Виховний захід на тему: "Безпека дорожнього руху"

Про матеріал
Виховний захід на тему: " Безпека дорожнього руху" до тижня БЖ для учнів 3 класу
Перегляд файлу

                   

                                  Лозуватський ліцей Благовіщенської міської ради

 

 

 

                                            Виховний захід:

     « Безпека дорожнього руху »

 

                                                          Проведений у 3 класі

                                                          Класовод: Брижак О.М

 

C:\Users\User\Desktop\0-02-05-8a6d1395baf9f19171b4e2f8c56261bd8125cad69ca01c4e5ce48b66cc005c8d_bfc4d432.jpg

                     

                                          2024 р.

                      

                        

                      Безпека дорожнього руху

Мета: узагальнення, систематизація та повторення знань з теми «Правила дорожнього руху»,  засвоєння загальної пам’ятки з безпеки дорожнього руху; розвиток логічного мислення, пам’яті, творчих умінь та навичок, стимулювання пізнавальної діяльності учнів;  виховання бережливого ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

                                                              Хід заходу

I.Організаційний момент.

    Найважливіше для людини – її життя, а найцінніше в цьому житті - здоров’я. Адже кожна людина унікальна, неповторна. І життя в неї одне, тому берегти його і здоров’я необхідно кожному.

Сучасний світ дуже складний і в ньому багато небезпечних ситуацій. Адже статистика дорожньо-транспортних пригод невтішна: в світі  щогодини гине 9 дітей. В Україні нараховується понад 10 млн. автомобілів, майже 2-3 дітей, які потрапили під колеса автомобілів, знехтували правилами дорожнього руху. Тому на сьогоднішньому занятті ми перевіримо ваші навички по убезпеченню життя і здоров’я під час перебування на дорозі.

   Порушуючи правила дорожнього руху, ми наражаємо себе на смертельну небезпеку. Тож, щоб не сталося лиха ми повинні знати їх елементарні правила, вміти правильно переходити через дорогу та переводити своїх менших братів та сестер, розрізняти типи дорожніх знаків, щоб завчасно скористатися інформацією для своїх подальших дій.

          Усі мають пам’ятати,

          Що на дорозі не варто жартувати.

          У грі повторимо ми правила дорожні

          І будемо завжди всі обережні.

 

II. Основна частина.

     1.Відгадування загадок:

        Дім по вулиці повзе,

        на роботу всіх везе.

        Не на курячих ногах,

        у гумових чобітках.            (Автобус)

 

Наче пташка, він летить,

Але всім на лихо,

Він реве, тріщить, кричить,

Бо не може тихо.

 Є два колеса у нього,

Сила й швидкість також є,

Швидко мчить він по дорогах.

Має ім’ячко своє.            (Мотоцикл)

 

З рогами, а не коза,

 Є сідло, а не кінь.

З педалями, а не рояль,

 З дзвоником, а не двері. (Велосипед)

 

Хутко мчить, бо поспішає,

Пасажирів підбирає.

 І хвилинка у хвилинку

Їх доставить на зупинку. (Автобус)

 

Біжить корова, гладка, здорова.

А за нею телята - всі близнята.  (Поїзд)

 

Я не їм вівса, ні сіна,

Дайте випити бензину.

Усіх коней обжену,

Кого хоч наздожену!  (Автомобіль)

 

 

-Як одним словом назвати всі ці предмети? (Транспорт).

-А чи знаєте ви звідки походить це слово?

                       C:\Users\User\Desktop\0-02-05-cb038f8968cfc09f89fe027505f6b7603994893c06a32641e6388ce7c52047b3_e4bee184.jpg

Хвилинка-цікавинка

 Слово «транспорт» увійшло в нашу мову в 1720 році, коли російський цар Петро І уклав перший Морський устав (правила для моряків). Тоді «транспортом» називали кораблі для перевезення вантажу. Цар запозичив слово з німецької мови. А німці взяли його давно-давно з латинської. Воно означало – «переносити». З часом значення слова змінилося. Транспортом ми тепер називаємо не лише вантажні кораблі, а й іншу техніку для перевезення вантажів і пасажирів.

А хто, на вашу думку, є учасниками дорожнього руху?

Так. Це- водії, пасажири, пішоходи.

            Кожного дня ми з вами перебуваємо в ролі учасників дорожнього руху. Переходимо дорогу – ми пішоходи, рухаємося транспортом – пасажири, а якщо маємо власний транспорт, то час від часу стаємо водіями. Тож ми повинні знати правила дорожнього руху, та засоби його регулювання.

       Клас ділиться на три групи. Завдання кожної з груп, придумати по 2 правила

до своєї теми.

 Перша група «Пішоходи» (із деформованих речень скласти 2 правила

для пішоходів) Ходять, тримаючись ,Пішоходи ,лише, правого, тротуарами, боку.

 ( Пішоходи ходять тротуарами тримаючись лише правого боку)

лише за, перехрестя,  Переходити, визначеними переходами.

 

 

(Переходити перехрестя необхідно  визначеними переходами.)

C:\Users\User\Desktop\0-02-05-c284a0e781bfcfb9b12a0741bc45946343d7630d04c0cd435b14447c83121054_acb10d24.jpg        

Друга група «Пасажири» ( із деформованих речень скласти 2 правила для пасажирів)

Не під час ,відволікати, водія , руху ,транспорту.

 (Не відволікати водія під час руху транспорту.)

Не поряд, з водієм ,користуватися, мобільним ,телефоном .

(Не користуватися мобільним телефоном поряд з водієм.)

 

Третя група «Велосипедисти» (із деформованих речень скласти 2 правила для велосипедистів)

  Для, велосипедна, велосипедів ,існує , доріжка.

 (Для велосипедів існує велосипедна доріжка.)

 можна, Їздити, якщо ,вулицею,  тільки,  виповнилося ,14 років.

 ( Їздити вулицею можна тільки, якщо виповнилося 14 років.)

C:\Users\User\Desktop\0-02-05-cd3c5f70dc4cd0de491358ef9a18057612c8df15945c1b4febbc599da396a83d_a7af535e.jpg   C:\Users\User\Desktop\0-02-05-869a363d7f21e3f322af667c04c87636ab8812b05f0dce2762f9869c9d2f7078_f70b751f.jpg

 

 

Вчитель:

- Діти, ми з вами мешкаємо у чудовому селі з широкими і вузькими вулицями. Ними рухається багато легковиків та вантажних автомобілів. Їм ніхто не заважає, тому що існують чіткі, суворі правила для водіїв і пішоходів. І ми повинні їх знати. Перейти з однієї вулиці на іншу не просто. Тому потрібно вивчати правила дорожнього руху і суворо їх дотримуватись.

Перегляд відеоролика «Правила дорожнього руху»

- А що допомагає ,  в містах на дорозі ?

Загадка:

    Що це стоїть на вулиці,

    Високе та триоке?

    Червоно, жовто, зелено

    Моргає у всі боки? …(Світлофор). 

 Чи знаєте ви, що означає слово «Світлофор»?

   Воно походить від двох слів, нашого – «світло» і грецького «форос» – несе. Отже, у перекладі на нашу мову слово «Світлофор» означає –той, що несе світло. Хто мені підкаже, які кольори має світлофор? (відповіді учнів)

    Вірно. Це – червоний, жовтий та зелений.

    А що вони означають?  (Робота з макетом світлофора)

                                   

 

Червоний – це тривога. Перехід заборонений.

Жовтий – це увага. Потрібно приготуватися до руху.

Зелений – це спокій. Дозволено рухатися.

 

Квітка «10 основних правил дорожнього руху»

(повторення правил дорожнього руху)

    C:\Users\User\Desktop\0-02-05-fbca1b0c094d6d228b6df05de8cbc6d3958b84666645748049917f25296d761b_ae344402.jpg     C:\Users\User\Desktop\0-02-05-b36ab2124fb36f7b996321d7902413f26cf34c903e8320f6492791425f6246f1_4de14d5e.jpg  

                              C:\Users\User\Desktop\0-02-05-a6c2cd3bd5586c271b1cef8ab5f793bcc4686614d00c138efce47c77494cc253_10656a5b.jpg                                   

 

III.Підсумок виховної години

Вікторина:

1. Частина дороги, призначена для руху пішоходів через проїжджу частину… (пішохідний перехід).

2. Особа, яка керує транспортним засобом…(водій).

3. Пристрій для регулювання руху в певних напрямках… (світлофор).

4. Працівник ДАІ, який регулює дорожній рух…(регулювальник).

5. Транспорт, який стоїть обходити потрібно тільки…(позаду).

6. Учасниками дорожнього руху є: водій, пішохід та…(пасажир).

7. Звичайний світлофор має три сигнали, а саме: (червоний, жовтий та зелений).

8. Які машини можуть їхати без сигналу? (іграшкові)

9.Яку назву має палиця, за допомогою якою регулюється рух? (жезл)

10.Що таке тротуар? (елемент дороги, призначений для руху пішоходів)

 

      C:\Users\User\Desktop\0-02-05-8661b7e16786ce03d34f553ae7b663ea48d8e58a0e30594dbd2850ad30021b9e_bb98ecfd.jpg                  C:\Users\User\Desktop\0-02-05-598a7f9615ac8dba6b9ef6b23d24b71566b6c3990f36d9a957eb1b24a3904725_bdae129e.jpg

 

 

                                    

 

 

 

docx
Додано
8 листопада
Переглядів
191
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку