Поглибити знання учнів про властивості кутів, утворених при перетині двох паралельних прямих січною. Удосконалювати вміння та навички розв'язувати задачі із використанням властивостей кутів. Показати практичне застосування паралельності прямих у житті. Виховувати любов до рідного краю, до історичної спадщини, до минулого нашої країни.
Урок геометрії. 7 клас
Тема: Властивість кутів, утворених при перетині двох паралельних прямих січною.
Мета: Поглибити знання учнів про властивості кутів, утворених при перетині двох паралельних прямих січною. Удосконалювати вміння та навички розв’язувати задачі із використанням властивостей кутів. Показати практичне застосування паралельності прямих у житті. Виховувати любов до рідного краю, до історичної спадщини, до минулого нашої країни.
Тип уроку:урок застосування знань, умінь і навичок;
Обладнання: ноутбук, проектор, екран, презентації, картки з завданнями.
Хід уроку
І. «Організаційний момент» Психологічний настрій на урок
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ . Мотивація навчальної діяльності
ІV.Фізкультхвилинка
V. Робота в групах.
VІ. «Математика і життя»
VІІ. Оцінювання учнів.Підсумок уроку.Рефлексія
VІІІ. Домашнє завдання
І. «Організаційний момент» Психологічний настрій на урок
Учитель. Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі: Слайд 2
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно й плідно працювати.
Учитель. Час дарма не витрачаємо наш урок розпочинаємо. На подвір’ї зима, щоб самим розігрітися та розігріти наші знання виконаємо такі обчислення.
(У кого відповідь) У вас на столах лежать карточки з відповідями. Даючи відповідь на питання один з представників від парти розміщює у відповідному квадраті свою відповідь. Ми отримаєм слово КУТИ.
Учитель. Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі із використанням властивостей кутів, утворених при перетині двох паралельних прямих січною, та ознак паралельності прямих і поговоримо про практичне застосування паралельності прямих у житті. Слайд 4
І тема нашого уроку: Властивості кутів, утворених при перетині двох паралельних прямих січною.
Будь –ласка занотуйте в зошит сьогоднішню дату та тему уроку.
А працювати ми будемо під таким девізом:
Математика виявляє порядок, симетрію і визначеність, а це важливіші види прекрасного. (Арістотель)
ІІ. Актуалізація опорних знань
Учитель. Запорукою успіху на уроці, є ваші хороші знання, тому ми з вами проведемо Логічний ланцюжок. «Встановіть відповідність між зображенням та твердженням» Учитель. Пропоную вам ще одну вправу
«Продовжіть твердження» Засвоєння знань, умінь та навичок. Зображення кутів
Учитель. Щоб краще запам’ятати теоретичні знання давайте виконаємо таке завдання. На малюнку зображення двох паралельних прямих та січної, дано один з кутів. Визначте градусну міру запропонованих кутів. Слайд 7
Якщо aIIb, c- січна і кут 1 дорівнює 120°, то чому дорівнює кут 5, кут 3,
кут 2, сума кутів 1 і 6, сума кутів 4 і 7, кут 7?
Учитель. Для кращого повторення теоретичного матеріалу я пропоную вам виконати тестові завдання на картках. Які знаходяться у кожного на парті. Підписати
Учитель. Кожен уявіть себе у ролі вчителя, ваше завдання перевірити роботу сусіда по парті, звіривши виконанні завдання з відповідями на екрані.
Правильно +, Не правильно -
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності Слайд 10
Учитель. Щоб поглибити знання про властивості кутів, утворених при перетині двох паралельних прямих січною. Удосконалювати вміння та навички в розв’язуванні задач з використанням властивостей кутів
Я вам пропоную усне розв’язування задач за готовими малюнками Слайд 11-13
1.«Мозковий штурм» усне розв’язування задач за готовими малюнками -
Учитель. Один з учнів повідомляє відповідь та розповідає хід розв’язування задачі. Усно з місця
Слайд 11 –Відповідь 500
Слайд 12 –Відповідь 400
Слайд 13 –Відповідь 600
Учитель. Молодці! Прямуємо далі і попрацюємо колективно
2.Розв’язування задач. (Колективна робота) розв’язування задачі за готовим малюнком
Учитель. В кожного з вас картки з готовим малюнком. За даними задачі знайдіть чому дорівнює х.
Після розв’язування задачі один з учнів коментує хід розв’язування задачі та повідомляє відповідь . Після чого на екрані з’являється розв’язання задачі.
Відповідь 750
ІV.Фізкультхвилинка Слайд 15
Учитель.
Хто це, хто це вже втомився
І на ліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати
Й фізкультхвилинку розпочати.
Шановні гості пропонуємо вам зробити фізкультхвилинку разом з нами.
V. Робота в групах. (Розв’язування задач за готовими малюнками).
Учитель. Ділимося на групи. Ваше завдання придумати назву своєї команди і розв’язати задачу за готовим малюнком. Знайди невідомі кути, якщо a|| b та с січна. Слайд 16
1гр. кут1 =660 кут2=1140 2гр. кут1 =320 кут2=320
Робота з підручником (в групах)
Учитель. А зараз попрацюємо з підручником виконаємо вправу та запишимо її в зошит. Слайд 17
Вправа 212 (Завдання 1,2).
Знайти градусну міру кожного з двох внутрішніх односторонніх кутів, що утворилися при перетині двох паралельних прямих січною, якщо:
Долодці!
VІ. «Математика і життя» Слайд 18
Учитель. Ми звертали увагу, що математичне поняття паралельність зустрічається в повсякденному житті. Я хочу запропонувати кілька зображень, щоб ви поміркували та висловили власну думку яке значення паралельність прямих відіграє в нашому житті.
Доповідь
VІІ. Оцінювання учнів
Учитель. Ми з вами активно й плідно працювали і настав час оцінити ваші знання, вміння й навички.
VІІІ. Підсумок уроку
Учитель. Сьогодні на уроці ми з вами поглибили знання про властивості кутів, утворених при перетині двох паралельних прямих січною. Застосували ці знання на практиці та вдосконалили наші вміння й навички в розв’язуванні задач з використанням властивостей кутів. Показали практичне застосування паралельних прямих в житті.
Рефлексія Слайд 19
Що сподобалося…
Я на сьогоднішньому уроці навчився…
Що цікавого дізнався…
Учитель. Я пропоную вам зображення дерева пізнання. На якому кожен з вас позначе рівень своїх здобутків на цьому уроці. (Об’єктивно).
Кілька учнів аргументують.
VІІІ. Домашнє завдання Слайд 21
Повторити § 7-10
Виконати різнорівневі завдання № 2, ст. 57
Валентин, Данило, Богдан вправа 1-3
Рімма, Роман, Віктор вправа 4-6
Руслан, Дмитро, Максим, Маргарита вправа 7-10
1