8 липня о 18:00Вебінар: Проєктне навчання: розвиваємо логічне, критичне та креативне мислення школярів

Вирощування кристалів солей

Про матеріал
Презентація, що містить інструкцію для виконання домашнього експерименту "Вирощування кристалів солей" (з кухонної солі та мідного купоросу)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Кристал — тверде тіло з упорядкованою внутрішньою будовою, що має вигляд багатогранника з природними плоскими гранями. Вирощування кристалів - дуже цікавий процес, що потребує терпіння, охайності, наполегливості

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Вирощування кристалів кухонної солі 1. В ємність наливаємо 0,5 л води гарячої води (приблизно 60-70 °) 2. Додаємо солі і перемішуємо, поки сіль не припинить розчинення і не почне осідати на дні. Переливаємо (або профільтруємо) розчин в чисту ємність аналогічного обсягу, прибравши надлишки солі на дні. 3. Візьмемо великий кристалик кухонної солі, прив’яжемо на нитку і підвісимо, щоб він не торкався стінок ємності. Вже через пару днів ви можете помітити значне збільшення кристалика, він буде рости кожен день.

Номер слайду 6

Виготовлення кристалів мідного купоросу: 1.Візміть 0,3л дистильованої води і нагрійте її до 60-70°С 2.Насипте 200г мідного купоросу. Профільтруйте отриманий розчин 3. У насичений розчин помістіть маленький кристалик 4. Якщо хочете кристал більшого розміру, насичений розчин потрібно готувати щотижня і додавати або повністю змінювати наявний розчин

Номер слайду 7

Кристали покривайте безколірним лаком. Вирощені кристали можна використати як прикраси, для виготовлення іграшок та картин для оздоблення житла.

ppt
Додано
1 жовтня 2019
Переглядів
11141
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку