І. Організація початку уроку
Вправа « Очікування»
ІІ. Контроль і корекція знань
1. Перевірка домашнього завдання
А) Усний рахунок
Б) Робота за індивідуальними картками
2. Актуалізація опорних знань
3. Каліграфічна хвилинка
4.Математичний диктант
Фізкультхвилинка
III. Вивчення нового матеріалу
1.Пояснення нового матеріалу
Бесіда
IV. Розвиток математичних знань
V. Підсумок уроку
Дата:
Клас:
Тема:Властивості множення на 0, нуля на число: ділення нуля на число.
Мета:
Навчальна – навчити учнів виконувати ділення з нулем.
Розвивальна - розвивати обчислювальні навики, логічне і критичне мислення, уяву, увагу, постережливість, вміння аналізувати і робити висновки.
Виховна – виховувати акуратність, активність, вміння співпрацювати.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: таблиця для відтворення, індивідуальні картки, картки з формулами, смайлики.
Хід уроку
І. Організація початку уроку
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав!
Тож і ви часу не гайте,
Працювати починайте.
Вправа « Очікування»
- Запишіть на смайликах свої очікування від нашого уроку і наклейте їх на дошці.
ІІ. Контроль і корекція знань
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання № 364
- Назвіть найменший корінь рівняння. (0)
Найбільший (68)
-Скільки рівнянь із результатом 1? (Три рівняння)
Завдання № 365
-Що визначили першою дією? Зачитайте її.
- Яку дію виконали наступну?
- Про що дізналися другою дією?
Б) Усний рахунок
54 36
220 140
80 70
500 + 35 58+ 207
17 59
137 26
В) Робота за індивідуальними картками.
(Весь клас, крім двох учнів які працюють за індивідуальними картками, розв’язують приклади.)
Відповідь: На 25 літрів залишилось ніж витратили.
Відповідь: 28 літрів.
2.Актуалізація опорних знань
- Поставити такі знаки, щоб рівності були вірними:
0 □ 5 = 5 7 □ 0 = 0
0 □ 5 = 0 7 □ 0 = 7
Завдання № 366 с. 51 (усно)
5. Каліграфічна хвилинка
- Запишіть числа десятого десятка.( 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99.)
6.Математичний диктант
* Частку чисел 72 і 9 помнижити на частку чисел 36 і 9 (8 . 4= 32)
* Частку чисел 81 і 9 поділити на частку чисел 24 і 8 (9:3=3)
* До добутку чисел 6 і 2 додати добуток чисел 9 і 2 (12+ 18=30)
* Від одержаного результату відняти частку чисел 15 і 3 (30-5=25)
* Добуток чисел 0 і 2 збільшити на добуток чисел 7 і 1 (0+7=7)
* 1 помножити на суму чисел 6 і 6 (1. 12=12)
* Частку чисел 9 і 1 збільшити у 5 разів (9.5= 45)
*До добутку чисел 1 і 4 додати число 6 (4 + 6=10)
7. Фізкультхвилинка
Всі підняли руки-раз!
Став навшпиньки увесь клас.
Два – присіли, руки вниз -
На сусіда не дивись.
Раз!- і вгору.
Два!- і вниз.
Будь уважним, не крутись.
Будем дружно присідати,
Щоб ногам роботу дати.
Раз!- піднялись,
Два!- присіли.
Хай мужніє наше тіло!
Хто втомився присідати -
Хай сідає вже за парту.
III. Вивчення нового матеріалу
1.Пояснення нового матеріалу
Бесіда
Завдання № 367 (с. 51) – ланцюжком.
2. Первинне закріплення .
Завдання № 368 (с. 51)
IV. Розвиток математичних знань
1.Завдання № 369 (с. 52).
Колективне складання скороченого запису задачі.
I- 9 кн.
II- ? , у 2 рази більше
Залишилося - ?
I спосіб
II спосіб
III спосіб
Відповідь: Всього 21 книжка залишилася на одвух полицях.
а) 1) 16 – 8= 8 (м.) – у другому сувої;
2) 16 + 8 = 24 (м.) – у першому і другому сувоях разом;
3) 24 : 4 = 6 (м.)
б) 1) 16 : 8= 2 (м.)- у другому сувої;
2) 16 + 2 = 18 (м.)- тканини у двух сувоях
3) 18 - 4 = 14 (м.)
Відповідь : 14 м тканини в третій сувої.
2. Складання задач про птахів – довгожителів за таблице.
(На скільки більше, менше? У скільки разів важче, легша?)
3. Завдання № 371 (с.52)
На домашнє завдання – сильнішим учням.
V. Підсумок уроку
- Що нового дізналися на уроці?
- Продовжить речення:
Я навчився…
Мені сподобалося…
Мені запам’яталося…
Найцікавіше було….
Підсумки вправи «Очікування»
Учні зривають смайлики, зачитують свої очікування і говорять чи справдилися вони.