Волонтерство як підтримка психічного здоров'я

Про матеріал
Волонтерство може допомогти знизити ці показники, бо одна з його переваг — це підтримка психічного здоров'я. Через волонтерство підлітки відчувають, що ми переможемо. І вони можуть допомогти наблизити цю перемогу та буквально рятувати життя навіть у свої 14 чи 16 років.
Перегляд файлу

Волонтерство як підтримка психічного здоров'я

У 2023-ому році Україна посіла перше місце в рейтингу країн із найвищим рівнем депресії, а підлітки — одна з найвразливіших до цього захворювання груп.

Волонтерство може допомогти знизити ці показники, бо одна з його переваг — це підтримка психічного здоров'я. Через волонтерство підлітки відчувають, що ми переможемо. І вони можуть допомогти наблизити цю перемогу та буквально рятувати життя навіть у свої 14 чи 16 років.

Багато досліджень говорять, що волонтери більш щасливі люди. Незалежно від рівня доходу, компетенцій, освіти, щасливі люди завжди діляться добром через волонтерство та підтримку інших. Завдяки йому ми сприймаємо свій рівень життя вищим. Звичайно, волонтери більш вразливі до суспільних проблем, адже вони постійно стикаються з людьми в потребі. Не всі з цих людей приємні й етичні, але спілкування з ними дає можливість краще вибудувати внутрішній стрижень та опори.

Крім цього, волонтерство покращує фактори, які впливають на наше психічне здоров'я. По-перше, це фізична активність. Волонтери носять коробки в гуманітарних штабах, беруть участь у толоках, навіть просто їздять в різні райони міста. Другий фактор — це безпечне емоційне середовище. Хоча волонтери завжди відкриті  до людей у потребі, вони мають однодумців, з якими спільно роблять добрі справи. Волонтерство дає відчуття емоційної підтримки. У цьому середовищі можна розкритися, бути собою, відчути, що у тебе теж є тил, на який можна покластися. 

Ще один фактор — це відчуття сенсу. Щоб перенести тяжкі життєві випробування, потрібно мати сенс, знати, заради чого ми це все робимо. Для багатьох саме волонтерська діяльність дає відчуття сенсу. Ми не знаємо точно, яка далі буде ситуація в країні. Але кожен і кожна із нас вже зараз може зробити щось, аби змінити її на краще. Ця прогнозованість та розуміння своїх наступних кроків теж допомагають. Ми можемо підсилювати себе і впорядковувати світ навколо.

Водночас волонтери стикаються із вигоранням, втомою, зокрема — втомою від співчуття. Це тонкий баланс між тим, щоб віддавати іншим та дбати про себе, бо лише коли ми подбали про себе, ми маємо сили, аби підтримати інших. Щоб зберігати цей баланс, важливо мати коло підтримки, добре харчуватися та спати, мати корисні звички та простір, вільний від волонтерства.

Під час війни сотні тисяч українців долучилися до волонтерства, серед них, звичайно, є підлітки. Активні та вмотивовані, вони готові перевертати гори, але не завжди знають, з чого почати. 

Віримо, що ти хочеш допомогти. Але перш ніж перейти до конкретних дій, запамʼятай:

docx
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
18 березня 2024
Переглядів
114
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку