Виховний захід на тему «Здоров'я бережіть, доки малі»
Мета: дати учням поняття про те, що здоров'я – це основа щастя людини, про чистоту як запоруку здоров’я, про роль фізкультури для організму людини; переконати учнів у тому, що здоров’я кожного здебільшого залежить від способу його життя; формувати в дітей бажання вести здоровий спосіб життя, прагнути зберігати своє здоров’я.
Обладнання: магнітофон, кошик із фруктами, прислів’я, демонстраційний матеріал.
Хід заходу
Учитель.
В народі кажуть «це» не купиш за гроші. Що мають на увазі?
(здоров’я)
Сьогодні ми з’ясуємо ,що ж означає бути здоровим. Що потрібно для здоров’я? Як зберегти здоров’я на довгі роки? Тема нашого виховного заходу «Здоров’я бережіть, доки малі».
Чи згодні ви з твердженням: Щоб бути здоровим, треба щоденно піклуватися про своє здоров’я? Обґрунтуйте.
(учні складають речення за початком)
Щоб бути здоровим, потрібно…
Вправа «Мікрофон»
Щоб бути здоровим ,треба…
Декламування віршів учнями.
1 учень
Хто здоровий – той сміється,
Все йому в життя вдається.
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини!
2 учень
Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача.
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати.
3 учень
Хто здоровий не сумує,
Над загадками мудрує,
Він сміливо в світ іде
Й за собою всіх веде.
4 учень
Бо здоров’я це прекрасно,
Здорово, чудово, ясно!
І доступні для людини
Всі дороги і стежини!
5 учень
Зрозуміло, всім відомо,
Що приємно буть здоровим,
Тільки треба знати,
Як здоровим стати.
Учитель
Правильно помітили поети: хто здоровий – сміється, а не плаче. Гарний настрій – це здоров’я.
Але цього і багато іншого не знав герой однієї Казки. Послухайте її.
В одному королівстві розташований замок, в якому мешкають старий Король і його єдиний син Королевич.
Усі слуги і придворні догоджають Королевичу, виконують будь яке його бажання, проте Королевич все одно хворіє. Він мало розмовляє, не має жодних бажань,ніколи не посміхається, не залишає своєї кімнати. Їсть тільки одні цукерки і тістечка. П’є кока-колу з чіпсами.
Король дуже любить свого сина і нічого не шкодує для його лікування.
Але ніхто не може допомогти Королевичу.
Почув про сумного королевича добрий чаклун і поспішив на допомогу.
Він підійшов близько до королевича і запитав.
– Скажи, ти хочеш бути здоровим?
– Так, хочу. Але ніхто не може мене вилікувати. Король запрошував самих відомих лікарів у світі. І все марно. Я продовжую хворіти.
– Тоді підводься. Я спробую тебе вилікувати, але ти повинен дотримуватись усіх моїх порад.
Дощ покрапав і пройшов.
Сонце ясно світить.
Гарно дуже це усім :і дорослим й дітям.
Де сонце і повітря ,
Там життя і здоров’я.
(до королевича)
Кожен день по розпорядку
Маєш ти робить зарядку
– Я не знаю ,що таке зарядка. Може ви мені покажете як її робить.
– Із задоволенням. А покаже її мій помічник – Буратіно.
(Учень показує фіззарядку для королевича і дітей)
Учень
Фізична зарядка — це заряд на весь день. Після зарядки почуваєшся бадьоро.
Ну, а весела пісня підвищує нам настрій.
(діти виконують зарядку)
– Чудово! Оглядом я задоволений,
Бо ніхто з дітей не хворий,
Всі веселі і здорові!
Всі молодці!
– Тобі сподобалась фіззарядка?
– Дуже, дуже сподобалась! Я такий радий!
– А це тобі, королевичу, мій подарунок.
– Що це? Це ж звичайне яблуко!
– Ні, це незвичайне яблуко. Воно містить в собі багато вітамінів. І є ще в ньому тепло. Якщо ти з’їси його, то воно віддасть тобі своє тепло, і ти знову будеш здоровим.
Таке тепло не тільки в яблуці. Воно і в молоці, маслі, хлібі, м’ясі, овочах, фруктах.
Але не забудь перед вживанням добре помити яблуко.
Ну, а мені час вже йти. Не хворій більше. Виконуй всі мої поради. На все добре! До побачення!
– До побачення!Дякую вам!
Учитель
Як тільки чаклун зник. Королевич тут же схопив яблуко і з’їв його.
Яке правило порушив Королевич? (Забув помити яблуко)
Уночі,коли всі вже спали, Королевич почув голосні крики і вереск. У спальні стрибали комашки, віруси і бактерії.
– Хто ви?
– Я великий Вірус Дванадцятий!
– Як добре, що ти не послухав чаклуна і не помив яблуко. Тепер поради будемо давати тобі ми – бактерії та віруси.
(Королевич плаче)
– Ой,живіт болить, голова гаряча. Допоможіть! (з’являються водичка, мило, рушник)
Водичка
Я-водичка,
Обмию твоє личко,
Щоб оченьки блистіли,
Щоб щічки червоніли,
Щоб сміявся роток,
Щоб кусався зубок.
Мило
Коли пінюсь на бруд я злюсь.
Людям я допомагаю,
З тіла мікроби змиваю.
Рушник
Хай славиться мило пашисте,
Рушник хай прославиться чистий!
Давайте всі митись, купатись
І в ванній, і в бані,
Всюди і завжди – вічна слава воді!
Водичка
Води не бійся, щоденно мийся!
Чиста вода – для хвороби біда.
Мило
Бережись немитих рук!
Кран з водою – ліпший друг,
Брудні руки є бідою.
Щоб хвороба тебе не зломила,
Будь культурним – перед їдою,
Мий руки з милом.
Рушник
Саме в пилюці мікроби,
Непримітні для очей,
Бруд приносять нам хвороби, знищимо його мерщій!
Приберемо в кімнаті нашій
І підлогу підметемо.
Буде чисто в нашій хаті,
Цим здоров’ячко зміцнимо.
Учитель
Ось і підійшов до кінця наш захід. А чому він був присвячений? Пригадайте!
Що потрібно для здоров’я? Давайте складемо «квітку здоров’я».
Учень
Мама мені торбинку дає,
Все для здоров’я в торбинці тій є…
Нумо, друзі, часу не гайте!
Ми почнемо, а ви кінчайте.
В нашій школі встановлено –
Вхід бруднулям заборонено.
Учень
Допомогу чекай завжди
Від сонця, повітря і води.
Учень
Міцніла щоб мускулатура –
Займатись треба фізкультурою.
Учень
Хто фрукти полюбляє,
Овочі, молоко споживає,
Той добре знає, що допомагають
Жить людині корисні вітаміни.
Учитель
Добре! Усе пригадали, правильно назвали, тому і розкрилась квітка здоров’я.
Учень
Здоров’я бережіть, доки малі,
І мудрими ідіть по цій землі.
Хай кожен з вас в житті запам’ятає,
Що без здоров’я щастя не буває.
Учень
Щоб міцне здоров’я мати,
Треба правила всі знати!
Бо гіркий у того вік,
Кому завжди треба лік.
Учень
Здорові діти – нація здорова!
Багата Україна і Чудова!
То ж, діти, ви здоровими ростіть,
В майбутнє добрими ідіть!
Учитель
– А на згадку про сьогоднішній захід даруємо вам, діти, ці вітаміни. (корзинка з фруктами)