Тема: |
Моя улюблена справа |
|
Мета: |
розвивати у дітей розумові та творчі здібності, уміння, навички з метою орієнтації їх на свідомий вибір майбутньої професії. Виховувати любов до праці та ціннісне ставлення до неї. |
|
Клас: |
3 |
|
Матеріально-технічне забезпечення: комп’ютер, проектор, мультимедійна дошка. Дидактичне забезпечення: гра «Відгадай професію», «Збери прислів’я», аркуші паперу з частинами прислів’їв, вірші. |
||
Використані джерела: 1. Погорєлов О.В. Професії наших батьків. [Електронний ресурс] / Погорєлов О.В. виховна година – режим доступу: http://mirgimnaziya.at.ua/publ/vikhovna_robota/scenariji_zakhodiv/scenarij_godini_spilkuvannja_za_temoju_profesiji_nashikh_batkiv/6-1-0-91 2. Харламова О.П. Професії наших батьків. [Електронний ресурс] / Харламова О.П. класна година – режим доступу: https://vseosvita.ua/library/klasna-godina-profesii-nasih-batkiv-117316.html |
||
Попередня робота: вивчення віршів, підготовка розповідей про професії батьків |
||
Складова моделі успішного випускника: фахівець (зустріч з людиною праці) |
||
Орієнтир: професійне самовизначення |
||
Форма проведення: виховна година |
||
|
Хід заходу |
|
Вихователь: |
І. Організаційний момент Діти, сьогодні ми познайомимося з професіями ваших батьків. Це знайомство актуальне, тому що праця завжди була, є і буде основою життя. І від того, як людина працюватиме, буде залежати майбутнє не тільки її сім’ї, а й держави. Отже, основним завданням сьогоднішньої виховної години є свідомий вибір вами майбутньої професії. |
|
|
ІІ. Актуалізація опорних знань |
|
Учень: |
Не за глибокими морями, Не за дрімучими лісами, Не в якомусь чужоземному царстві, А в наших рідних Броварах, Споконвіку живуть-поживають І горя не знають дуже працьовиті українці. |
|
Учень: |
Професіоналів серед них багато. Вони – майстри своєї справи. На роботу ідуть, як на свято. Шанують люди їх талант і славу. |
|
Учень: |
Батьки і діти – сім'я єдина. |
|
Вихователь: |
Одна людина не в змозі справитися із всім тим, що їй необхідно зробити для того, щоб жити. Тому з давніх-давен виникло розподілення праці і з’явився різноманітний світ професій. А чи скажете ви мені, що таке професія? (відповіді дітей) |
|
Вихователь: |
Професія означає вид трудової діяльності, яка потребує певної підготовки і являється джерелом існування. Кожен день люди поспішають на роботу. А чи подобається їм те, чим вони займаються? Як вони прийняли це рішення? Що їм у цьому допомагає? Що повинно служити провідником у складному світі професій? Кожен з дитинства любить займатися улюбленою справою: малювати, співати, складати конструктор, грати у футбол, танцювати та багато іншого. І нерідко це впливає на вибір професії. А для того, щоб згадати різні професії пропоную гру «Відгадай професію». |
|
|
Діти діляться на три групи, для кожної є по 5 запитань, відповідають по черзі. |
|
Для першої групи: |
|
|
Для другої групи: |
|
|
Для третьої групи: |
|
|
Вихователь: |
Здавна відомо, що батьки для дітей є взірцем у житті, еталоном чистоти, доброти, порядності. Вони намагаються бути схожими на них. Адже від батьків діти успадковують все найкраще: характер, здібності й, нарешті, – талант. Талановиті батьки – талановиті діти! А зараз ми помандруємо у світ професій і ознайомимося із класифікацією спеціальностей за п'ятьма типами, а саме:
2. Людина - техніка. 3. Людина - природа. 4. Людина - знакова система. 5. Людина - художній образ. |
|
Учень: |
До першого типу належать такі професії: педагог, лікар, продавець... Той, хто хоче обрати професію такого типу, повинен розвивати свої організаторські здібності, уміння спілкуватися з людьми, мати терпіння, врівноваженість. |
|
Учень: |
До другого типу можна віднести такі професії: інженер, водій, електрик, слюсар... Щоб оволодіти цими професіями, треба серйозну увагу приділяти геометрії, фізиці, урокам трудового навчання, технічній праці. |
|
Учень: |
Третій тип об'єднує професії ветеринара, агронома, геолога... |
|
Учень: |
Четвертий тип включає такі як програміст, економіст, коректор, менеджер, бухгалтер. |
|
Учень: |
До п'ятого типу відносять професії музиканта, актора, письменника, художника, архітектора, дизайнера, модельєра, косметолога... |
|
Вихователь: |
Діти, професій поганих не буває. І яку б ви не обрали, скажу вам, що глибоку вдячність і пошану викликає завжди той, хто чесно працює. Хай летить, як птах крилатий, Мрія з краю в край. Час спливе, і життя скаже: «Шлях свій вибирай». Тож, шановні, не лінуйтесь: До вибору життєвого вже змалку готуйтесь. |
|
Учень: |
Професій безліч є цікавих. Але свою обрати як. Щоб добре діло й добра слава? І ми міркуємо ось так. |
|
Учень: |
Я хочу бути космонавтом, У космос кораблі водити. |
|
Учень: |
А я – учителем, щоб научати |
|
Учень: |
Почесно сіяти, орати, І трактори ремонтувати. |
|
Учень: |
Артистом точно буду я, Про це мріє вся сім'я. |
|
Учень: |
Людей я буду лікувати, Промінчик сонця дарувати. |
|
Учень: |
А я скажу вам, друзі, чесно: Всі в нас професії - почесні! |
|
Вихователь: |
Якщо учні старших класів уже більш конкретно говорять про свою майбутню професію, то учням вашого віку хочеться бути і лікарями, і артистами, і космонавтами, а ще – в'язати, читати книги, допомагати батькам по господарству. А це – світ дитячих захоплень, який приведе їх у країну Професії. |
|
Вихователь: |
Ну а тепер поговоримо про професії ваших батьків. Хто бажає розповісти про них? |
|
Учениця: |
Моя мама – перукар. Це професія, яка дарує людям красу. Сідають люди в крісло, зручно вмощуються перед дзеркалом, заплющують очі і поринають у світ фантазій. А моя мама чаклує ножицями, гребінцем та феном. А коли людина розплющує очі, то не впізнає себе! Чудова зачіска і радість на обличчі людини. І чує мама приємне: «Дякую за красу!» |
|
Учениця: |
А моя мама бухгалтер. Без цієї професії не обходиться жодне підприємство, жодна галузь економіки чи промисловості. Ця професія вимагає від моєї мами великої зосередженості та уваги. Мама займається нарахуванням зарплати, готує та відправляє різні звіти у спеціальні служби. |
|
Учень: |
В мого тата – цікава та творча професія. А яка саме, він розповість сам. |
|
|
(На виховну годину запрошений тато одного з учнів, який погодився розповісти про свою професію, про її особливості та відповісти на питання дітей) |
|
Вихователь: |
Ми дякуємо Вам за чудову та цікаву зустріч! Бажаємо Вам подальшого творчого зростання та успіху! |
|
Вихователь: |
Діти,чи сподобалася вам зустріч із людиною праці? Чи була вона для вас цікавою? Що нового ви дізналися про цю професію? (відповіді дітей) |
|
Вихователь: |
Пропоную вам ще одну гру, яка називається «Збери прислів’я» |
|
|
(На смужках паперу надруковані частини прислів’їв. Кожній групі дітей потрібно скласти смужки так, щоб утворилось прислів’я) |
|
Для першої групи: |
|
|
Для другої групи: |
|
|
Для третьої групи: |
|
|
|
ІІІ. Підсумок |
|
Вихователь: |
Молодці, всі групи впоралися із поставленим завданням. І це значить, що ви багато знаєте не тільки про професії, а й про народну мудрість, яка багата на прислів’я та приказки про працю. |
|
Вихователь: |
Для того, щоб вибрати професію, вам ще потрібно багато вчитися і дізнаватися про ті професії, які вам до вподоби. Щоб добитися успіху, потрібно бути професіоналом свого діла. У народі кажуть так: «Людина без хорошого настрою не повинна починати свій робочий день». Я бажаю вам хорошого настрою завжди! |
|