Сценарій
Військово – спортивної гри «Патріот» до Дня Збройних С ил України.
На сучасному етапі актуальними серед учнівської молоді стали спортивні свята, змагання з військовою – патріотичною спрямованістю. Школярі їх полюбляють і з великим задоволенням приймають участь у заходах.
Ігри і естафети створюють умови, які потребують проявлення вольових якостей, знань, умінь і навичок, які мають велике значення для підготовки майбутнього воїна, захисника своєї Батьківщини, розвивають почуття обов’язку, відповідальності, колективізму, дружби.
Мета: сприяти патріотичному вихованню учнівської молоді, пробуджувати національну самосвідомість. Розвивати розумові і фізичні здібності, кмітливість і спритність, формування навичок здорового способу життя. Виховувати почуття дружби, та взаємоповаги, готовності до служби в лавах Збройних Сил України.
Програма спрямована на учнів 9-11класів.
Місце проведення : спортивний зал школи.
Учасники: юнаки, по 8 чол. у команді.
Обладнання: камуфляжна форма; тушонка, ложка , кружка ,миска, ніж, фляга, , дощовик,карта, аптечка; комплекти Ззк, протигази; гімнастичні мати , гімнастична лава, гімнастичний «міст», гімнастичний « кінь»; перекладина; канат; музичний центр, призи для нагородження.
Шановні, учасники змагань, вболівальники, вчителі і запрошені гості ( учасники АТО). Ми раді вітати вас на нашому спортивному святі. Сьогодні ми будемо свідками демонстрації сили, спритності, кмітливості, та стройової виправки, і хай переможе сильніший !
Для підняття прапора України запрошуються капітани команд( звучить гімн України).
Головний суддя змагань________________
Члени журі __________________
___________________
____________________
Медичний супровід змагань _____________________
Музичне оформлення _____________________________
Програма змагань.
1. Привітання команд ( назва, девіз, привітання супернику, )
2. « Тачки»
3. «Рота , підйом!»
4. « Йдемо в похід»
5. Конкурс капітанів « Хімічний захист»
6. « Підтягування на перекладині»
7. « Північ,південь,захід,схід».
8. Смуга перешкод.
9. Перетягування канату.
Капітани запрошуються до жеребкування.
1.Привітання команд.
Команда «Морський загін» - девіз «За Україну і за мати будемо ми перемагати!»
Команда «Лідер» - девіз « Якщо бути, то кращим!»
Команда « Дружба» - девіз « Один за всіх і всі за одного!»
2.І так для початку подивимось на що ви здатні, але ж справжній воїн повинен бути сильним і спритним, щоб перемогти ворога: ми об’являємо конкурс « Тачки».
Учасники стартують попарно, один з них в упорі на руках, другий тримає партнера за ноги. Виконують переміщення вперед. Після контрольної стійки міняються містами і повертаються назад, передають естафету наступним. Перемагає команда , яка швидше закінчила.
3.Справжній солдат повинен в будь - який час дня і ночі бути готовим захищати свою країну . Ми об’являємо конкурс « Рота ,підйом!»
Приймає участь один учасник від команди. По команді «Рота,підйом!», учасник команди встає з гімнастичного мату і підбігає до столу де лежить камуфляжна форма і одягає її, оцінюється охайність. Перемагає учасник , який швидше за всіх прийде на фініш.
4. На війні, як на війні « патрони, ложка ,кружка , тушонка - в ціні». У кожного бійця є свій рюкзак куди він складає все необхідне. Тому наступний конкурс називається «Йдемо в похід».
По команді судді учасник з рюкзаком біжить до місця де лежать речі необхідні для походу, і кладе одну річ в рюкзак, і так вся команда. Перемагає команда , яка покаже менше часу
5. Конкурс капітанів. По команді «Гази!» капітани команд підбігають до місця де лежать комплекти Ззк і протигаз - одягають їх . Перемагає учасник, який правильно одягнув і показав менше часу.
6. В наступному конкурсі команди продемонструють свої силові якості - підтягування на перекладині . Перемагає команда , яка виконає підтягування більшу кількість разів.
7. Уміння орієнтуватись , це перша умова безпечного перебування в природних умовах . Уміння швидко і точно орієнтуватися на місцевості сприяє успішному виконанню бойових задач на незнайомій місцевості, в лісі і в умовах обмеженої видимості. Отже наступний конкурс називається « Північ,південь, захід , схід.»
Команди шикуються у шеренги і розмикаються на один крок , по компасу треба показати учасникам сторони світу: північ ,південь, захід, схід. Потім голосно говориться , якась із сторін горизонту. Юнаки швидко і чітко виконують оберт і стають лицем до названої сторони світу. За неправильне виконання - штрафний бал. Перемагає команда в якої менше штрафних балів.
8. Наступне випробування « Смуга перешкод»:
1 – два перекиди вперед на гімнастичних матах;
2 – біг по гімнастичній лаві;
3 – опорний стрибок через гімнастичного «коня»;
4- добігти до контрольної стійки і повернутись назад передати естафету наступному.
Перемагає команда , яка показала менше часу.
І ми завершуємо наше свято змаганнями, які стали традиційними – «перетягування канату», щоб команди ще раз помірялись силами.
І так журі підвели підсумки , і почесне право опускання державного прапору надається команді – переможниці (звучить гімн України).
В завершенні вечора хотілось би побажати всім присутнім у цьому залі :
Незламної волі в подоланні труднощів,
Надійного родинного тепла, богатирського
Здоров’я на звершення ваших мрій !
- Отож разом всіх вітаємо
Удачі, щастя, перемог бажаємо.
Нехай же радість з вами поруч
іде завжди праворуч і ліворуч.
Зичимо миру і достатку!
Література: М.П. Козленко «Фізичну культуру в побут школярів» , Київ «Радянська школа» 1979р.
Додатки
Загальновійськовий захисний комплект(Ззк) Камуфляжна форма
Техніка виконання підтягування на перекладині.