"Вплив шкідливих звичок на здоровʼя майбутньої дитини"

Про матеріал

У рефераті зазначено про вплив шкідливих звичок на здоров'я майбутньої дитини.

Ми всі хочемо народити здорову дитину, але не завжди робимо все можливе для цього. У першу чергу, це стосується наших шкідливих звичок, таких як куріння, алкоголь, надмірне вживання кави. Якщо вчасно не позбутися цих шкідливих звичок, це може призвести до аномалій у розвитку майбутньої дитини.

Перегляд файлу

1

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка

 

 

Кафедра біології і основ здоровʼя людини

 

 

Вплив шкідливих звичок на здоровʼя майбутньої дитини

 

 

 

 

Реферат підготувала:

студентка VІ курсу

природничого факультету

      групи П-43

Пільгук Тетяна

 

 

 

Полтава 2012

 

План

Вступ…………………………………………………………………………3

1.Вплив алкоголю на майбутню дитину ……..…………………………...4

1.1 Алкогольний експеримент……………………………….5

1.2 Фетальний алкогольний синдром……………………….6

1.3 Різноманітність наслідків вживання алкоголю вагітною жінкою…………………………………………………………9

2.Дитина  батьків-курців………………………………….………………10

3. Вплив наркотиків на народження майбутньої дитини ……………..12

3.1 Гашишу і кокаїну ………………………………...………14

3.2 Амфітамінів і героїну ………………………………...…..14

3.3 Вживання ЛСД ……………………………………..….....15

3.4 Токсикоманія …………………………………………...15

Висновки……………………………………………………………………16

Літературні джерела………………………………………………………..17

Додатки……………………………………………………………………..18

 

 

 

 

 

 

 

 

Вступ

Ми всі хочемо народити здорову дитину, але не завжди робимо все можливе для цього. У першу чергу, це стосується наших шкідливих звичок, таких як куріння, алкоголь, надмірне вживання кави. Якщо вчасно не позбутися  цих шкідливих звичок, це може призвести до аномалій у розвитку майбутньої дитини.

Серед найбільш шкідливих факторів, що впливають на дитину в утробі - алкоголь. Про те, що алкоголь - отрута, яка може завдати величезної шкоди, давно відомо. Наука з кожним днем ​​отримує все нові дані про тяжкі наслідки зловживання алкоголем на організм матері і дитини. В ім'я здоров'я дитини жінка під час вагітності повинна повністю виключити вживання алкоголю.
Період від моменту зачаття до 3 місяців вагітності лікарі називають критичним у розвитку плоду, тому що в цей час відбувається інтенсивна закладка органів і формування тканин. Вживання алкоголю може призвести до спотворюючого впливу на плід, причому ушкодження буде сильніше, ніж на більш ранньому етапі критичного періоду впливав алкоголь.

Нікотин шкідливо впливає на розвиток дитини, яка перебуває ще в утробі матері. Залишки нікотину виявляють у молоці годуючої матері, що надає молоку неприємного присмаку й отруює дитину.

Непоправної шкоди завдають дітям батьки, які курять і вживають у щоденному побуті алкогольні напої або відверто пиячать. Це створює, з одного боку, вкрай несприятливі умови для морального виховання та інтелектуального розвитку дітей і підлітків, з другого – призводить до їх раннього прилучення до куріння і вживання алкогольних напоїв, що, в свою чергу, підриває здоров'я молоді, зумовлює ранній розвиток алкоголізму.

 


  1. Вплив алкоголю на майбутню дитину

 

Вживання спиртних напоїв небезпечно на протязі  всієї вагітності, тому що алкоголь легко проникає від матері через плаценту по кровоносних судинах, що харчує плід. Вплив алкоголю на плід у наступні місяці вагітності призводить до недоношеності, зниження маси тіла народжених дітей, мертвонародження.

Годувальниця має пам'ятати, що алкоголь робить украй шкідливий вплив на організм грудного немовляти й у першу чергу на його нервову систему. Навіть незначні дози алкоголю, що потрапляють із молоком матері в організм немовляти, можуть викликати серйозні порушення в діяльності центральної нервової системи, а в окремих випадках навіть мати необоротні наслідки.

Дитина під впливом алкоголю стає неспокійним, погано спить, у нього можуть спостерігатися судоми, а в наступному і відставання в психічному розвитку. Якщо ж мати грудної дитини страждає хронічним алкоголізмом, і в організм немовляти регулярно потрапляє алкоголь, то, крім вищезгаданих ускладнень, у дитини може виникнути «синдром алкогольної залежності грудного віку».

Останнім часом у педіатрії з'явився новий термін – алкогольна фетопатія (хронічне алкогольне ураження плоду в утробі матері). Тобто вже в період внутрішньоутробного розвитку плід зазнає отруйної дії алкоголю і в момент своєї появи на світ дитина хронічно, а іноді навіть безнадійно хвора. Деякі батьки, не вважаючи себе алкоголіками, думають, що така небезпека їх дітям не загрожує. Але вони помиляються. Так, вони – не п'яниці, тільки інколи випивають. І діти в них народжуються наче здорові, не мають явних фізичних і розумових вад і якийсь час розвиваються зовсім нормально. Але раптом дитина стає безпідставно нервовою, легко збуджується, часто хворіє на інфекційні і простудні захворювання. Або в поведінці сина чи доньки спостерігаються прояви жорстокості, які не можуть витікати з характеру і традицій сім'ї, оточення, системи виховання. Батьки розгублені: звідки це в неї? Звідки підвищена втомлюваність, байдужість, безініціативність, нездатність прийняти самостійне рішення?

  1. Алкогольний експеримент

 

У результаті наукових експериментів з'ясувалося: діти матерів, що зловживають алкогольними напоями, не можуть приймати швидких рішень і активно діяти в незнайомій ситуації.

В якій мірі вживання вагітною жінкою алкоголю небезпечно для її майбутньої дитини? Щоб з'ясувати це, вчені привчають до алкоголю лабораторних тварин і проводять тести, за допомогою яких можна оцінити інтелектуальний рівень потомства. Дослідники з НДІ фармакології Російської академії медичних наук «споювали» самок щурів з 1 - го по 20-й день вагітності. Потім вивчали інтелектуальні здібності їхніх дітей, коли ті ставали дорослими.

Тест застосовували досить незвичайний. Щурів розміщували в широку посудину з водою, в центрі якого розташовувався циліндр: його стінки виступали над водою, але не досягали дна. Щоб вибратися з пастки, щурам треба було пірнути у воду, підпірнути під циліндр, а потім підпливти до краю судини і вибратися з нього.

Опиняючись в такій ситуації, пацюки ведуть себе по-різному залежно від кмітливості і реакції на стрес. Учені розділили всіх тварин з їхньої поведінки на чотири групи. У перші два увійшли активні особини, які, не довго думаючи, починають піднирює під циліндр. Але пацюки в групі А роблять це більш успішно, у групі Б здійснюють багато безуспішних спроб. До групи Р увійшли «рефлексивні» пацюки: вони довго роздумують, перш ніж вирішуються на активні дії. Нарешті, група Н - ті, що навіть не намагаються змінити свою долю. Порівнюючи між собою різні популяції тварин, вчені прийшли до висновку, що співвідношення щурів в групах нормальних тварин приблизно однаково. За цією ж методикою оцінювали щурів, матерів яких «споювали» під час вагітності. Виявилося, що в цій популяції зменшилося число активних тварин, особливо групи Б (не завжди успішних). Більше стало нерішучих, «рефлексуючих» тварин і тих, які взагалі відмовлялися вирішувати завдання. Нащадкам щурів-алкоголічок в якійсь мірі можна було допомогти, якщо попередньо дати їм ліки. Це ноотропи - речовини, що позитивно впливають на пам'ять, концентрацію уваги, інтелектуальні здібності. Всі ці препарати, як нові, розроблені в НДІ фармакології, так і відомі, збільшували число активних і зменшували кількість пасивних щурів. Експерименти на щурах, на яких завжди моделюють відносини людини і алкоголю, зайвий раз підтверджують: жінкам, які чекають дитину, він строго протипоказаний[1].

 

  1.  Фетальний алкогольний синдром

 

Вченими було підраховано, що алкоголем зловживають близько 11% вагітних. Вживання алкоголю під час вагітності значно підвищує ризик народження недоношених дітей, а в найбільш важких випадках - розвитку фетального алкогольного синдрому. Цьому сприяють легка прохідність алкоголю через плаценту.

В кінці 60-х років минулого століття лікарі звернули увагу на специфічні порушення та вроджені вади у дітей, що з'явилися на світ від жінок, які страждають на алкоголізм. Клінічні дослідження та експерименти, проведені протягом останніх десяти років, підтвердили: вживання вагітною жінкою алкогольних напоїв загрожує як передчасними пологами, смертю немовляти, так і вродженими вадами розвитку (ТПР) і ненормальною поведінкою дитини без помітних фізичних відхилень. Ця патологія отримала назву «фетальний алкогольний синдром» (ФАС), або «алкогольний синдром плоду» (АСП).
Алкогольний синдром плода (FAS - Fetal Alcohol Syndrome) - це хвороба плоду, обумовлена ​​внутрішньоутробним алкогольним пошкодженням, що є головною причиною вродженої затримки інтелектуального розвитку у дитини. Цей синдром характеризується відставанням у фізичному та інтелектуальному розвитку, ураженням серця та інших органів. Діти зазвичай дратівливі, неспокійні, зі слабким хватальним рефлексом, поганою координацією, спостерігаються дефекти розвитку центральної нервової системи.

В ембріональний період (перші 2 місяці) вживання алкоголю може вплинути не тільки на психіку, але і на весь наступний розвиток організму. Найбільш часто зустрічаються пороки розвитку серця, зовнішніх статевих органів і суглобів. Справа в тому, що переважна кількість спожитого алкоголю (90-95%) окислюється в організмі, і лише 5-10% у зміненому вигляді виділяється нирками та легенями. Тому навіть при всьому бажанні вагітна жінка не може випити одна - компанію їй завжди складає плід. Добре відомо, що незалежно від терміну вагітності, алкоголь швидко долає плацентарний бар'єр. При цьому його концентрація в крові плода і в крові матері однакова. Потрапивши в організм плоду, алкоголь тривалий час циркулює в крові і тканинах ембріона і новонародженої дитини в незмінному вигляді, оскільки не відбувається його руйнування в печінці. Це зумовлено відсутністю або недостатньою кількістю відповідних ферментів, які починають вироблятися печінкою плоду лише у другій половині вагітності. Хоча навіть протягом перших років життя дитини цих ферментів виробляється теж мало. Дослідження останніх років показали: у вагітних жінок, які регулярно вживають алкоголь, він накопичується не стільки в крові, скільки в навколоплідних водах. Тобто фактично плід перебуває у «резервуарі» зі спиртним. Проникаючи в клітини ембріона, алкоголь пригнічує в них синтез ДНК і РНК і, відповідно, синтез білка. Він також зумовлює дефіцит вітамінів та порушує обмін речовин. Тератогенна дія алкоголю залежить від стадії внутрішньоутробного розвитку, під час якої на плід негативно впливав алкоголь. Так, вживання спиртних напоїв вагітною жінкою у перші чотири тижні вагітності викликає токсичний і мутагенний ефекти, значно підвищують ризик ранньої загибелі плоду. Найбільшу небезпеку становить вживання алкоголю в перші три-сім тижнів вагітності. Вплив етанолу в цей період викликає затримку росту клітин та структурну дезорганізацію центральної нервової системи. Наслідки алкогольного впливу на плід залежать від багатьох факторів. Безумовно, важливу роль відіграє обсяг спожитих спиртних напоїв і їх частота. Тим не менш, як свідчать наукові дослідження, не існує єдиної для всіх безпечної дози, оскільки згубність впливу алкоголю також залежить від особливостей жіночого організму. Поширеність алкогольного синдрому становить 1-2 на 1000 вагітностей, і він включає наступні ознаки: внутрішньоутробна затримка розвитку,мікроцефалія, мікрофтальмії, розумова відсталість та інші неврологічні порушення.

 Специфічні аномальні риси обличчя (сплощені перенісся і губної жолобок, вузька верхня губа і зрощення століття в кутках очей, сплощення потилиці). При наявності окремих ознак фетального алкогольного синдрому говорять про алкогольне ураженні плоду.

Кількість алкоголю, що викликає алкогольне ураження плода або фетальний алкогольний синдром, точно не відомо. Фетальний алкогольний синдром може розвинутися як на тлі систематичного пияцтва, так і після одиничних випадків вживання жінкою великої кількості алкоголю. Показано, що при вживанні алкоголю більше 50 мл / добу в перерахунку на чистий спирт протягом вагітності 32% дітей народжуються з вадами розвитку, причому 12% - з мікроцефалією (у контрольній групі - 9 і 0,4% відповідно). Було відзначено, що при вживанні алкоголю менше 10-20 мл / добу в перерахунку на чистий спирт фетальний алкогольний синдром не розвивався. У перерахунку на чистий спирт склянку вина приблизно відповідає склянці міцного пива або 30 мл горілки[9].

 

1.3 Різноманітність наслідків вживання алкоголю вагітною жінкою

Інші наслідки вживання алкоголю під час вагітності включають мимовільні аборти в II триместрі вагітності, внутрішньоутробну гіпоксію і низьку оцінку новонародженого за шкалою Апгар.

Прийому алкоголю часто супроводжують куріння і вживання наркотиків. Це чинить додатковий несприятливий вплив на плід, підвищуючи ризик внутрішньоутробної затримки розвитку.
Крім того, можуть виникати порушення внутрішньоутробного розвитку плоду - ембріопатіі.

Останнім часом вивчена клінічна картина олігофренії алкогольно-ембріопатіческого генезу, що поєднується з порушеннями мови, показано вплив хронічного алкоголізму на виникнення різних дефектів мови. Описано алкогольний ембріопатіческій синдром, що включає відставання фізичного, мовного і розумового розвитку, черепно-лицьові каліцтва.
При алкогольному ембріопатіческом синдромі відзначені різко виражені порушення слуху, що несприятливо впливає на розвиток мовлення дитини.
При алкоголізмі батьків відзначається більш висока частота смерті плоду у внутрішньоутробному і перинатальному періодах, недоношеність, внутрішньоутробна і інтранатальна асфіксія, а також більш висока захворюваність і смертність дітей у перші роки життя.

У дошкільному та шкільному періоді ці діти звертають на себе увагу загальної фізичної ослабленностью, відставанням психічного розвитку з проявами загального недорозвинення мови, рухової расторможенностью, порушеннями активної уваги, зорового і слухового сприйняття. Підвищена відволікання поєднується у них з малою пізнавальною активністю, особистісної незрілістю, труднощами в навчанні.

Особливо шкідливий вплив на розвиток плоду надає поєднання ряду несприятливих факторів, що діють в період його внутрішньоутробного розвитку (поєднання алкоголізму та куріння з токсикозом вагітності, з різними хронічними і гострими вірусними захворюваннями матері і т.д.).
Токсикози вагітності, недоношеність, нетривалі асфіксія в пологах викликають не різко виражені мінімальні органічні пошкодження мозку (діти з мінімальною мозковою дисфункцією - ММД). Для них характерні недостатність уваги, пам'яті, моторні порушення, розгальмування, різні мовні розлади[10].

В даний час при легкій мозкової недостатності виділяють особливий вид психічного дизонтогенеза, в основі якого лежить перевершує вікова незрілість окремих вищих коркових функцій. Вона викликає своєрідне відставання у розвитку мови і нерівномірність психічного розвитку, які визначають специфічні труднощі навчання цих дітей.
При мінімальній мозкової дисфункції відбувається затримка темпу розвитку функціональних систем мозку, що вимагають для свого здійснення інтегративної діяльності: мова, поведінка, увага, пам'ять, просторово-часові уявлення і інші вищі психічні функції.

До цього слід додати, що АСП дає про себе знати протягом усього життя. Навіть якщо немає розумової відсталості, підліткам та дорослим з таким діагнозом властиві психологічні та поведінкові труднощі. Часто вони практично не можуть жити без сторонньої допомоги[8].

 

  1. Дитина  батьків-курців

 

Паління, нажаль, найпоширеніша шкідлива звичка серед вагітних на Україні. Не зважаючи на пропаганду шкідливості паління для здоров’я, відсоток курячих жінок останнім часом сильно збільшився. Ще сильніше збільшився відсоток дівчат-підлітків, що палять, він перевищує навіть процент курящих юнаків.Хоч паління шкодить і здоров’ю матері, і майбутній дитині, лише 20% жінок відмовляються від паління під час вагітності.

Найбільш видимим результатом паління під час вагітності є розвиток гіпотрофії плоду (зменшення росту й ваги плоду). Це пов’язано з тим, що при курінні відбуваються різні порушенняі і плід недоотримує кисень та поживні речовини. Чим більше диму вдихає матір (навіть якщо вона сама не палить, але часто знаходиться в прокуреному приміщенні, тобто є пасивним курцем), тим більш виражений ступінь гіпотрофії в дитини. Тому вагітні жінки, що не палять, мають уникати прокурених місць. І, якщо хтось із родини курить, переконати його не палити в жилому приміщенні.
Паління під час вагітності призводить до підвищення ризику передчасних пологів, передчасного відшарування дитячого місця (плаценти).

Вродженні дефекти серця, головного мозку частіше зустрічаються в дітей, чиї матері палили під час вагітності. Куріння матері може підвищити ризик синдрому раптової смерті новонародженого. Крім того, діти матерей, які не кидають палити, мають невеликі, але видимі відхилення в фізичному та інтелектуальному розвитку. Як правило, вони відстають в рості, частіше хворіють, гірше вчаться. Це пов’язано з тим, що під час внутрішньоутробного розвитку в них було кисневе голодування (нікотин стимулює викид речовин, які стискають судини плаценти).
Тому, думаючи про здоров’я свого майбутнього малюка, відмовтесь від паління під час вагітності, а ще краще, не паліть взагалі.

Нікотин шкідливо впливає на розвиток дитини, яка перебуває ще в утробі матері. Залишки нікотину виявляють у молоці годуючої матері, що надає молоку неприємного присмаку й отруює дитину.

Згубно впливає наявність курців у домі на організм дітей, які також мимоволі стають пасивними курцями, оскільки змушені вдихати тютюновий дим. Батьки повинні замислюватися над цим і робити все, щоб позбутися шкідливої звички.

У жінок, які курять, порушується менструальний цикл, ослаблюються м'язи матки, що часто призводить до передчасних родів при вагітності[7].

 

 

 

  1. Вплив наркотиків на народження майбутньої дитини

 

В останні роки в Україні зростає кількість дітей, на­роджених від матерів, хворих на наркоманію. Нарко­тики, як і ряд інших лікарських препаратів, викликають біохімічні, імунологічні та ендокринні порушення, що в свою чергу призводить до певних аномалій розвитку, різноманітних природжених вад, постнатальних захворю­вань, зниження пристосувальних реакцій.

Найчастішими ускладненнями вагітності у жінок, які зловживають наркотичними речовинами, є: фетоплацентарна недостатність, яка, на погляд деяких спеціалістів, носить первинний характер, та пов’язані з нею внутрішньоутробна гіпоксія та гіпотрофія плода; передчасне переривання вагітності, швидкі пологи внаслідок підвищення тономоторної активності міометрія; перинатальне інфікування ФПК, з розвитком мало- і багатоводдя, передчасним розривом плодових оболонок[5].

Смертність новонароджених, матері котрих вживали наркотики під час вагітності, є дуже високою при героїновій (75%) та метадоновій (82%) наркотичній залежності. З героїновою наркоманією пов'язана підвищена частота викиднів, відшарування плаценти, хоріоамніоніт, плацентарна недостатність, прееклампсія, еклампсія, передчасний розрив плодового міхура та передчасні пологи .

Крім акушерської патології, частота соматичних захворювань підвищена, причому таких, як астенія, бактеріемія, ендокардити, гострий і хронічний гепатит, гіпертензія, флебіти, хвороби, що передаються статевим шляхом, СНІД тощо.

Дослідження останніх років показали, що жінки, хворі на наркоманію, складають групу високого ризику щодо розвитку соматичної патології: захворювання нирок і сечовивідних шляхів, серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту, а також гінекологічної захворюваності: гіпоменструальний синдром, дисфункціональні маткові кровотечі, аменорея і порушення репродуктивної функції (неплідність, невиношування і недоношування). При цьому гіпоменструальний синдром і аменорея починають розвиватися на найранніх етапах захворювання упродовж року[3].

Ці зміни виникають через рік від початку регулярного приймання наркотиків і прогресують надалі.

В організмі плода при вживанні жінкою наркотичних препаратів внаслідок зниження активності ферментів упо­вільнюється знешкоджування токсичних метаболітів і створюються умови для прояву всього спектру токсичних властивостей. Це спричиняє дефекти формування та функціонального дозрівання структур головного мозку і, як наслідок, затримку психофізичного розвитку в перші роки життя дитини.

Під спостереженням спеціалістів перебували 36 дітей віком від 2 місяців до 4 років, народжених у сім'ях, де один чи обидва з батьків страждали на наркоманію[6].

У 31 (86,1%) дитини при народженні відмічено малу масу тіла та зріст, у 23 (63,8%) — виявлено невротичні роз­лади у вигляді тіків, енурезу, енкопрезу функціонального характеру, затримку мовного розвитку, у 4 (12,9%) — епілептиформний синдром на фоні гідроцефалії. Пахвинну грижу виявлено у 2 (5,6%) хлопчиків, природжену ваду сер­ця — у 6 (16,7%), полікістоз нирок — в одному випадку. Розумова відсталість мала різноманітні прояви і займала за частотою відхилень третє місце (приблизно у 2/3 пацієнтів). Неонатальний наркотичний абстинентний син­дром зареєстровано у 29 (80,6%) дітей цієї групи.

Смертність, новонароджених, матері котрих вживали наркотики під час вагітності і не отримували пренатальної допомоги акушера-гінеколога та нарколога, дуже висока: 75 % —при героїновій наркоманії, 85—при метадоновій, 70%—при метадоновій, якщо по­давалась допомога[3].

 

 

 

3.1 Гашишу і кокаїну

Гашиш виготовляють із пилку коноплі, а марихуану, найбільш розповсюджений наркотики, - з її листя. Тетрагідроканабіноли, наркотичні речовини, що містяться в коноплі, потрапивши в організм вагітної жінки, викликають внутрішньоутробну затримку розвитку плоду. Чим більше майбутня мати викурює цигарок з марихуаною, тим меншою буде вага і окружність голови її дитини. Крім того такій матері загрожують передчасні пологи.

Кокаїн вводять внутрівенно, нюхають, курять(„крек”) і вдихають. Він викликає викид адреналіну, від чого і виникає ейфорія. Але одночасно з ейфорією підвищується артеріальний тиск, відбувається спазм судин. У вагітних кокаїн виводиться із організму повільніше, тому ризик отруєння ним збільшується. Потрапляючи через плаценту до крові плоду, кокаїн викликає у нього спазм судин, сильне серцебиття, підвищує тиск. При цьому порушується кровообіг матки, розвивається плацентна недостатність, зменшується кількість кисню, що надходить до організму дитини. Так виникає гіпоксія, плід задихається. При тривалій гіпоксії фізичний і розумовий розвиток дитини уповільнюється, збільшується ризик викидню, передчасних пологів, відшарування плаценти. При вживанні матір’ю великих доз кокаїну новонароджений може померти від інсульту або у дитини можуть виявити порок розвитку сечовивідних шляхів.

3.2 Амфітамінів і героїну

Ці препарати викликають збудження, безсоння і втрату апетиту. Ті, хто вживають амфітаміни, зазвичай виснажені і не піклуються про своє здоров’я. Цей вид наркоманії особливо небезпечний для вагітних, оскільки через дефіцит поживних речовин і порушення кровообігу матки відбувається фізичний і розумовий розвиток плоду. Дитина, що знаходиться під дією амфітамінів, здається напівсонною, погано ссе молоко, швидко втрачає вагу.

 Героїн - сильний наркотик. Його починають вживати вже спробувавши марихуану, кокаїн. При передозуванні героїном відбувається зупинка дихання. Якщо його регулярно вживає вагітна жінка, дитина народжується наркоманом і переносить на собі, як і мати, всі жахи „ломки”. Крім того героїн викликає передчасні пологи і гіпоксію плоду. Такі немовлята розвиваються повільно, у них в 2 рази частіше спостерігається синдром раптової смерті.

3.3 Вживання ЛСД

Синтетичний галюциноген, який створювався для лікування психічних розладів, використовується і наркоманами. Його називають „елітним” антибіотиком, тому що він дорогий і залишає значно менше наслідків. Хоча є думка (поки не підтверджена), що ЛСД викликає мутації, викидні, передчасних пологів, відшарування плаценти і т. ін.

 

3.4 Токсикоманія

Токсикомани вдихають органічні розчинники, що входять до складу фарб, смол, лаків. Частіше всього використовують толуол. При тривалому вживанні знижується інтелект, розвивається атрофія крові головного мозку. Існують данні, що діти, матері яких вживали толуол, мають пороки розвитку, у них затримується фізичний і розумовий розвиток, також спостерігаються психічні розлади .Часто такі діти народжуються з дуже маленькою головою або крихітними очами, не рідко у них буває гідроцефалія(порушення в будові мозку) [5].

 

 

 

 

 

 

 

 

Висновки

Необхідними передумовами народження здорової дитини є здоровий спосіб життя батьків, передусім вагітної жінки, а головне — психологічно-позитивне очікування поповнення сім'ї.

Сучасна складна соціально-економічна ситуація в Україні викликає тривогу щодо медико-біологічних аспектів здоров'я населення. Значну загрозу для здоров'я дитини, отже, — і майбутнього нації, становить некритичне ставлення молоді до вживання наркотиків, алкоголю, паління.

Вживання наркотичних речовин вагітними жінками є однією з актуальних та драматич­них проблем сучасного світового суспільства. Швидке зростання частоти даної патології ставить під загрозу фізичний та соціальний добробут майбутніх поколінь.

Злочином можна вважати куріння вагітної жінки. Материнська сигарета, не кажучи вже про наркотики й алкоголь, негативно впливає на дитину ще до її народження. У жінок, котрі курять, найчастіше буває викидень, як і передчасні пологи, діти народжуються ослабленими, мають малу вагу, погану опірність хворобам. За висновками медиків СІНА, якщо всі вагітні жінки кинуть курити, смертність дітей знизиться на 10%. Ризик мертвонародженої дитини у перші дні життя зростає пропорційно кількості сигарет, які вживає мати: майже 20 % для дітей, коли їхні матері викурюють 20 сигарет упродовж дня.

Крім того, що наркотики діють на сам плід, вони ще й ускладнюють перебіг вагітності та пологів. Якщо вагітна не припиняє вживання наркотиків, то пологи часто настають передчас­но, наприклад, при героїновій наркоманії до 50 % випадків. З остан­ньою пов'язана підвищена частота викиднів, відшарування плаценти, хоріоамніоніт, плацентарна недостатність, еклампсія, передчасний розрив плідного міхура.

 

 

Список літературних джерел

  1.                  Алкоголізм – сімейна хвороба. М.: Видавництво «Опора», 1999. – С. 2-7.
  2.                   Белобородов С. Потомство и наркотики /С.Белобород// Семейный доктор. – М.: Дельта, 2000. – С. 11-13.
  3.                                            Бобрицька В. І., Гринькова М. В. та ін. Валеологія. Навч. посібник / За ред. В. І. Бобрицької. – Полтава, 1999. – 306 с.
  4.                   Вдовиченко Ю.П., Герасимова Т.В., Яким Я.С. Стан репродуктивної системи у жінок, хворих на наркоманію // Педіатрія, акушерство та гінекологія (ПАГ). –1998. –№4(364). –С. 97-99.
  5.                   Зелінський О.О., Кожухар Г.В., Шаповал М.В. До проблеми наркоманії у вагітних жінок // Педіатрія, акушерство та гінекологія (ПАГ). –1999. –№1(371). –С. 74-76.
  6.                   Лютова Т.А., Безсудна Н.В., Самолова Т.О Особливості стану здоров’я дітей раннього віку в сім’ях батьків наркоманів // Педіатрія, акушерство та гінекологія (ПАГ). –1999. –№4(374). –С. 36.
  7. Нікотин і майбутня дитина.[Електронний ресурс] www.books.br.com.ua /45140.
  8. Різноманітність наслідків вживання алкоголю вагітною жінкою.[Електронний ресурс] www.osvita.com.ua /19340.
  9. Фетальний алкогольний синдром.[Електронний ресурс] www.krasa.com.ua /13874.
  10.               Шихирев П.М. Життя без алкоголю? Соціально - психологічні проблеми пияцтва та алкоголізму. - М.: Зірка, 1988

 

 

 

 

 

 

Додатки

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №1

Вагітна жінка вживає пиво

C:\Users\Марианна\Desktop\s886_1161631242_1.jpg

Відхилення в розвитку плоду

 

 

 

 

 

Додаток №2

Специфічні аномальні риси при наявності фетального алкогольного синдрому

 

C:\Users\Марианна\Desktop\Влияние на организм челоека\gaz.n.04.3.jpgC:\Users\Марианна\Desktop\Влияние на организм челоека\Алкоголь\images.jpegC:\Users\Марианна\Desktop\Влияние на организм челоека\babybrain_ru.jpg

Додаток №3

Вплив куріння на дитину

C:\Users\Администратор\Desktop\Таня\1323205735_vliyanie-vrednyh-privychek-na-plod.jpgC:\Users\Администратор\Desktop\Таня\SP.jpg

 

C:\Users\Администратор\Desktop\Таня\авы.jpg

1237389031_no-smoking-065-neky.ru.jpg

Додаток №4

98% дітей, нарождених наркоманками  мають

  фізичні та психічні відхилення 

 

1157678_.jpg

C:\Users\Павленко\Pictures\408.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Біологія 9 клас (Остапченко Л.І., Балан П.Г., Поліщук В.П.)
Додано
8 січня 2019
Переглядів
19092
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку