Вивчення простого речення у 8 класі.

Про матеріал
Презентація з української мови на тему:" Просте речення". Матеріал призначений для очного та дистанційного навчання учнів восьмого класу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Автор презентації – учитель української мови та літератури. Балтського ліцею №3 Любов Костянтинівна ПЕТРОВА2024р

Номер слайду 2

Номер слайду 3

СИНТАКСИС – РОЗДІЛ НАУКИ ПРО МОВУ, ЩО ВИВЧАЄ БУДОВУ СЛОВОСПОЛУЧЕНЬ ТА РЕЧЕНЬ

Номер слайду 4

Основною синтаксичною одиницею є речення. Лише воно здатне повною мірою задовольнити різноманітні потреби людського спілкування. За допомогою речення формуємо, виражаємо, й повідомляємо думку.

Номер слайду 5

Речення — це слово, або кілька слів, поєднаних між собою так, що виражають закінчену думку.

Номер слайду 6

Слова в реченні пов'язуємо за змістом і граматично. Граматичний зв’язок здійснюємо за допомогою закінчень і службових слів. В усному мовленні на початок і кінець речення вказує відповідна інтонація. На письмі в кінці речення ставимо крапку, знак питання, знак оклику або три крапки.

Номер слайду 7

ВІДМІННІСТЬ РЕЧЕНЬ ВІДСЛОВОСПОЛУЧЕНЬ {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}СЛОВОСПОЛУЧЕННЯРЕЧЕННЯЦЕ ОДИНИЦЯНОМІНАТИВНА (ОДИНИЦ НАЗИВАННЯ, ЯК І СЛОВО), ТОМУ ВХОДИТЬ У КОМУНІКАТИВНУ СИСТЕМУ ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ РЕЧЕННЯ КОМУНІКАТИВНА (ОДИНИЦЯ СПІЛКУВАННЯ)СКЛАД МІНІМУМ ІЗ ДВОХ СЛІВ (МІСЯЧНА НІЧ, НАДВОРІ ТЕМНО) РЕЧЕНННЯМ МОЖЕ ВИСТУПАТИ Й ОДИН ПОВНОЗНАЧНИЙ КОМПОНЕНТ (НІЧ. ТЕМНО.)ВКАЗУЄ НА… ПРЕДМЕТ І ЙОГО ОЗНАКУ, ДІЮ І ОБ’ЄКТ, НА ЯКИЙ СПРЯМОВАНО ДІЮ, ДІЮ ТА ЇЇ ОЗНАКУ ОЦІНКУ МОВЦЕМ ПОВІДОМЛЮВАНОГО (РЕАЛЬНЕ ЧИ БАЖАНЕ, НЕОБХІДНЕ), НА ЧАСВИРАЖАЄСКЛАДНЕ НАЙМЕНУВАННЯ,ПОШИРЕНУ НАЗВУ ПРЕДМЕТА, ДІЇ, ОЗНАКИ(КОНКРЕТНІШЕ, НІЖ СЛОВО) ПОВІДОМЛЕННЯ, ЗАПИТАННЯ, СПОНУКАННЯ(МІСТИТЬ ЗАКІНЧЕНУ ДУМКУ)ЗА СКЛАДОМ МАЄ ГОЛОВНЕ І ЗАЛЕЖНЕ СЛОВОМАЄ ГРАМАТИЧНУ ОСНОВУ (ПІДМЕТ ТА ПРИСУДОК, АБО (В ОДНОСКЛАДНОМУ РЕЧЕННІ) ТІЛЬКИ ПІДМЕТ ЧИ ТІЛЬКИ ПРИСУДОК)ХАРАКТЕРИЗУЄТЬСЯ ПІДРЯДНИМ ЗВ’ЯЗКОМ (КЕРУВАННЯ, ПРИЛЯГАННЯ, УЗГОДЖЕННЯ) ПІДРЯДНИМ, СУРЯДНИМ ТА ІНШИМИ ЗВ’ЯЗКАМИЗА ІНТОНАЦІЄЮ - МАЄ ІНТОНАЦІЙНУ ТА СМИСЛОВУ ЗАВЕРШЕНІСТЬ

Номер слайду 8

Граматичну основу речення складають головні члени речення (підмет і присудок) або один головний член речення. Другорядні члени речення (означення, обставина, додаток) утворюють групу підмета і групу присудка. Наприклад: У сонливій ранковій імлі озветься відлуння тривожне.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

pptx
Додано
28 листопада 2024
Переглядів
494
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку