Імунітет – це здатність організму захищати власну цілісність і біологічну індивідуальність.
Номер слайду 3
Виберіть органи, що входять до складу імунної системи
Номер слайду 4
Вплив яблук на імунну систему людини
Номер слайду 5
Яблука. Вони здавна вважались скарбницею потрібних для організму вітамінів і мікроелементів. Напевно, нашим далеким пращурам вже тоді була відома цілюща дія цих фруктів, інакше б вони не стали називати їх молодильними. Дослідження ж сучасних учених підтвердили мудрість наших предків: у яблуках було виявлено величезну кількість антиоксидантів і вітамінів, зокрема А та Е, які прийнято вважати вітамінами краси та молодості.
Номер слайду 6
Яблука містять денну норму флавоноїдів, які відіграють значну роль у метаболізмі і потрапляють в наш організм тільки з рослинною їжею. Вони змінюють активність деяких ферментів, що сповільнюють синтез сечової і прискорюють катаболізм мурашиної кислоти. Це покращує стан пацієнтів з подагрою, ревматизмом, екземою й вірусними хворобами.
Номер слайду 7
Лікарі встановили, що в разі вживання щодня 2 яблук − можна вберегтися від більш як 100 хвороб. Навіть ризик виникнення хвороби Альцгеймера знижується в десятки разів, якщо з’їдати по 1 яблуку на день. До того ж ці диво-фрукти просто незамінні в раціоні ослаблених і хворих людей: вони ефективно очищають організм від шлаків і токсинів та згубно впливають на більшість збудників захворювань. Для профілактики застуди досить уживати по 2-3 яблук на день
Номер слайду 8
Також помічено, що яблучний сік знижує ризик виникнення раку підшлункової залози, запобігає розвитку діабету, очищає судини від холестеринових бляшок. Останнє є чудовою профілактикою серцево-судинних захворювань: атеросклерозу, інсульту, інфаркту, гіпертонії тощо. У жінок, які з’їдають яблуко або більше в день, на 24% менший ризик раку молочної залози (Annals of Oncology, 2005). Зокрема, печені яблука хоча й втрачають деяку частину вітамінів, однак набагато ліпше засвоюються організмом, що сприяє більш ефективному відновленню складу крові й лімфи. А в осінньо-зимовий період − час численних ГРЗ, ангін, ларингітів та інших захворювань горла й дихальної системи, ці ласощі полегшують кашель і біль у горлі
Номер слайду 9
Протипоказання для вживання яблук. Увага! Яблука не можна вживати у разі загострень гастриту, виразкової хвороби шлунка й дванадцятипалої кишки та ентериту. Крім того, за наявності таких захворювань, як сечокам’яна хвороба та коліт, перед вживанням яблука потрібно подрібнити до пюре.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
А що вам відомо про вплив інших фруктів та овочів на імунітет людини?Підготуйте реферат чи презентацію про це