Властивості додавання раціональних чисел. Розв'язування вправ. 6 клас

Про матеріал
Розробка уроку на розв'язок вправ на тему " Властивості додавання раціональних чисел"
Перегляд файлу

Властивості додавання раціональних чисел.

Розв’язування вправ

 

Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок

 

Мета уроку: повторити зміст переставної та сполучної властивостей додавання та відпрацювання застосовувати цих законів додавання в комплексі із вивченими правилами додавання раціональних чисел.

 

Цілі уроку: розвивати навички усного числення, виховувати бажання удосконалювати свої знання.

 

ХІД УРОКУ

Актуалізація опорних знань:

Усне опитування правил

  1. Які числа називаються додатні? Де вони розташовані на координатній прямій?
  2. Які числа називаються від’ємні? Де вони розташовані на координатній прямій?
  3. Які числа називаються протилежними?
  4. Що таке координатна пряма?
  5. На які групи ділять раціональні числа? Цілі числа? Дробові?
  6. Яке числа є модуль додатного числа?
  7. Яке число є модуль від’ємного числа?
  8. Яке число є модуль числа 0?
  9. Яке число більше з двох від’ємних?
  10. Як додати два від’ємних числа?
  11. Як додати два числа з різними знаками?
  12. Яке число дістанемо у результаті додавання двох від’ємних чисел?
  13. Які властивості додавання Ви знаєте?

 

Розв’язування вправ:

  1. Знайти серед доданків протилежні й обчислити суму:

-3 + (-9) + 13 + 9 +3 =

-7,5 + ( - ) + 7 =

2,43 + ( - 0,25) + =

  1. Підставити замість зірочки вірне число:

-12 + * = -30;             * + 14 = -20;

* + 13 = 0;                  * + (-15) = 0

     3.  Розставите 9 чисел: -5, -4, -3, -2, -1, 0, 1, 2, 3, 4, 5 у квадратики так, щоб у кожному рядку у відповіді було 0

                                    

                      = 0       

                                      = 0

                            = 0

   =0      =0    =0

  1. Розв’язати рівняння:

у – 7,3 = - 8 ;                                 х – 6,9 = 9 ;

  1. Знайти суму чисел а і b, якщо:

a = 16 + (-7,2) + ( - 6 ) + ( - 2,8)

 

b = - 7 + ( - ) + ( - 2 ) + ( - 1   )

САМОСТІЙНА РОБОТА

                          Варіант 1

                      Варіант 2

  1. Обчислити
  • 8,27 + ( - 4,84) + 6,51 =

  4,17 + (- 9,42) + 0,2 =

  • 8,34 + ( - 6,88) + 8,34 =

  9,1 + ( - 8,12) + 4,72 =

 3,19 + ( -6,9) + ( - 5,86) =

  • 2,43 + 6,31 + ( - 13,21) =
  1. Обчислити найзручнішим способом

    237 + 86 + 114 =

    145 + 54 + 55 =

    17 + ( - 63) + 83 =

    137 + 59 + ( - 67) =

  1. Розв’язати рівняння

 

       х – 2,5 = -11

        х – 3,7 = - 12

  1. Порівняйте числа

 

  • 167 і 45;        -17   і   - 10

     -123 і 132;      -31   і - 47

  1. Виконайте дії застосовуючи властивості додавання

  -7 + ( -18) + 12 + ( -5) + 9 =

    14 + ( -8) + ( -6) + 9 + 16 =

  3,46 + ( - 2,63) + ( - 5,46) + 2,63 =

    0,23 + ( - 5,47) + ( - 9,23) + 5,47 =

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
15 лютого 2023
Переглядів
662
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку