Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Виступ перед батьками: «Які наслідки від жорстокого поводження над дітьми»

Про матеріал

У моєму виступі батькам надається інформація про насильство, його види та наслідки. Також висвітлені мої власні роздуми та моє бачення даної проблеми.

Перегляд файлу

Виступ перед батьками

«Які наслідки від жорстокого поводження над дітьми»

Останнім часом прояви жорстокої поведінки серед дітей зустрічаються частіше. Чому ж так трапляється? Що являється причиною такої поведінки? Які можуть бути наслідки? З цією проблемою ми зустрічаємося у повсякденному житті, переглядаючи відео в Інтернеті, дивлячись телерепортажі, читаючи статті тощо. Але чому діти так себе поводять? Мабуть, тому, що в родині є проблеми. Це можуть бути випадки жорстокого поводження з дітьми, зневага їхніми інтересами тощо. Види і форми бувають різні, але наслідки несуть серйозний збиток для здоров’я, розвитку і соціалізації дітей, нерідко й загрозу життю чи навіть є причиною смерті.

Я вважаю, що жорстоке поводження з дітьми – це і є домашнє насильство. Існує багато видів насильства: фізичне (нанесення дитині фізичних травм, ушкоджень, що завдають шкоди здоров’ю та порушують розвиток), сексуальне (використання дитини дорослими або іншими особами для задоволення сексуальних потреб або для отримання винагороди), психічне або емоційне (постійна словесна образа, погрози, приниження, обман, ворожість до дитини), нехтування (потреби дитини в сні, їжі, вихованні не забезпечуються належним чином).

Зазвичай, дитина страждає від декількох видів насильства одночасно. Наслідки такого поводження є дуже страшними. Вони «калічать» дитину не лише фізично, а і психічно.

 Діти, які зазнали різного роду насильства самі стають агресивними, що частіше за все  виливається на біль слабких. Але може бути і навпаки – надмірна пасивність, невміння себе захистити. У таких дітей низька самооцінка (переконаність у власній неповноцінності, у тому, що «ти гірший за всіх»), спостерігаються часті депресії, що може бути наслідком самогубства.

Такі діти відчувають труднощі соціалізації, тому і вирішення проблеми шукають у кримінальному, асоціальному середовищі, а це часто сполучено з формуванням у них пристрасті до алкоголю, наркотиків. Вони починають красти і здійснювати протиправні дії.

Часто доводиться мені чути, що у дітей проблеми, погана поведінка А я завжди говорю, що діти поводять себе так, як поводять себе їхні батьки. І якщо мама і тато є цілком адекватні, сім’я є повною, там панує любов, підтримка, взаємоповага, то і діти будуть цілком «нормальні».

Якщо вам доведеться допомагати людям, які постраждали від насилля, то ви повинні вміти слухати, розуміти та співпереживати іншим, а також зробити так, щоб вам довіряли.

Хочете змінити дитину – почніть міняти себе. Бо діти – це наше віддзеркалення.

Підготувала: практичний психолог Артемівського НВК «ДНЗ – ЗОШ І-ІІІ ступенів Печенізького району Харківської області Ковтун Маргарита Миколаївна»

 

doc
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
28 грудня 2017
Переглядів
1527
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку