Виховний захід у групі подовженого дня "Я обираю книгу!"

Про матеріал
Захід відбувся у рамках атестації для вихователів груп подовженого дня на рівні міста. Мета: залучати дітей до активного самостійного читання. Виховувати шанобливе ставлення до книги, до досягнень людства. Завдання: - освітні: закріпити знання про казки; - розвивальні: продовжити збагачення словника дітей новими словами; - виховані: виховувати в дітей любов до казок, бережне ставлення до книги
Перегляд файлу

Я ОБИРАЮ КНИГУ!

Сценарій виховного заходу

 

Мета: Залучати дітей до активного самостійного читання. Виховувати шанобливе ставлення до книги, до досягнень людства.

Завдання:

  • освітні: закріпити знання про казки;
  • розвивальні: продовжити збагачення словника дітей новими словами;
  • виховані: виховувати в дітей любов до казок, бережне ставлення до книги

Попередня робота: читання казок

ХІД ЗАХОДУ

1 учень.  В кожнім домі, в кожній хаті

  У містах і на селі

Хто навчився вже читати,

Має книжку на столі.

2 учень. Книги, книги на полицях,

  Завше тихо поміж книг,

  Та яку ти не розгорнеш –

  Щось цікаве в кожній з них.

3 учень. Дбайливо тонесеньку книжку

  Гортаю й рядок за рядком

Квапливо читаю.

Багато про що

Я довідаюсь з книжки:

Про лева, жирафу,

Ведмедя і мишку.

Про гори круті

Та бурхливії ріки,

Про джунглі густі

Та пустелі великі,

Про ситих китів,

Про аул і дельфінів,

Про хижих косаток

І добрих пінгвінів.

Про Північ, про південь

Читаю невпинно,

Про ближні краї

І далекі країни.

Гортайте, гортайте

Сторінки, мов диво, -

Весь світ в собі книжка

Вмістила дбайливо.

Вихователь. У світі існує безліч різних книг. Різні книги по-різному допомагають людям: одні навчають, інші – розважають, треті – дають пораду. В одних книгах можна прочитати про минуле, в інших  - про майбутнє. Одні розповідають про світ природи, інші – про космічні мандрівки. Скільки в людей потреб, стільки й різних книг.

4 учень.  Бачить — не бачить,
Чути — не чує,
Мовчки говорить,
Добре мудрує.
Кривду соромить,
Правди навчає,
Часом жартує,
Смішки справляє,—
Люба розмова;
Дай, боже, діти,
З нею довіку
Знаться-дружити.

Хто ж то такая
В світі щаслива,
Мудра, правдива
І жартовлива?
Як не вгадали,
Стану в пригоді,
Річ коротенька:
Книжка, та й годі. (Л.Глібов)

Вихователь. Любі друзі! Цей вірш-загадка Леоніда Глібова ще раз нагадала нам про те, кому ми присвячуємо нашу сьогоднішню зустріч. Нашій подрузі, порадниці, помічниці, вчительці, рятівниці. Так, усі і слова про неї – вельмишановну Книгу! До речі, вона сьогодні сама завітала до нас у гості!

Королева Книга.  Ой, як багато вас зійшлось

Сьогодні тут, малята,

Та бачу, місце всім знайшлось,

Хоч, може, тіснувато.

В палацах і хатах малих

Мільйони підданих моїх

Як по команді – струнко,

Стоять, зімкнувши палітурки.

Та підданих моїх впізнать

Ви зможете з одного мигу.

Як тільки я себе назву.

Я  - Королева Книга.

А чи знаєте ви, як називається моє королівство?

Діти (разом). Бібліотека!

Королева Книга.  Тут книги розумні спокійно живуть

У тихій величній світлиці.

У двері широкі, відкриті ведуть

До знань золотої скарбниці.

Герої романів, легенд, повістей

У тиші говорять із нами.

В книжках відкриття

Всіх великих людей,

Думки, що хвилюють віками.

Ведуть нас в незнане цікаві книжки,

Розрадять, коли нам нелегко.

Для нас зберігає їх довгі роки

Шкільна бібліотека.

Бібліотекар. Любі першокласники! Зовсім недавно ви познайомилися зі шкільною бібліотекою. Чи помітили ви, які різноманітні книжки зібрані там? Великі й маленькі, товсті й тоненькі, яскравій й чорно-білі, дорослі й дитячі. Але існують книжки дуже незвичні, справжні рекордсмени книжкового всесвіту, і зараз ми їх побачимо (відео).

https://youtu.be/Ou2ubE6OrXA

Вихователь. Які гарні й незвичайні книжки ми побачили… Яка з книжок запам’яталася вам найбільше? (відповіді дітей)  Підніміть руку, в кого вдома є книжки? А що ви любите читати? Що вам читали мами, тата, бабусі, коли ви були маленькі? (казки)

Усі діти й дорослі люблять казки, бо кожна з них збагачує нас життєвим досвідом, навчає добру й справедливості. Сьогодні вона завітала до нас на свято.

Казка.  Вітаю вас, дорослі і малі,

 Від всіх казок низенький вам уклін.

Я – Казка мудра – хочу вам сказати,

Що кожен з вас мене повинен знати.

Бо,кажуть, казка вчить на світі жити,

Та правду й волю завжди боронити.

Я, друзі, казка добра й чарівна.

Мене ви знаєте і любите, мабуть.

І, мабуть, немає на світі людини,

Яка б не любила казки.

Вихователь. А що це за скринька в тебе в руках, Казочко?

Казка. Це я підготувала для дітей завдання й хочу перевірити, як вони знають казки. Я буду діставати із скриньки предмети, а ви відгадуйте, з якої вони казки.

  • Яблуко («Спляча красуня»)
  • Пір’їна («Кривенька качечка»)
  • Рибка («Казка про золоту рибку»)
  • Рукавичка («Рукавичка»
  • 3 горішки («Три горішки для Попелюшки»)
  • Шкаралупа від горіха («Дюймовочка»)
  • Люстерко («Білосніжка й семеро гномів»)
  • Колосок («Колосок»)

Казка. А ще ми сьогодні пограємося з квіткою – семибарвицею. На пелюстках написано завдання, які ви повинні відгадати й виконати, а де треба – й заспівати.

Завдання:

  • Старенька бабуся у лісі жила. Гостинці до неї онука несла. Хто  дівчинку цю по дорозі зустрів? Як казка ця зветься? Хто зрозумів?  - Червона Шапочка
  • До школи прямує хлопчик дерев’яний, Чомусь потрапляє в цирк полотняний. Відома ця книжка тобі, чи не так?  В пригодах яких побував цей хлопчак?  - Буратіно
  • На городі виростала, Сили набирала, непомітно Дуже швидко, великою стала, Став дідусь усіх гукати Ту красуню рвати. А цю казку діти, ви Встигли відгадати? - Ріпка
  • Проспівати слова Колобка: «Я по коморі метений, на сметані мішаний, на маслі пряжений, на віконці студжений. Я від Діда втік, я від Баби втік, а від тебе, Вовче, втечу»
  • Проспівати пісню, яку співала мама Телесику: «Івасику, Телесику, приплинь, приплинь до бережка! Дам я тобі їсти, пити, й хороше походити!»
  • Заспівайте пісню Кози – дерези, якою вона відлякувала ворогів: «Я  - Коза-Дереза, півбока луплена, за три копи куплена. Тупу-тупу ногами, сколю тебе рогами, ніжками затопчу, хвостиком загребу, тут тобі й смерть!»
  • Яку пісню співала мама-коза своїм козенятам? «Козенята, хлоп’ята, відімкнітеся, відчінітеся, ваша мама прийшла, молока принесла!»

Казка. Молодці, діти! Я бачу, ви казки добре знаєте!

Вихователь. А зараз, казочко, ми запрошуємо тебе залишитися на нашому святі. Хочу сказати, що учні перших класів теж підготували казочку. Отож, починаємо.

Сьогодні ми розкажемо казочку про маленьке зайченятко, яке втекло від мами й загубилося. Звірятко заплакало і спитало в зозулі, що сиділа на дереві: «Де моя мама?». Зозуля начебто хотіла щось сказати, але в неї вийшло дивне «Ку-ку!». Біля зайчика пролетів джміль, блимнув на нього очима й сердито загудів (джміль гуде). Зайчик побіг до річки й спитався дороги у риб. А вони тільки дивилися на нього круглими очима і пускали бульки. Зате стара жаба охоче допомагала, довго щось пояснюючи. Але зайчик нічого з того не зрозумів, бо в жаби лише й виходило «Ква-ква».

Тоді зайчик подався до людей. У дворі його зустрів собака. Мабуть, він зрадів гостю, бо радісно загавкав (гав-гав!). а кіт, що сидів на паркані, лише хмикнув у вуса і здивовано нявкнув (няв). Зайчик чемно привітався і підійшов до корови, що стояла біля хліва. Тільки-то він хотів її запитати про свою маму, як корова затрясла головою і сказала «муууу…». «Все зрозуміло», - подумав зайчик і підійшов до коня. Той тільки форкнув у його бік (фрррр..). зайчик відскочив, але ззаду на нього наступав білий рогатий звір з бородою. Зайчик мало не впав від страху, коли той протяжно закричав: «мееее».

З хати вийшов хлопчик Віталик і сказав: «Цитьте! Зовсім налякали звіринку!». Узяв зайчика на руки й поніс у ліс до мами.

Вихователь. Ну що, сподобалася казочка?

(чути плач і стогін)

Королева Книга. Що за шум, що за плач?

Заходять пошарпані книжки:  Нам соромно показатися. Ми пошматовані, ми пошарпані!

Читанка.  Ох ви, буквочки мої розмальовані,

Ви, сторіночки мої пошматовані.

Навтішався з вас Івась досхочу.

Природознавство. Всі малюнки Ростик з мене вчора вирізав,

А на схемах букви різні понаписував.

Як природи я дітей тепер навчу?

Математика.  Цифри в прикладах зробилися з вусами,

Кілометри змінилися кілограмами.

Про задачі я зовсім мовчу.

Рідна мова.  Скільки правил мудрих я в собі тримаю,

Але декого нічого не навчаю,

Від поводження Оленки аж кричу.

Читанка.  Чому в Галі від образи Читанка ридає?

  Бо вона на ній із гірки по снігу з’їжджає.

Природознавство.  Все трудився наш Андрійко,

Вчительку не слухав,

Намалював у книжці буквам і очі, і вуха.

Рідна мова.  Якби учні свої книги, як друзів любили,

То ми б іще багатьох розуму навчили.

Королева Книга. Що мені із вами робити, як допомогти? Треба кликати лікаря.

Лікар. Бідна ти моя порвана каліка,

Хто ж тобі заподіяв стільки лиха,

Але сам я тобі не допоможу,

По ножиці побіжу.

Ножиці.  Шкода мені тебе, книжко гарна,

  Хтось пошарпав твої сторінки намарно.

Допоможу, щоб ти гарною стала знову,

Щоб вела з дітьми розумну розмову.

Але без клею тут не обійтись.

Клей. З ніжки на ніжку я стрибаю,

Книжки лікувати допомагаю

Всі дірочки, всі сторіночки

Приведу до порядку,

Буде ця книжка мати

Мій слід на згадку.

Та щоб все привести до ладу,

Я ще по гумку піду.

Гумка.  Я – Гумка, Гука, Гумка.

Та хочу вам сказати,

Щоб всі ці неподобства

Не сміли більш писати.

Щоб стала книжка ще гарніша,

Треба покликати обгортку.

Обгортка.  Я така гладенька, блискуча, ніжна,

Ця книжка зі мною буде, мов  царівна.

Я оберігаю всі книги на світі,

Тому обгортайте свої книги, діти.

Але для повного порядку

Книзі потрібна ще закладка.

Закладко, до мене біжи,

Нашій книжці допоможи.

Закладка.  Я дуже потрібна, друзі, вам,

Нелегко без мене книжечкам,

Бо діти сторінки обривають,

Якщо мене в книжку не закладають.

Ось до тебе, Книжечко, притулюся,

Не раз при читанні тобі пригоджуся.

Королева Книга.  Дякую всім, хто в книжковій лікарні працює,

Хто нове життя таким, як я, дарує.

А всі, хто до книжок погано ставиться,

Пам’ятайте, як книжці болить.

Таке лікування їй надавайте:

Папір і клей і ножиці беріть,

Обгорніть, підклейте і все зайве зітріть,

Бо книжка велику мудрість має,

І всіх навкруг себе збирає.

Майcтер-клас з виготовлення олівців-закладок у техніці орігамі.

https://youtu.be/NY7zXnqVwkc

Бібліотекар. Я бачу серед вас, діти, багато добрих і вірних друзів книг, які цінують та вміють їх берегти. Дуже довгий шлях проходить книга, доки потрапить до нас у руки. А скільки людей працювало над її створенням! Це й працівники лісу, що дають для паперу деревину, і робітники на паперових фабриках, і друкарі, й учені, й журналісти, і ще багато інших людей докладають своїх зусиль для того, щоб у наш дім прийшла книга. Саме тому книги треба берегти й уміти правильно з ними поводитися. Тож на згадку про сьогоднішню зі струч кожен з вас отримає і вклеїть у щоденник спостережень поради від самої Королеви Книги!

Наказ книжки

  • Щоб надовго зберегти мене, одягни на мене обкладинку або обгорни в папір.
  • Не бери мене брудними руками.
  • Не читай під час їжі!
  • Коли перегортаєш сторінку, не слинь пальці, бо від цього псується папір і це не гігієнічно.
  • Не перегинай мене!
  • Бережи мене від води і сонячного проміння – вони для мене шкідливі.
  • Під час читання не загортай кутики аркушів, а користуйся закладинкою.
  • Якщо виконаєш мої накази, то ми ще довго будемо з тобою дружити!

Бібліотекар. Часто трапляється так, що герої книг потрапляють на сцену або у фільм, мультфільм. Це називається екранізацією або інсценізацією книги. А чи буває вам шкода розлучатися з улюбленими героями, коли казка закінчилась? Чи хотіли віи дізнатися, що буде далі з цими персонажами? Хто з вас читав або слухав казочку «Курочка Ряба»? Хочете знати, що було далі? Сьогодні наш ляльковий театр «Рукавичка» продемонструє вам лялькову виставу «Золоте Курча» про подальші пригоди героїв відомої вам казки.

Лялькова вистава «Золоте курча»

 

Список використаної літератури

  1. Ботюк О.Ф. Конструювання з паперу методом орігамі: навч-метод.посібник. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2005. – 64 с.
  2. Година спілкування. 1 – 4 класи: розробки занять /упоряд. М.О.Володарська. – Харків: Ранок, 2010. – 176 с. – (Класний керівник)
  3. Орлов В. Золоте курча. – Київ: Час майстрів, 2015. – 32 с.
  4. Тарасенко Г.С. Паросток. Методика гуманістичного виховання молодших школярів засобами природи. 1-4 класи: посібник для вчителя. – Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2007. – 144 с.
  5. Трифонова Ю.С. Брейн-ринг за темою «Казки» //Заняття та виховні заходи для дітей старшого дошкільного віку/ упоряд. О.Б.Полєвікова. – 20-е вид. – Харків: Основа, 2012. – С. 194 – 200
doc
Пов’язані теми
Педагогіка, Виховна робота
Додано
7 листопада 2019
Переглядів
847
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку