Тема 2. Вуглеводні
Урок 20
Тема уроку. Виконання тренувальних вправ та розв’язання розрахункових задач.
Мета:
Обладнання: мультимедійний проектор, комп’ютер, роздавальний матеріал
Тип уроку: узагальнююче повторення.
Форми роботи: робота в групах, прийом «Експрес-тести», «Взаємоперевірка», Міні-практикум», «Самоперевірка».
Хід уроку
Формування ключових компетентностей |
Діяльність викладача |
Діяльність учня |
Основні компетентності у природничих науках і технологіях; Спілкування державною мовою; Математична компетентність; Соціальна і громадянська компетентності;
|
Консультування |
Робота в зошитах |
І. Організація групи
ІІ. Оголошення теми й мети уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань та поглиблення знань
(Завдання проектують на екран)
А) алкени; Б) алкани; В) арени; Г) алкіни.
А) алкени; Б) алкани; В) арени; Г) алкіни.
А) –ен; Б) –ин; В) –дієн; Г) –ан.
А) насичений вуглеводень С6Н14; Б) циклоалкан С6Н12 ;
В) арен С6Н6 ; Г) ненасичений вуглеводень С6Н10
А) приєднання; Б) заміщення; В) обміну.
А) С4Н8 ; Б) С4Н6 ; В) С6Н6 ; Г) С4Н10.
А) октен ; Б) пентен ; В) гептин; Г) гексан.
А) 3; Б) 2; В) 4; Г) 5.
А) КМnO4; Б) Сl2; В) КОН; Г) H2O
А) КМnO4 ; Б)Br2; В) NaOH ; Г) H2O
Перевірка роботи здійснюється прийомом «Взаємоперевірка»
ІV. Мотивація навчальної діяльності
На сьогоднішньому уроці ми ще раз пригадаємо, що ви знаєте про ненасичені й ароматичні вуглеводні,. Методи одержання вуглеводнів та вміння складати рівняння хімічних реакцій і розв’язувати задачі на виведення формул органічних речовин.
V. Робота в групах
Завдання проектується на екран.
Група працює в групах над завданнями уроку.
3-метилпент-1-ен;
2.5-диметилгекс-3-ин.
3. Дати назву сполуці за формулою:
СН3 СН С С СН СН3
СН3 СН3
4. Доберіть до сполуки С6Н12 по три гомологи й ізомери.
5. Прийом «Міні-практикум»
Складіть рівняння можливих реакцій.
|
Сl2 |
КМnO4 |
Br2 |
Н2 |
Н2О |
С6Н6 |
|
|
|
|
|
С2Н2 |
|
|
|
|
|
С2Н4 |
|
|
|
|
|
6. Як із метану одержати хлоробензен? Складіть рівняння реакцій.
7. Визначте молекулярну формулу алкену, якщо відомо, що 7г його знебарвлює 80г розчину з масовою часткою брому 20%.
Під час перевірки розбирають питання, які виникли в процесі розв’язування завдань.
VІ. Підбиття підсумків уроку.
VІІ. Домашнє завдання