Тема. Вирази на дві дії. Побудова відрізків.
Мета: розглянути всі варіанти складу числа 10; вправляти учнів у складанні та розв’язуванні прикладів на додавання в межах 10; доповнювати рівності; порівнювати числа в межах 10; розвивати мислення. навички каліграфічного письма; виховувати старанність.
Хід уроку
І. Організаційний момент
(перевірка готовності учнів до уроку)
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
1. Гра «Мовчанка»
- Покажіть відповідь розв’язуваного прикладу за допомогою лічильного матеріалу.
1 + 3 4 + 2 5 + 3 6 + 3 7 + 2 4 + 1
2. Весела лічба
До зайчика на обід
Завітав дружок сусід.
Зайченята поруч сіли
Та по п’ять морквинок з’їли.
Хто з вас вміє рахувать?
Скільки буде п’ять та п’ ять?
3. Каліграфічна хвилинка. «Конкурс красунь»
- Запишіть за порядком числа 7, 8. Читаю задачі, діти записують відповідь в зошит.
1) Посадили ми в гайочку
Вісім кленів і дубочок.
Скільки всіх дерев?
2) Посадили ми в гайочку
Сім беріз і два кленочки.
Скільки всіх дерев?
3) Посадили ми в гайочку
Шість дубків і три кленочки.
Скільки всех дерев?
4) Посадили ми в гайочку
Лип чотири й п’ять дубочків.
Скільки всіх дерев?
- Обміняйтеся зошитом із сусідом по парті. Олівцем намалюйте корону над тією цифрою, яку ви вважаєте написаною найкаліграфічніше.
4. Робота в групах
На столах кожної групи лежать вирази з пропущеними цифрами. Діти в групах записують відповідь і презентують відповіді.
Гра-естафета «Число загубилося»
3 + … = 6 8 + … = 9 4 + … = 5 5+….=7
… + 1 = 8 … + 1 = 2 … + 1 = 7 ….+2=6
5 + … = 6 3 + … = 5 2 + … = 5 4+…=8
…+… = 4 …+… = 9 …+… = 8 …+…=6
ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом.
1. Практична робота «Виміряй довжину відрізка » Підручник Математика с.70 № 1, 2,6
Фізхвилинка
IV. Закріплення вивченого матеріалу
Записуємо в зошит запис задачі повний.
фізхвилинка
Кожні групі роздається завдання на роздрукованому листочку. Діти в групах вибирають правильний вираз. Презентують.
- Поєднайте вирази, що мають значення 10.
6 + 3 3 + 7
8 + 2 4 + 5
9 + 1 10 6 + 4
5 + 5 5 + 4
2 + 7 1 + 8
V. Підсумок уроку
- Які назви завдань сьогодні на уроці ми вчилися виконувати?
- Яке завдання сподобалось найбільше?
- Яке завдання було важко виконувати?
Всі старалися, всі сьогодні порозумнішали