Пропоную Вашій увазі змістовну та цікаву презентацію на тему ВНД людини. Умовні та безумовні рефлекси. Матеріал містить теорію, завдання та відеоматеріали.
Вища нервова діяльність (ВНД)- це сукупність взаємопов'язаних нервових процесів, які відбуваються у ЦНС і забезпечують адекватну реакцію організма на дію подразників Основна задача ВНД- організувати поведінку людини в навколишньому середовищі
Номер слайду 3
Поведінка- це складний комплекс пристосувань, спрямованих на задоволення потреб організму (фізіологічних, соціальних, духовних).
Номер слайду 4
Історичні відомості І. М. Сєченов 1829 - 1905 У 1863 р. опублікував книгу «Рефлекси головного мозку». Ввважав, що рефлекс є своєрідною формою взаємодії організму з навколишнім середовищем І.П. Павлов 1849 – 1936 Створив та експериментально довів вчення про умовні рефлекси
Номер слайду 5
Вища нервова діяльність базується на рефлексах Рефлекси Умовні Безумовні
Номер слайду 6
Безумовні рефлекси- це природжена реакція організму
Номер слайду 7
Безумовні рефлекси Прості Складні (з народження) (інтинкти) -розмноження самозбереження батьківський (піклування про потомство)
Номер слайду 8
Умовні рефлекси- це набуті протягом життя реакції організму, що здійснюється у відповідь на дію будь-якого сигнального подразника.
Номер слайду 9
Умовні рефлекси Натуральні Штучні виробляються на природні подразники штучний подразник ( вид та запах їжі) виробляються на (світло,звук)
Номер слайду 10
Умовні рефлекси виникають на базі безумовних; не тільки виробляються, але і зникають за певних умов Механізми утворення умовного рефлексу збудження гальмування
Номер слайду 11
Збудження- це реакція на подразнення. Є фактором утворення умовного рефлексу ГАЛЬМУВАННЯ- ЦЕ ПОСЛАБЛЕННЯ АБО ПОВНА ВІДСУТНІСТЬ ВІДПОВІДНОЇ РЕАКЦІЇ НА ПОДРАЗНЕННЯ. Є ФАКТОРОМ ТОЧНОГО ДОСКОНАЛОГО ПРИСТОСУВАННЯ ОРГАНІЗМУ ДО УМОВ ІСНУВАННЯ.
Номер слайду 12
Взаємовідношення процесів збудження та гальмування Типи ВНД
Номер слайду 13
Головним при здійсненні вищої нервової діяльності є кора головного мозку
Номер слайду 14
Сигнальні системи Перша сигнальна система проявляється в умовних рефлексах, що формуються на будь-які подразнення зовнішнього середовища (світло, звук, механічне подразнення та ін), за винятком слова. Друга сигнальна система виникла і розвинулася в результаті трудової діяльності людини і появи мови.
Номер слайду 15
Пам'ять - здатність живих істот сприймати, відбирати, зберігати і використовувати інформацію для формування поведінкових реакцій.
Номер слайду 16
Види пам’яті Короткочасна Довготривала Допомагає людині використовувати свій минулий досвід і пристосовуватися до умов існування