спортивні, бальні, балет, вуличний танець, сучасний танець)
Отже, як ви вже зрозуміли, сьогодні ми говоримо про танці.
Вчитель: Діти, а давайте перевіримо як ви відгадуєте загадки.
Як зачарує нас.
Всьому світу відомий
Ніжний віденський … (вальс)
(звучить мелодія Віденського вальсу)
Не співають, не грають і не малюють.
Ні для кого не секрет,
Звуть виставу цю … (балет)
(звучить музика Чайковського “Лускунчик”)
Хлопці це танцюють так
Розкида їх на всі боки,
Йдуть навприсідки в … (гопак)
( Звучить гопак)
Фізкультхвилинка (під пісню “Ти танцюєш зі мною”)
Друзів за собою витягли.
І на радість глядача
Станцювали … (ча-ча-ча)
(Звучить музика для чачача)
Лиска з блиском у очах,
В парі безперестанно,
Танцюють запальнеє ….(танго)
(Звучить музика для танго)
Розім'ятись захотіли.
А на сцені справжній драйв,
Бо вони танцюють ...(джайв)
Фізкультхвилинка (під пісню “light up the world”)
Вчитель: Ритм - це чергування довгих і коротких звуків. Давайте спробуємо відбити ритм за допомогою долонь і ніг. (Вчитель показує ритм, діти слухають і намагаються повторити. З кожним разом ускладнюємо)
А давайте спробуємо відбити ритм під музику.
(We Will Rock You - мінус, Shawn Mendes – Senorita - мінус)
Вчитель: А давайте перевіримо, що ви запам’ятали сьогодні. (Дітям в різному порядку вмикають музику для певних танців, вони мають назвати стиль танцю)
Які види танцю ми сьогодні розглядали?
Чи запам’ятали ви, що таке ритм?
Хто може підсумувати і сказати, що ж таке танець?