Волноваська станція юних техніків
Васечко Тетяна Іллівна
Керівник гуртка
«Цікава Інформатика»
2019 р.
Мета: Поглибити знання гуртківців з інформатики, викликати інтерес до предмета, розширити їх кругозір та розвивати творчий потенціал кожної дитини. Активізувати під час гри пізнавальну діяльність й виховати бажання до перемоги.
Підготовка до гри.
Обладнання: схеми, кросворд, комп’ютери
Склад команд: по 6 осіб у кожній команді на чолі з капітаном. Керівник гуртка – ведуча, журі: два учні, які ведуть облік рахунку гри, фіксують штрафні очки, стежать за часом обговорення, оголошують переможців.
Правила гри.
Гра складається з чотирьох раундів. Кожна команда має набрати більше очок, відповідаючи на запитання правильно. Переможці отримують приз.Час на обговорення кожного запитання – одна хвилина, але для окремих складніших – дві хвилини. Сигнал до відповіді – піднята рука капітана. Тільки він приймає рішення готовності команди до відповіді, а відповідати може будь-який член команди.
Зміст раундів і завдання.
Кожна команда проводить презентацію компанії або організації, яка продає певне програмне забезпечення або надає послуги, у вигляді рекламного міні-сюжету. Презентація може бути виконана за допомогою програми PowerPoint.
Перемагає та команда, презентація якої була найоригінальнішою за змістом і формою, у якій наявні елементи гумору. Цей раунд має оцінюватись у 6 балів.
Даються визначення понять чи визначень з інформатики. Команда, яка швидше визначить, про яке поняття йдеться, отримує одне очко.
Команди ставлять по три запитання творчого і проблемного характеру з інформатики. Гравці мають показати ґрунтовні знання з інформатики, фантазію, вміння обґрунтувати свої думки.
(Можливі варіанти запитань.)
1. Чому виникла назва “персональний комп’ютер”? Хто створив перший ПК?
Відповідь. Назва “персональний” означає, що з таким комп’ютером може одночасно працювати лише один користувач. Перший ПК було випущено в 1975 році американською фірмою MITS. Він називався Альтаїр –8800.
2. Що можна знайти спільного між відомою інтелектуальною гра “Що? Де? Коли?” і WWW?
Відповідь. World Wide Web – всесвітня інформаційна мережа. Саме за допомогою цієї інформаційної службі Інтернет швидко можна знайти відповіді на запитання “Що? Де? Коли?” англійською – «Whaet? Where?W .
3. Що мав на увазі Норберт Вінер, коли говорив: “Усі машини, що претендують на “розумність”, мають бути здатними йти до певної мети і пристосовуватися, тобто навчатися”?
Відповідь. Він говорив про штучний інтелект, тобто моделювання інтелекту людини штучним способом – за допомогою комп’ютера
4. Кому належать ці слова: “Хто володіє інформацією – той володіє світом?”
Відповідь. Дані слова належать найбагатшій людині світу Біллу Гейтсу, власнику корпорації Microsoft.
5. Що лежатиме в основі елементної бази комп’ютерів 6-го покоління?
Відповідь. Можливо розміщення транзисторів у надвеликих інтегральних схемах будуть щільнішими ніж у сучасних мікропроцесорах. Усі х-стики суттєво покращаться. Зросте об’єм оперативної пам’яті. А пристрої введення зможуть розуміти людський голос, розбирати почерк, відчувати дотик.
6. Чому жорсткий диск називають ще вінчестером?
Відповідь. У 1973 р. фірма ІВМ розробила перший жорсткий диск. Він міг зберігати лише 16 Кb інформації. Цей диск мав 30 доріжок, кожна була поділена на 30 секторів. За аналогією з автоматичними гвинтівками, що мають калібр 30/30, жорсткі диски почали називати вінчестерами.
Зробити підсумок гри, визначити переможців, нагородити учасників.