Виступ на тему "Ціннісні ставлення на уроках англійської мови"

Про матеріал
Матеріал розкриває основні завдання ціннісних ставлень на уроці англійської мови
Перегляд файлу

Ціннісні ставлення на уроках англійської мови

У Законі України «Про освіту» мету освіти визначено як всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

Іноземна мова є досить специфічним предметом серед навчальних дисциплін. Його своєрідність полягає в тому, що в ході вивчення іноземної мови учні здобувають не лише знання з основ науки (освоєння фонетичного, лексичного та граматичного компонентів), а вміння й навички користуватися чужою мовою як засобом спілкування, засобом одержання нової корисної інформації. Викладання англійської мови в сучасній школі дає вчителю широкі можливості по вихованню активної громадянської позиції, любові до Батьківщини, патріотизму, високих моральних якостей особистості. Цьому сприяє комунікативна складова предмету, його спрямованість до вивчення побуту, звичаїв, традицій і, насамперед, мови іншого народу крізь призму «діалогу культур» в рамках тематик ситуативного спілкування передбачених навчальними програмами.

Основна школа- це час для  виховання любові до своєї малої батьківщини – села, міста, учнівського колективу, місцевих традицій, до історії.

В основній школі учні досягають певного рівня володіння мовою, при якому стає можливим діалог із зарубіжними ровесниками завдяки засобам інтернету чи проектної діяльності, в ході яких відбувається самоідентифікація маленького українця. Матеріал  навчально-методичного забезпечення сприяє розумінню важливості розвитку уміння співпрацювати і контактувати із представниками інших країн.

В основній школі відбувається формування навичок та умінь школярів розповідати про своїх друзів, рідне місто, село, країну, національні свята, столицю своєї Батьківщини, надавати інформацію про основні пам’ятки культури, особливості шкільної освіти тощо. Широко застосовуються драматизації, пошуково-ігрові завдання, вікторини, конкурси тощо.

У 5-8 класах під час вивчення теми «Харчування» учні складають меню традиційних українського та англійського сніданків, знайомляться з особливостями харчування англійців та порівнюють їх з українською кухнею малюючи постери тощо.

Теми «Подорож», «Свята і традиції», «Рідне село» розширюють уявлення про загальні відомості країн, особливості святкування національних свят, формують уявлення про традиційне українське і англійське село. Учні виготовляють плакати з державною символікою, порівнюють Україну і Великобританію, їх адміністративно територіальний устрій, національні свята тощо. Учням подобається готувати презентацію власного села чи вулиці.

Під час вивчення тем «Подорож», «Київ», «Лондон» учні не лише працюють з матеріалами про видатні місця столиць, а й готують власні повідомлення та шукають цікаві факти про вже всім відомі Андріївську церкву, Софіївський собор, Золоті ворота, Біг Бен тощо. Крім цього готують повідомлення, постери брошури тощо про цікаві місця в Україні, які варто відвідати представникам інших країн: Батурин, Качанівка, Карпати тощо.

При вивченні тем «Дозвілля» обговорюємо традиції відпочинку в Україні.

Не менш важливою є захист екологічних проектів, що розкривають причини та наслідки екологічних катастроф в Україні та світі.

Отже, ціннісні ставлення формують свідомого громадянина, розвивають творчі здібності дитини, виробляють свідоме ставлення до праці, прищеплюють розвиток моральних почуттів, формують екологічну культуру, виховують естетичні погляди

 

docx
Додано
7 листопада 2023
Переглядів
224
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку