Використання сервісів тестування на уроках української мови та літератури з метою виявлення освітніх втрат

Про матеріал
Для якісної діагностикидо освітніх втрат пропоную виступ учителя української мови та літератури на методичному об’єднанні
Перегляд файлу

Використання сервісів тестування на уроках української мови та літератури

з метою виявлення освітніх втрат

 

 

Незаплановані перерви в навчанні, пов’язані із соціальними кризами, через пандемію, повномасштабне  російське вторгнення  призвели до пошуку ефективних методів виявлення освітніх втрат. Оскільки цей процес потребує об’єктивного підходу до оцінювання знань, умінь і навичок школярів у практичній діяльності, одним із найдієвіших методів є тестові технології. Саме вони дають змогу мобільно, порівняно швидко оцінити рівень засвоєного та скоригувати прогалини у знаннях.

 

У наш  час  сервісів тестування додстатньо.  Щоб вибудовувати індивідуальний напрям завдань для здобувачів освіти різних рівнів викорстовую такі перевірки знань:

  •          Google Форми
  •          Quizlet
  •          Classtime

 

Google Форми – це частина офісного інструментарію Google Drive. Один з найшвидших і простих способів створити своє опитування або тест: пишемо завдання, вибираємо тип відповіді (вибір з кількох варіантів, написання власного). Одержаний тест можна відправити здобувачам освіти електронною поштою або розмістити в електронному журналі. Форма безкоштовна - для використання ресурсу потрібно лише мати акаунт Google.

Classtime — це зручний, україномовний сервіс для створення інтерактивного матеріалу різних типів (вікторина, істина/неправда, класифікація, сортування, виділення тексту) і моніторингу навчального процесу. За допомогою цього сервісу, можна швидко перевіряти знання учнів, працювати над помилками.

Мені Classtime сподобався дуже зручним інтерфейсом, творчим підходом, універсальністю (сесії Classtime можна використовувати на різних етапах: закріплення вивченого матеріалу, підсумкове оцінювання, домашні завдання), та економією часу на створення нових сесій (що є дуже актуальним в умовах карантину).

За допомогою Quizlet можна створювати тести, в яких учні будуть вибирати правильні відповіді із запропонованих, зіставляти зображення та інформацію.

Це онлайн-конструктор різноманітних навчальних вікторин, тестів та ігор. Його особливість у тому, що на запитання, які завантажив учитель, учні можуть відповідати як у класі, так і вдома. Тобто немає необхідності, щоб усі проходили опитування одночасно. Отож Quizalize можна використовувати і для контрольних робіт, і для домашніх завдань.

Учитель може зайти в тест зі свого комп’ютера в будь-який момент і подивитися на прогрес усього класу чи окремих учнів. Здобувач освіти після кожного запитання і сам бачить, чи правильно відповів та скільки балів отримав за відповідь. При цьому програма враховує швидкість, з якою зреагувала дитина.

Отже, використання онлайн-тестів на різних сервісах є незамінним методом діагностики освітніх втрат.

 

docx
Додано
5 листопада
Переглядів
25
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку