Добрий день. І сьогодні хочу розповісти Вам про розповсюджене явище - дитячі капризи.
Капризи дитини м`ягко кажучи не дуже приємні, але дуже розповсюджені. І перше запитання, яке виникає у мами: «Що таке капризи, причини, що можна і не можна робити?».
Дитячі капризи –це нерозумні і недоцільні дії, крики, плач, істерика, вимоги виконання бажання дитини (часом абсурдні і зовсім не потрібні). Часом до голосового супроводу додаються рухи: трасіння ручками, падання, штовхання ногами чи биття.
Перші капризи з`являються у дитини досить рано, 1 - 1, 5 роки, вона починає злитись, кричати, тупати ніжками і вимагати. Така неприваблива поведінка не є ознакою зіпсутого характеру. Як говорить психолог Олена Дороніна : «Капризи можуть свідчити про банальне дитяче розчарування, наприклад : у дитини немає сили підняти якусь важку річ і дитина упирається, починає вередувати і кричати».
Особливо яскраво проявляються капризи в період вікової кризи.
Вік від 3 до 4 років це саме такий період, він не дає можливості вербально висловити свої емоції та їх описати і пояснити, тому дитина через крики, капризи, ниття намагається виразити свою потребу в любові та увазі. Часто діти намагаються маніпулювати батьками. Це випадки, коли дитина знає, що буде довго капризувати, то мама, тато поступиться і зробить так як хоче малюк. Кращий засіб не йти на поводу в дитини, якщо це можливо, просто вийти з кімнати. Повернутись лише тоді коли дитина заспокоїться.
Основні причини капризування дитини є :
Буває дитина на людях поводить себе добре, у садочку до неї ніяких зауважень, а вдома перевертає хату, або постійно чимось незадоволена - це говорить про те, що дитина відчуває емоційну напругу чи внутрішній дискомфорт дома. Тоді дитина своїми капризами, виражає протест і хоче примирити батьків, щоб на неї переключили увагу (навіть коли батьки не кричать один на одного) задля зняття наруги. Коли дитина не доотримує увагу, коли в дома напружена скандальна ситуація і батьки не владу між собою, але на людях вони примирені тому дитині нема сенсу демонструвати свою неадекватну поведінку, немає сенсу привертати до себе увагу в людному місці.
Коли дитина починає капризувати або впадає в істерику тоді батькам слід дотримуватися такого алгоритму дій:
Чого не варто робити коли дитина на піку емоцій:
Ще кажуть що ми складаємося з того, що ми їмо.
Головна порада, щодо харчування дитини схильної до капризів, нервовості : уникати ароматизаторів, барвників та консервантів, а також відволікати її від солодощів і фастфуду, які збуджують нервову систему. Тоді дитина буде спокійнішою і здоровішою, якщо на столі будуть щодня овочі, горіхи, свіжі та сушені фрукти, знежирені кисломолочні продукти, крупи, цільно-зерновий хліб, домашня випічка та фруктові десерти з мінімум цукру. Проявіть фантазію і подавайте корисні продукти у цікавому вигляді або ж у яскравій упаковці.
На останок. Повірте, усі діти капризують і хоча б раз пробували істерити, тут є ще один момент, якщо ви стали свідком такої сцени в магазині чи деінде, найкраще, що ви можете зробити для дитини і для мами, просто не звертати увагу. Пам`ятайте істерика та каприз шукає глядача.
Мами, а вам бажаю витримки, щоб правильно зреагувати на емоції дитини. Як пише біблія : «Терпеливий у гніві набагато розумніший», тому давайте у таких ситуаціях будемо розумніші за дітей.