Виховне заняття у формі інтелектуально - розважальної гри «Мова єднає всіх»

Про матеріал
Мета: розширити знання учнів про багатство рідної мови, формувати розуміння того, що мова – скарб кожного народу; показати красу і багатство рідної мови, її різноманітні можливості, довести, що рідна мова — це духовна святиня, найбільший і найдорожчий наш скарб. Розвивати творчі здібності, почуття національної гідності сприяти розширенню словникового запасу школярів, бажанню берегти свою національну культуру. Виховувати потребу зберігати, як святиню, все те, що пов’язує нас із рідною землею; любов до національних традицій, до краси і гармонії рідного слова.
Перегляд файлу

               Тернопільська спеціальна школа   Тернопільської обласної ради

 

 

        Виховне заняття

                                 у формі  

            інтелектуально - розважальної гри

        «Мова єднає всіх»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                     Підготувала вихователь:  Лідія Кобель

Мета: розширити знання учнів про багатство рідної мови, формувати розуміння того,               що мова – скарб кожного народу;

             показати красу і багатство  рідної мови, її різноманітні можливості, довести, що рідна мова — це духовна святиня, найбільший і найдорожчий  наш скарб.

            Розвивати  творчі здібності, почуття національної гідності сприяти розширенню словникового запасу школярів, бажанню берегти свою національну культуру.

          Виховувати потребу зберігати, як святиню, все те, що пов’язує нас із рідною землею; любов до національних традицій, до краси і гармонії рідного слова.

 

 

Обладнання: ноутбук, презентація, вислови та плакати про мову, картки  із   завданнями, малюнки та ілюстрації,  картки із назвами команд, емблеми для кожного учня, грамоти для учнів.

 

 

Словник: Україна,  держава, нація, український народ,  мова,  спілкування,    підтримка, захист, морфологія, орфографія, антоніми, діалог, дефіс, цитата, автобіографія, прикметник.

 

 

                                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                    

 

                                                     Хід заняття:

 

                                              Організаційний   момент.

Вихователь:

-         Увага діти, усі маєте слухові апарати. (Перевірка слухових апаратів: …як ти мене чуєш?;…ти мене чуєш добре?...слідкуй уважно за моїми губами).

-         Відповіді учнів: Я чую добре,..

Сьогодні  наше заняття я хочу розпочати такими словами:

            «Спитай себе, дитино, хто ти є,

            І в серці обізветься рідна мова;

            І в голосі яснім ім’я твоє

            Просяє наче зірка світанкова.

            З родинного гнізда, немов пташа,

            Ти полетиш, де світу  далечизна,

            Та в рідній мові буде вся душа

            І вся твоя дорога , вся Вітчизна.

            У просторах, яким немає меж,

            Не згубишся, як на вітрах полова.

            Моря перелетиш і не впадеш,

            Допоки буде в серці рідна мова.

                                 (Дмитро Павличко).

 Щасливі ми, що народились і живемо на такій чудовій, мальовничій, багатій землі – у нашій  славній –Україні. Тут  жили  наші  прадіди, діди, тут живуть наші  батьки – тут корінь  роду  українського. І, де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик  рідної  землі, хвилюємось  до  сліз, почувши  рідне слово, рідну мову. Мова – це великий дар. І в кожного  народу  вона своя. Наш  народ  створював  українську мову  роками, багато боровся  і  зараз бореться  за  її  існування. Зараз  наш  народ  згуртований, як  ніколи у боротьбі  проти  ворога, щоб захистити  свою землю, захистити і зберегти  свою рідну мову.

                                            «Мова – це доля нашого народу,

                                               і вона залежить від того,

                                            як ревно ми всі плекатимемо її».

                                                                             (Олесь Гончар).

Тема нашого заняття «Мова єднає всіх!»

Пояснення вихователя, як буде проходити заняття, у формі інтелектуально – розважальної гри.

1.Поділ учнів на дві команди: команда «Думка», команда «Слово».

2. Вибір капітанів команд.

3. Представлення журі.

 

                                        Основна частина.

  1 конкурс – вікторина «Як ми знаємо українську мову».

 

 2 конкурс «Граматичний турнір»(вставити пропущені букви у словах)

          Слова для команди «Думка».

     //Вих…ватель,  мо…а,  сон…чко,  ур…к,  Батьк…вщина,  добр…та, пр…пор.//

          Слова для команди «Слово».

    //Д…ректор,  м…ва,  осін…ій,  пр…красний,  земл…,  …країна, д…бро.//

 

3 конкурс – «Домашнє завдання» - «Цікаві факти про рідну мову»

 (учасники команд зачитують повідомлення і прикріплюють на дошці).

   

4 конкурс – «Склади і назви  слова» (робота з шифрувальними  картками).

                                                          (див. додаток)

Завдання для команди «Думка»

17,19,21,25,19,16,19,4,12,33 (морфологія)

19,21,25,19,4,21,1,25,12,33 (орфографія)

1,18,23,19,18,12,17,11 (антоніми)

6,12,1,16,19,4 (діалог)

Завдання для команди «Слово»

6,7,25,12,22 (дефіс)

27,11,28,1,13,1 (цитата)

1,3,23,19,2,12,19,4,21,1,25,12,33 (автобіографія)

20,21,11,15,17,7,23,18,11,15 (прикметник)

 

5 конкурс – Конкурс капітанів «Скажи  без затримки»

                          ( назвати антоніми до поданих слів)

Слова для капітана команди «Думка».

Сміятися  -                                (плакати)

Корисний –                              (шкідливий)

Захід –                                        (схід)

Минуле –                                  (сучасне)

Працьовитий –                        (лінивий)

Вітатися –                                 (прощатися)

Початок -                                   (кінець)

День –                                        (ніч)

Слова для капітана команди «Слово»

Активний –                              (пасивний)

Ганьба –                                   (слава)

Прокинутися –                        (заснути)

Щедрий –                                (скупий)

Втомлений –                           (бадьорий)

Згадати –                                 (забути)

Веселий –                                (сумний)

Білий –                                     (чорний)

 

Підведення  підсумків, журі підраховують бали.

Учні в цей час зачитують і прикріплюють на дошці «Правила захисту рідної мови»

                                                   (див. додаток)

 

 

 

 

 

Учні  розказують  вірші «Мова – зброя!»

1. А рідна мова – найсильніша зброя!
У цій війні здолає геть усіх..
І українською ми станемо до бою.
Серед усіх іншомовних голосів.

2. Бо мова – сила, ДНК народу..
Вона єднає, згуртовує, веде..
Бо мова – зброя.. Вона усе здолає!
Й до перемоги Україну приведе.


3. Сьогодні  ворог б’є у спину жалом,
Страшні  часи.. Прийшла до нас війна.
Лякає він холодним нас підвалом,
Та маємо сталевого ножа.

4. Це слово – зброя українська.
Заговори  до них  - злякаються, втечуть..
Бо ранить слово наше українське,
Коли до нас з війною ось так йдуть.

5. А наша мова – найсильніша зброя.
Долає ворогів вона в бою.
Гідний противник в нерівному   двобою,
За честь і славу відстоїть свою.


6. Якщо не знає мови, то навчись!
Є час, щоб жити, час вивчати все..
А іншої, ворожої – зречись!

Вона лише до згину всіх веде!


7. Не знаєш української – біда..
Але для мене гірше, коли знаєш..
І у державі де іде війна,
Ворожою ще й досі розмовляєш!


8. Ніколи вже не зрозуміти нам
Невже вам не болить за Україну?!
Невже та мова вбивць рідніша вам?
Дорожча вам за мову солов’їну?!


9. Ми Україну маєм зберегти,
Її своїм нащадкам передати.
Тож переходь на українську ти!
На цій землі лише вона має лунати.

 

10. Ми Україну маєм зберегти,
Її своїм нащадкам передати.
Тож переходь на українську ти!
На цій землі лише вона має лунати.

 

Журі  оголошують  переможців, нагородження  учнів  грамотами  «Знавець рідної мови» .

Підсумок  заняття.

Вихователь: Людині  визначено  Богом  місце  народження, країна, небо. Вона  не може  нічого  того  поміняти, як  не  може  поміняти  саму себе. А  якщо  щось  із того призначеного  їй,  поміняє, то не на краще, бо  чуже  ніколи  не  буває  кращим. І куди б ти не пішов – твоя Батьківщина, земля  твоя, твоя мова, твій  народ  завжди  будуть  з тобою.   Сьогодні свято  -  яке  гуртує  усіх  нас , адже  кожен  народ відбувся  тоді, коли  усвідомив  себе  у  рідному  слові.  Ви  показали  свої   чудові  знання  про рідну мову.  Та  пам’ятайте  завжди  про  те,  що  справжня  людина  виростає   саме  з любові  до  рідної   матері,  до  родини,  до  рідного  краю,  до  рідної  мови  та  культури.  Нехай  же  вивчення  мови  стане  для  вас  черговою   сходинкою  до  майбутніх  успіхів, до  самоствердження.  Отже,  користуйтесь  рідною  мовою, плекайте, шануйте  цей  найдорожчий  скарб! Я бажаю  Вам  всім  успіхів  у  вивченні  української  мови  та  літератури,  натхнення  і  наснаги  в  навчанні!

Загальне фото.

C:\Users\admin\Desktop\0-02-05-698715778ed224ef41a2717907bc0fa8becf784555848c69bc067c18b731d3f5_c0b7f9c1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                Додаток 

C:\Users\admin\Desktop\0-02-05-ff801066286d7e0d2f43ffc8c720335cf7bae6e6296e873fc02c586f385b4c68_5e2a756.jpg

       

        C:\Users\admin\Desktop\0-02-05-5b22bd5c21c190e58cf7ee1a306ba8e7fdaeb30a505f6ad3c1cf0f9e1378a5c0_14080a81.jpgC:\Users\admin\Desktop\Відкритий захід\додатки для оформлення.jpgC:\Users\admin\Desktop\0-02-05-1543cc27c82d25a070c1c0d3538e67160428a07179ac543c880f68942a3cf026_fb4134f6.jpg

C:\Users\admin\Desktop\0-02-05-834469c9717a0f57f2f9eb8491a8900260a468a8d8e337e898a501c8a04b766d_f0136179.jpgМатематика в мові (2-3 класи) | Конспект. Математика

        

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Позашкільна освіта, Виховна робота
Інкл
Додано
30 жовтня 2023
Переглядів
156
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку