Конспект уроку 6
Тема : Вивчення речовин, сумішей, хімічних елементів.
Мета : закріпити знання про атоми , молекули, йони, хімічні елементи, хімічну символіку; закріпити
вміння розрізняти речовини і тіла, чисті речовини і суміші, писати і називати хімічні елементи.
Обладнання : періодична система хімічних елементів
Тип уроку : закріплення ( тренінг- мінімум)
Форми роботи : взаємоопитування, міні- тренінг.
Хід уроку:
І. Організація класу.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
ІІІ. Тренінг.
Завдання 1.
Знайти відповідність назв і символів.
І варіант ІІ варіант
K Сульфур Ba Натрій
Ca Купрум Br Фосфор
Cu Карбон Na Барій
C Кальцій Cl Бром
S Калій P Хлор
Завдання 2.
Дати визначення того поняттям:
І варіант ІІ варіант
Атом Молекула
Хімічний елемент Йон.
Завдання 3.
З переліку виписати окремо:
І варіант ІІ варіант
назви речовин назви тіл
підкова ,цвях, спирт, обручка, кисень,лінійка, цукор, сніжинка, золото, мідь.
Завдання 4.
З переліку виписати окремо:
І варіант ІІ варіант
чисті речовини суміші
молоко, дистильована вода, повітря, срібло, сметана, мідь, розчин спирту, графіт.
Завдання 5.
Напишіть назви хімічних елементів:
І варіант ІІ варіант
O , N, Ca, K, Mg, Na, C, P, S, Cl.
Завдання 6.
Напишіть символи таких хімічних елементів:
І варіант ІІ варіант
Гелій, Літій, Оксисен, Бор, Силіцій, Алюміній, Флуор, Гідроген.
Завдання 7.
З переліку випишіть окремо атоми, молекули, йони:
Атоми Молекули Йони
H2O, Na+, CO2, Al, Mg, Cl, С, Ва2+
Учні обмінюються зошитами і перевіряють роботи один одного. Прийом “Взаємоперевірка».(5 хв.)
Кожна група по одному питанню висвітлює, а всі перевіряють правильність виконання завдань.
IV. Підсумок уроку.
V.Домашнє завдання Повт. &4,5, стр.47, № 7