Тема: «Мода, краса та здоров'я»
Заговори, щоб я тебе побачив.
Сократ
Мета:
Обладнання: пам’ятка «Правила дискусії», комп’ютер, плакат з намальованим деревом, ватман, каблучка для гри.
ПЕРЕБІГ ЗАХОДУ
І. Підготовчий етап
Анкета (проводять заздалегідь)
1.Чи є у вас татуювання?
2.Чи є у вас пірсинг?
3.Що на ваш погляд частіше роблять: пірсинг чи татуювання?
4.Чи знаєте ви історію пірсинг і татуювання?
5.Вам цікаво було б дізнатися про виникнення пірсинг і татуювання?
6.Чи вважаєте ви, що це захоплення може бути небезпечним для здоров'я?
7. Які наслідки для здоров'я можуть виникнути у зв’язку з цим модним захопленням?
ІІ. Організаційний етап
Привіт гості нашого заходу! Я кажу вам «Привіт», а це значить, що я всім вам бажаю здоров'я! Чи замислювалися ви коли-небудь про те, чому у вітанні людей закладено побажання один одному здоров'я? Напевно, тому, що здоров'я для людини - найголовніша цінність. Його не купиш ні за які гроші. Темою нашої сьогоднішньої розмови є мода, краса і здоров’я сучасного школяра. Про моду часто говорять у засобах масової інформації, можливо, саме тому вона стає надзвичайно привабливою для сучасних молодих людей. Утім, модні тенденції іноді призводять до проблем, пов’язаних із духовним та фізичним здоров’ям. Ми зібралися, щоб поговорити про те, які життєві пріоритети для нас важливіші. Яка вона, мода? Чи варто сліпо наслідувати її? Яка краса важливіша: зовнішня чи внутрішня? Спробуймо сьогодні в цьому розібратися. На виховній годині ви зрозумієте, який повинен бути вигляд у сучасного школяра; сподіваюся, усвідомите істинні цінності життя; навчитесь оцінювати модні явища з точки зору шкоди для власного здоров’я.
ІІІ. Основна частина
Епіграфом нашої години спілкування є вислів грецького філософа Сократа «Заговори, щоб я тебе побачив».
Розминка
Щоб ви трохи освоїлися, проведімо невелику розминку – бліцопитування і дізнаймося, хто ж із вас дійсно розбирається у моді.
Бачу, тут зібралися знавці моди. А от щодо моди сучасного школяра, то тут існує багато суперечок. Тому ми будемо дискутувати про це сьогодні, а я ознайомлю вас з правилами дискусії.
Правила дискусії
1. Кожен з присутніх повинен взяти участь у розкритті цієї теми: висловити свою точку зору, погодитися або не погодитися з думками промовців, спробувати відстояти свої переконання.
2. Дискусія мусить бути чесною і щирою, а виступи аргументованими.
3. Вигуки з місць, жести і подібне не вважати аргументами.
4. Кожному промовцеві для виступу виділити не більше 2 – 3 хвилин.
Вихователь. У сучасному суспільстві, особливо у молодіжному середовищі, ніколи не обходять духовні запити особистості або які-небудь особливі риси характеру. Мірилом усіх цінностей є товстий гаманець, тобто наявність значних грошових коштів. Людина, не обтяжена матеріальними проблемами, виглядає життєрадісною і упевненою, її й оточення поважає. Як і наявність грошей, зовнішність також відіграє неабияку роль у житті будь – якої людини. Якщо ти привабливий, модно вдягнений, ти ніколи не загубишся у сірій масі. Одяг допомагає людині почуватися впевнено, підкреслює її стиль та індивідуальність. Чи згодні ви з цією точкою зору?
Відповіді дітей.
Вихователь. Вміння гарно вдягатися має важливе значення в житті дівчини.
Якщо навіть дівчина ідеально виглядає, то це тільки красива оболонка. Часто у таких дівчат немає тих якостей, які цінують хлопці: доброти, щирості, вміння скромно поводитись. Така дівчина гарна доти, поки не почнеш з нею спілкуватися. Адже з нею нема про що поговорити, хіба що про косметику та одяг. У нас є якраз висловлення Коко Шанель з цього приводу : «Догляд за собою має початися з серця, в іншому випадку ніяка косметика не допоможе». До цих слів можна додати слова Сократа : «Заговори, щоб я тебе побачив».
Кожна дівчина повинна слідкувати за своїм вбранням. Та, на мою думку, воно не обов’язково повинне бути модним. Адже не всі батьки мають змогу одягати своїх дітей у дорогі речі. Головне, щоб одяг був охайним і чистим.
Навіть Біблія нас вчить прикрашати себе не прикрасами і пишним убранням, а добрими, благими справами, без яких найвродливіша дівчина виглядає, як гарне червоне яблуко, яке гниле всередині.
Психолог Дейл Карнегі висловив подібну думку: «Вираз обличчя жінки інколи є важливішим, ніж одяг».
Учень. Недаремно в народі кажуть: «Зустрічають за одягом, а проводжають за розумом». Досить часто дехто намагається яскравим і модним одягом компенсувати сірість свого розуму. Не варто зациклюватись тільки на матеріальному благополуччі й турботі про красиву зовнішність і одяг. Не завжди наявність усього цього робить людину щасливою. Як писав російський письменник Антон Павлович Чехов, людина прекрасна «душею і думками». Кохання і щастя за гроші не купиш. Люди люблять один одного за моральні якості, а не за гаманець. Багаті люди часто страждають від того, що не знаючи, за що їх любить їхня друга половинка: за гроші чи за внутрішній світ – залишаються самотніми на все життя. Тому я вважаю, що велике багатство приносить людині більше шкоди , ніж користі. Головне у людині – внутрішня краса.
Вихователь. Для підтвердження твоїх слів я зачитаю слова модельєра Крістіана Діора: «Я вважаю, що дуже важливо наслідувати моду таким чином, щоб вона служила нашим інтересам. Не треба ставати її рабом. Справжню жінку можна відразу впізнати за тим, що вона не підкоряється моді, а носить лише те, що їй пасує».
Зовнішній вигляд – це те, що відразу впадає всім у вічі. По тому, наскільки охайно вдягнена людина, можна судити про рівень її культури. Охайний і гарний зовнішній вигляд свідчить про повагу людини до себе і до людей, які її оточують, про наявність у неї почуття власної гідності.
Учень. Важливим для людини має бути і зовнішня, і внутрішня краса. Вони мають доповняти одна одну. Кожен з нас повинен прагнути гарно виглядати і розвивати в собі кращі моральні якості: чуйність, доброту, душевність. Тоді ми обов’язково будемо щасливими.
Вихователь. Дякую всім. Отже, продовжимо роботу. Переглянемо презентацію «Дівчата очима юнаків» та «Хлопці очима дівчат».
Презентація «Дівчата очима юнаків»
Завжди:
Ніколи:
Дівчина не повинна:
Презентація «Хлопці очима дівчат»
Ніхто не заперечить, що:
Як має виглядати діловий чоловік?
Найпоширеніші помилки у створенні іміджу
Чи може юнак носити прикраси?
Поради для юнаків
Гра «Каблучка краси»
А тепер пограємося у гру «Каблучка краси». Станьте у коло. У мене є чарівна каблучка. Якщо її спрямувати на будь – яку людину, то у неї відразу стає видно все найкрасивіше. Хто отримує каблучку, стає посередині кола і спрямовує її на когось іншого і каже, що бачить у ньому красивого. Не забувайте говорити і про внутрішню красу, а не тільки зовнішню.
Діти по черзі називають позитивні якості інших дітей. Наприклад: «Я бачу, що у тебе гарне почуття гумору» чи «У тебе сьогодні дуже гарна сукня».
Презентація « Історія татуювання»
Слово «татуювання» стали вживати в Європі після подорожі капітана Кука на Таїті. Це слово означає «рана», «знак». Та з'явилося татуювання значно раніше – ще у первісні часи. Воно служило не тільки прикрасою, але й знаком племені, вказувало на соціальну приналежність, служило маскуванням та мало, на переконання давніх людей магічну силу.
Найстаріші татуювання знайдені під час розкопок єгипетських пірамід у Гізі. Муміям близько 4 тис. років, але малюнки добре видно на висохлій шкірі. Найбільшого розквіту культура тату досягла в Японії, де й дотепер шанують татуйованих людей.
Татуювання - це малюнок на шкірі, одержуваний шляхом введення в шкіру барвника через проколи її поверхні. Такий малюнок не змивається водою і не видаляється без наслідків для шкіри. Слід пам'ятати, що, роблячи татуювання або пірсинг, ви травмуєте шкіру, тому завжди ризикуєте завдати шкоди своєму здоров'ю.
Це «прикраса» може привести до інфекційного захворювання серця. Також при нанесенні татуювання можна заразитися такими хворобами, як СНІД, сифіліс та інші хвороби, небезпечні для життя людини. Але, мабуть, найпоширенішими є гепатит В і С.
Крім того, навіть якщо при нанесенні татуювання під шкіру не потрапила інфекція, вживана фарбувальна речовина (особливо червона) може викликати алергічну реакцію (почервоніння, розпухання або свербіж шкіри) та інші ускладнення типу дерматиту, викликає зміни в роботі імунної системи. Чим більша площа малюнка, тим вище ризик розвитку алергічних хвороб. З медичної точки зору, особливо небезпечні татуювання в області скупчення судин і лімфовузлів: шия, ключиці, пахові і підколінні зони.
Видалення тату - тривалий, болючий і дорогий процес. Після цього обов’язково залишаються дуже негарні рубці. При традиційному способі використовують дерматом - прилад, який зрізає шари шкіри, щомістять штучний пігмент. При глубокому татуюванні всі профарбовані шари видалити за один раз звичайно не виходить, і піддаватися випробуванню доведеться повторно. Лазерне видалення тату теж проходить у декілька етапів, процес «стирання» картинки може розтягнутися до двох років.
Презентація «Історія виникнення пірсингу»
Слово «пірсинг» означає «проколювання отворів у тілі» з подальшим носінням сережок, кілець та інших прикрас. Найстаріша мумія з пірсингом вуха була знайдена в Австрійському льодовику 1991 року. Її вік – більше 5 тис. років. Вуха муміфікованого тіла були проколені з ритуальною метою. Давні племена вважали, що демони проникають у тіло людини через вухо, а проколювання вух і металеві прикраси допомагають запобігти проникнення демонів.
Пірсинг - одне з наймодніших на сьогоднішній день напрямків в прикрашанні свого тіла. Під пірсингом розуміється затягання предметів в отвори, зроблені на тілі або обличчі. Так називають і сам предмет, що вводиться в зроблений отвір, наприклад кільце. Мистецтво це надзвичайно стародавнє. Але в ті далекі часи ця процедура була більше поширена серед сильної половини людства, так як часто говорила про належність до племені або рангу, і служила для демонстрації влади і мужності.
Проколювання тіла було поширене і в інших стародавніх культурах. Ацтеки і майя з релігійних міркувань робили отвори в язиці. Проколювання губ досі поширене в Африці і серед індіанців Південної Америки. Втягати декоративні предмети в ніс прийнято серед меланезійців і жителів Індії та Пакистану.
В Ефіопії дівчата племені сурма протикають нижню губу і вставляють туди глиняні круги все більшого розміру. Величина губи вказує на кількість голів худоби, що віддаються дівчиною в придане.
На Заході всього кілька років тому пірсинг в основному зводився до того, що жінки проколювали мочки вух. Тепер же підлітки та молодь , обох статей, носять прикраси, мало не на всіх частинах тіла, до яких можна що-небудь прикріпити.
Виникає питання. Чи небезпечно проробляти в собі дірки?
Найбільш поширений (і необразливий) вид пірсингу – це проколювання мочок вух. Останнім часом стало модним втягали сережки також і в вушні раковини, брови, ніс, пупок, губи, язик, а деякі носять їх і на грудях.
Слід пам'ятати, що, роблячи пірсинг, ви травмуєте шкіру, тому завжди ризикуєте завдати шкоди своєму здоров'ю. Серед небезпек, що виникають при ротовому пірсингу, можна назвати втрату відчуття смаку або взагалі здатності відчувати смак, тривала кровотеча, дроблення і руйнування зубів, надмірне виділення слини, її мимовільне витікання з рота, пошкодження ясен, порушення мови, забруднення дихання, пережовування їжі і ковтання.
Можливо, перед тим, як вирішити чи потрібно нанести на своєму тілі подібну прикрасу, варто подумати не тільки про своє здоров'я, але й про свою кар’єру і репутацію.
Перегляд відео «Східні танці».
Ви мабуть, помітили, що пірсингом частіше захоплюються жінки, ніж чоловіки. Річ у тім, репутацію. що чоловічий організм може дуже сильно постраждати, якщо проколоти трохи не там, де треба. Тому жіночий пірсинг набагато популярніший, ніж чоловічий, - він просто безпечніший.
Тому раджу добре подумати перед тим як прикрашати таким чином своє тіло. Адже найкрасивіша людина не та, у якої є пірсинг чи татуювання, а яка здорова.
Гра «Дерево з людськими якостями»
Думаю, що кожен з вас уже вирішив, яким повинен бути сучасний школяр. Зараз ми перевіримо. У нас на плакаті є зображене дерево без листочків, а у вас є листочки від цього дерева. Вам потрібно на цих листочках написати людські якості. Якості є позитивні і негативні. З правого боку дерева можна прикріпити листочки з позитивними якостями, а з лівого – негативні.
За допомогою стікерів – листочків діти вдягають дерево.
Молодці! Бачу ви добре засвоїли, якими ви повинні бути, і правило зрозуміли епіграф нашої години спілкування. Сподіваюсь, що знання, отримані на нашому занятті, стануть вам у пригоді. Головне, щоб ви зрозуміли: кожен з нас повинен прагнути, щоб у нього все було прекрасним: і зовнішній вигляд, і душа. І тоді життя ваше буде кришталевим і чистим, як джерельна вода. Хотілось, щоб кредом вашого життя стали слова знаменитої Коко Шанель: «Я не думаю про те, щоб бути модною. Більшу частину свого часу я присвячую тому, щоб бути здоровою».