Конспект уроку 44
Тема : Вивчення будови електронних оболонок атомів І – ІІІ періодів
Мета : закріпити знання учнів про будову електронних оболонок атомів малих періодів, про основні поняття теми; закріпити вміння складати електронні схеми і електронні формули будови атомів, графічно розподіляти електрони по коміркам, встановлювати зв’язок положення елемента у ПС з електронною будовою атомів.
Обладнання : ПСХЕ , таблиці „ Види електронних хмар”, „ Будова електронних оболонок атомів І – ІІІ
періодів”, дидактичний матеріал – картки з завданнями
Тип уроку: семінар-практикум
Форми роботи: групова робота в гетерогенних групах, експрес – тест, взаємоперевірка
Хід уроку:
І. Організація класу
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІІІ. Семінар – практикум
Коректуюча частина.( 10 хв)
На дошці записані основні поняття теми.
-
Електронна хмара
-
Електронна орбіталь
-
Спін електрона
-
Види електронних хмар
-
s – електрони
-
р – електрони
-
енергетичний рівень
-
номер періода
-
номер групи
-
радіус атома
-
спарені і неспарені електрони
Після повторення основних понять теми учні заповнюють текст, вставляють недостаючі слова.
-
Простір біля ядра атома, де електрон перебуває найчастіше називається ......................
(орбіталь)
-
Існують такі види орбіталей : а)......, б).......,в)........г)....... ( s,p,d,f)
-
На s-орбіталі максимум розміщується........ електрона, а на р- орбіталі .......... електронів.
(2 і 6 відповідно)
-
На заряд ядра атома і кількість електронів вказує ............ число (протонне).
-
Кількість енергетичних рівнів( оболонок) визначається за номером ............... ( періода)
-
Кількість електронів на зовнішньому рівні для елементів головних підгруп визначається за номером ............. (групи)
-
Радіус атома – це відстань від............... до.................( від ядра до останньої оболонки).
IV. Навчаюча частина семінару
-
Замалюйте будову атомів атомів Карбону, Алюмінію, Фосфору і Аргону.
-
Скільки енергетичних рівнів містять атоми Гелію, Оксигену і Сульфуру? Чому? Замалюйте електронну схему розподілу електронів.
-
Скільки неспарених електронів містять атоми Хлору і Неону? Відповідь поясніть на основі будови атомів цих елементів( схема, формула, графічне зображення).
-
Кільки електронів містять на зовнішньому рівні атоми Цезію, Плюмбуму і Телуру? Чому?
-
Яка валентність за Оксигеном елементів Германію і Хрому? Чому?
-
У якого елемента радіус атома більший у Кальція чи у Барія? Чому?
V. Контролююча частина семінару.
Учні по варіантам виконують експрес- тест
При виконанні завдань цього тесту треба вибрати правильну відповідь
На зворотній стороні дошки правильні відповіді.
Учні обмінюються роботами і взаємоперевіряють їх. Виставляють оцінки, за кожну правильну відповідь 1 бал.
VI. Підведення підсумків семінару
VII. Домашнє завдання Повт. &24-25, завд в зош