Для нормалізації параметрів мікроклімату застосовують систему вентиляції. Система вентиляції здатна забезпечувати обмін забрудненого повітря на свіже, нагрівання його або охолодження, очищення від пилу і мікроорганізмів, осушування чи зволоження, озонування, дезодорацію, знезараження та інше.
Безканальна (природна) вентиляція – це найпростіша і найдоступніша віконна вентиляція. Така вентиляція не може забезпечити потрібний обмін повітря в різні пори року і важко піддається регулюванню. Вентиляція проходить за рахунок різниці тиску повітря всередині і ззовні приміщення, обумовлену різницею температур і за рахунок вітру.
Трубна (припливно-витяжна) вентиляція більш керована і організована. Для видалення та припливу повітря в приміщення встановлюють спеціальні труби (канали). Таку систему з природною вентиляцією частіше встановлюють в корівниках, телятниках і пташниках та працює при температурі повітря до -10.
Припливно-витяжні установки типу пвудають можливість автоматизувати процес вентиляції і підігріву зовнішнього повітря, як за рахунок електронагрівальних елементів, так і при частковій рециркуляції повітря із приміщення. В комплект пву входять 6 шахт з силовим блоком і пультом централізованого управління роботою припливно - витяжних установок
Повітропроводи прокдадають по стінах, стелі, колонах та інших конструкціях. Кріплять їх за допомогою кронштейнів, хомутів, підвісів. В основному застосовують повітропроводи круглого перерізу. Виготовляють із сталі і полімерів. Вентиляційні канали влаштовують під підлогою, всередині стін або роблять їх приставними.
Відцентрові вентилятори використовують в установках повітряного опалення і припливних системах із розподільним повітропроводом. Основні елементи вентилятора – опорна рама, кожух, робоче колесо, механізм приводу і патрубок.робоче колесо може бути посадженим безпосередньо на вал електродвигуна чи з приводом через клинопасову передачу.
Теплогенератори ТГ-1 А, ТГ-1,5 і ТГ-3,5 призначені для повітряного опалення і вентиляції тваринницьких, птахівничих й інших приміщень. Їх можна також використовувати для досушування трав способом активного вентилювання. Вони мають однакові технологічні схеми і різняться тільки за конструкцією окремих елементів і теплопродуктивності.
ПРИРОДНЕ ОСВІТЛЕННЯ ОЦІНЮЄТЬСЯ СВІТЛОВИМ КОЕФІЦІЄНТОМ (ВІДНОШЕННЯ ПЛОЩІ ВІКОН ДО ПЛОЩІ ПІДЛОГИ). НОРМИ ШТУЧНОГО ОСВІТЛЕННЯ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ПИТОМОЮ ПОТУЖНІСТЮ ЛАМП НА 1 КВ. М ПІДЛОГИ. Для штучного освітлення Застосовують лампи розжарювання, денного світла. Інфрачервоне і ультрафіолетове випромінювання широко використовують для локального обігріву молодняка.