Віра Паромонова. Зустріч з Миколаєм

Про матеріал
В конспекті уроку є короткі відомості про Святого Миколая, авторку вірша Віру Паромонову. Цікава словникова робота, міні-вікторина про свято Святого Миколая. Є цікаві завдання, які виховують бажання робити добрі справи.
Перегляд файлу

Урок літературного читання в 3 класі

Тема. Віра Павлова «Зустріч з Миколаєм»
Мета. Формувати навички виразного читання. Розвивати вміння давати характеристику героям (Святий Миколай як символ добра). Збагачувати словниковий запас, вчити учнів мріяти та вірити в дива. Виховувати доброзичливість, милосердя, бажання робити добрі справи.

Обладнання:
ілюстрації Святого Миколая, відео/музичний супровід (за бажанням), картки зі словами, сердечка для рефлексії.

Хід уроку

1.Організаційний момент

Звучить пісня.

"ЗАВІТАЙ, МИКОЛАЙ" (слова - Ю. Хандожинська, музика - Н. Антоник)

Вчитель непомітно дістає мішечок з «подарунками» - слова длясловникової роботи.

2. Мотивація

Бесіда:

- Яке свято наближається?

- Що ви знаєте про Святого Миколая?

- Які добрі справи він робить?

 Коротка інформаційна довідка про Святого Миколая

Миколай Чудотворець — це історична постать, християнський святий, відомий своєю добротою та щедрістю. Він був єпископом у місті Мири (сучасна Туреччина), який роздавав своє майно нужденним, допомагав бідним, сиротам і подорожнім. В народній культурі він є покровителем дітей і з'являється в ніч на 6 грудня (або 19 грудня за старим стилем), щоб залишити подарунки під подушками слухняних дітей. 

3. Актуалізація знань

Гра «Світло добра»
Діти називають добрі справи, які можуть зробити вони самі.
Учитель запалює вішаєзірочки на дошці ( картки).

4. Словникова робота

Слова з мішечка:
Миколай, чобіток, подарунки, чемність, мрія, диво

Діти складають короткі речення.

5. Первинне читання тексту

Вступне слово про авторкуПаронова Віра

https://odb.te.ua/wp-content/uploads/2021/07/b08c68c59f3781c258ce9de71005b3d5.jpg

 Паронова Віра Іванівна народилася 17 червня 1948 року в м. Порт-Артур, Китай. У дитинстві готувалася до професії художника, навчалася в образотворчій студії.
Вірші почала писати з 13 років. Освіту здобула в Тернополі. Спочатку в загальноосвітній школі №4, у якій навчався композитор Ігор Поклад. Потім – інститут народного господарства. Стала працювати економістом. У 39 років змінила фах – пішла вихователем у дитсадок, де знадобились її здібності з малювання та римування.
Після закінчення Рівненського педінституту – злет творчої активності.
Пише вірші, казки, пісні.

Виразне читання вірша вчителем

 Враження дітей: що сподобалося, які почуття викликав вірш?

6. Аналіз змісту твору

Бесіда за запитаннями:

  •           Кого зустріла дитина у вірші?
  •           Якою ви уявляєте цю зустріч?
  •           Чому вірш називається «Зустріч з Миколаєм»?
  •           Про що мріяла лірична героїня/герой?

Робота в парах:
«Три слова про Миколая» – діти підбирають 3 прикметники.

Читаємо ланцюжком окремі рядки (працюємо над інтонацією) 

7. Робота над виразністю читання

Гра «Мікрофон читця»
Учень читає 2–4 рядки, передає уявний мікрофон іншому.

8. Міні-вікторина «Святий Миколай»

1️ Коли приходить Святий Миколай?
Показати:

а) 6 грудня — підняти руки вгору

      б) 14 жовтня — зробити «козачок»

в) 1 вересня — сісти за парту як школяр

2️ Що приносить чемним дітям?
Показати:

      а) Домашні завдання — удавати, що пишеш

б) Подарунки і солодощі — показати радість, мов відкриваєш подарунок

       в) Посуд — показати, що їси із тарілки

3 .Де живе Святий Миколай?
Показати:

а) Київ — скласти руки як будиночок

docx
Додано
29 листопада 2025
Переглядів
254
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку