Виховний захід «Віночок і хустка – обереги, наші святині»

Про матеріал
У сценарії виховного заходу «Віночок і хустка – обереги, наші святині» йдеться про дослідження народних оберегів , як святинь українського народу. У поданому матеріалі пропонуються різноманітні форми роботи : парна, колективна, індивідуальна, творчі завдання, які дають можливість виявити в учнів здібності й талант. Метою виховного заходу є можливість збагатити учнів народознавчим матеріалом, пізнати нове, цікаве, корисне. Учні себе почуватимуть юними пошуковцями, дослідниками, журналістами, модельєрами, акторами . Використовуючи мережу « Інтернет», додаткову літературу, випереджальні завдання, учні демонструють знання, вміння, творчість, самостійність пошукової роботи. Переконана, що різноманітні форми роботи впливатимуть на світогляд дитини, розвиток естетичних смаків, культуру спілкування, творчого мислення. Старшокласники збагатять знання народною творчістю, звичаями та обрядами, які є в різних куточках України. Маю надію, що розробка виховної години знадобиться класним керівникам, учителям української мови та літератури, які прагнуть зацікавити учнів оберегами України, як святинею народу.
Перегляд файлу

                                                             Виховна година 8 -9 класи

                                              «Віночок і хустка -  обереги , наші святині»

Мета: вчити учнів із повагою ставитися до українських оберегів, як святинь;

           розвивати  естетичні смаки, культуру спілкування,творче мислення, асоціації,

          виразне читання напам'ять; удосконалювати вміння учнів займатися пошуково –   

           дослідницькою роботою; виховувати патріотизм, бережне ставлення  до україн –

          сяких святинь,народних традицій та звичаїв; спонукати учнів до роботи в парах, у

          групах, індивідуально, проявити здібності, талант, творчість.

 Тип: групова лабораторія     « Творча світлиця».

 

                                                        Перебіг роботи 

  1. Організаційний момент.

Учні з капелюха виймають по черзі намальовані віночки і хусточки і таким чином

Організовуються на 2 команди.

 

  1. Лунає пісня « Віночок вити – життя любити»
  2. Вступ.

 Віночок і хустка –  обереги,традиційні українські головні убори.

Звичай плести вінки та одягати хустки сягає ще доісторичних часів, вони мали сакральне значення – як атрибут обрядів весняного  та зимового циклів ігрищ. Поступово як вінок, так і хустка  переросли у символ обожування, символ Матері – Землі. Діти, тож спробуємо дослідити і ще більше дізнатися про наші обереги.

Граючись, ми спробуємо створити презентаційну роботу про наші

Святині – обереги.

  1. Дослідницько – пошукова робота творчим групам:

« Віночок».

  1.  Чому  в Україні вінки мали сонячну символіку?
  2. А ще які символи мали вінки?
  3. Які пісні співали дівчата під час плетіння віночків?
  4. Назвіть види віночків.
  5. Яка різниця між весільними  і купальськими вінками?
  6. Які квіти треба вплітати у вінки різних типів і призначень?
  7. Віночок – символ чого?

 

Завдання команді « Хустинка»

 1.Скільки років люди на території України користуються хустками?

 2.Чи вишивали хустки?

3.Які є види хусточок?

4 Пригадайте обряди з хустками.

5.Чому в народі кажуть , що хустка – знак для Ангелів?

6.Коли носять жінки темні хустки?

7.Які ігри ви знаєте з хусткою?

 

Відпочинок для команд . Пропонується гра « Хусточка»

 

Творче  завдання членам команд у парах.

 

1.Напишіть рекламу своїх оберегів. Захистіть їх.

2.Продемонструйте випереджальне завдання  - виставку « Краса української

   Хустини», « Ой вінку мій, вінку, хрещатий барвінку!»

 

                                            Індивідуальна робота

 

3. Власне творче перо. Групами складіть вірш про свій улюблений оберіг.

4.Творча лабораторія. Індивідуально намалюйте командні обереги і презентуйте 

    їх.

                                                   Групова робота

 

5. Створення колажів « Обереги – святині мого народу»

 

6.Написати  висловлювання . Обереги - душа українців

 

                                        Завдання – експромт

  • Під музику, не готуючись, затанцювати танок , тримаючи в руках оберіг.

 

 

Підсумок.

 Гра « Горщик вражень і побажань» . Учні пишуть на окремих листочках враження від зустрічі та побажання.

 Виконання пісні всім класом « Мамина хустка».

 

 

 

docx
Додано
30 грудня 2020
Переглядів
548
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку