Тема. Творча година «Тюльпан і крокус». Тюльпани з гофрованого паперу. Техніка: паперопластика. Мета:
Обладнання: гофрований папір, дріт. Клас: 3. ХІД ЗАХОДУ: І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА. Вчитель: 3 давніх - давен на нашій українській землі образ довгожданої весни уособлювала гарна молода дівчина з вінком квітів на голові. Народний образ весни - це образ краси, сили і надії. Першим і по - жіночому особливим місяцем є Березень. Він, як мовиться в народі, й усміхнеться і заплаче, і ошкіриться крутим норовом. Тому в цьому місяці ми вшановуємо жінку - матір, бабусю, сестричку - всіх жінок на землі. З першим словом пошани звертаємось до жінок - матерів, бо шануємо маму за її ласку і любов, за недоспані ночі і колискові пісні, за її тиху мову і лагідну вдачу, за науку. ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА. Вчитель: Сьогодні ми спробуємо навчитися виготовляти квіти у техніці «паперопластика» з гофрованого паперу. А саме - тюльпан, весняну квітку. - Батьківщина цієї квітки - Древня Персія (Іран). Тут його називали «дульбаш» або «туліпан», тобто чалма - головний убір народів Сходу. - В Англії вважали, що тюльпан служить колискою для маленьких ельфів і фей. У старій легенді говорилося про те, що в жовтому зімкнутому бутоні було укладено людське щастя. І ніхто не міг дістатися до нього - ні силою, ні хитрощами, ні заклинаннями ... Одного разу повз проходила бідна жінка з маленьким сином. Побачивши квітку, малюк з гучним сміхом вирвався з рук матері і кинувся до нього. В ту ж мить бутон розкрився. 1. Підготування робочого місця. 2. Інструктаж по виготовленню тюльпана.
3. Інструктаж по виготовленню крокуса. Вчитель: Ці невисокі квіти одними з перших з’являються на весняних проталинах. Друга назва крокусу - шафран (від арабського - жовтий). Ще до нашої ери вони були відомі в Індії та Єгипті. Висушений пилок жовтих квітів використовували як пряність, ліки і фарбу.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. Вчитель: Мати... Материнське серце здатне перейматися болем дитини на відстані, журитися долею своїх дітей усе життя. Якби могла, сонечко прихилила б... Говоріть своїм ненькам ласкаві слова щоднини й що-години, бо хто ж боронить нас від усіх бід та й від самих себе? Недарма в народі кажуть: «Болить у дитини пальчик, у матері - серце...». - А ваша виконана робота стане подарунком до свята, вашою вдячністю та увагою за материнську любов і турботу. |