Наслідки індустріалізаціїПозитивні У роки довоєнних п'ятирічок створена індустріальна база, що за окремими показниками вивела Україну на рівень економічно розвинутих країн світу. Збудовані: «Запоріжсталь», «Азовсталь» і «Криворіжсталь»; Краматорський машинобудівний, Луганський паровозобудівний, Макіївський, Дніпродзержинський та інші металургійні заводи. Кількість промислових підприємств за роки довоєнних п'ятирічок зросла в 45 разів. В Україні було побудовано 100 нових шахт. Республіка стала важливою металургійною, вугільною, машинобудівною базою СРСР. За роки перших п'ятирічок удвічі зросла чисельність робітників. У 1930-ті pp. сформувався національний український робітничий клас і технічна інтелігенція. Негативні Економічна могутність держави була спрямована не на задоволення насущних потреб людей, а на зміцнення тоталітарного режиму. У цілому форсована індустріалізація України не призвела до підвищення життєвого рівня народу. У перші п'ятирічки ставку було зроблено на підприємства-монополісти (запорізький завод «Комунар», що випускав зернозбиральні комбайни, Луганський паровозобудівний та ін.), які згодом фактично підім'яли під себе всю економіку країни. Промисловий потенціал України формувався диспропорційно
Результатом здійснення якої політики є подані нижче дані?«Індекс фізичного обсягу промислової продукції в СРСР у 1937 р., порівняно з рівнем 1913 р., склав 820, у США — 154, Німеччині — 119, Великій Британії — 110, Франції — 101. За обсягами виробництва СРСР із п’ятого місця в світі у 1928 р. перейшов на третє у 1932 р., у 1937 р. — на друге…»Атехнічна перебудова. Бфорсована індустріалізація. Впромисловий переворот. Гтехнологічна реконструкція
Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання. «Експропріація непродуктивних класів, анулювання боргів, зосередження доходів від промисловості, держторгівлі (внутрішньої і зовнішньої) і всієї кредитної системи в руках держави і т. ін. — самі по собі дають можливість такого нагромадження всередині країни, яке забезпечує необхідний для соціалістичного будівництва темп розвитку індустрії». В уривку вказано на. Апричини індустріалізації. Бджерела індустріалізації. Внаслідки індустріалізації. Гетапи індустріалізації.
Установіть відповідність між визначеннями та поняттями, що характеризують соціально-економічне життя УСРР в 1920–1930-х рр.1об’єднання селянських господарств у великі підприємства шляхом примусового усуспільнення землі, реманенту та худоби2створення великого машинного виробництва в усіх галузях господарства, насамперед у промисловості3тверда норма обсягів натурального відрахування державі частки продукції, виробленої селянськими господарствами4форма господарювання в державних підприємствах на основі фінансової самостій ності в умовах збереження централізованого керівництва. А«госпрозрахунок»Б«індустріалізація»В«денаціоналізація»Г«продподаток»Д«колективізація»
Який висновок можна зробити, аналізуючи цитований документ?«Кампанія щодо виселення куркулів і їхніх родин проводиться передусім у таких регіонах СРСР: з України — 30 000–35 000 родин; з Білорусії — 6000–7000 родин; з Середньоволзького краю — 8000–10 000 родин; з Уралу — 10 000-15 000 родин». ААктивний опір, який чинило селянство колективізації, спонукав радянську владу здійснювати репресивні заходи. БНестача вільних сільськогосподарських земель спричинила масове переселення селян у малозаселені регіони СРСР. ВНаявність цілинних земель спонукала радянський уряд залучати до їх освоєння найбільш активних селян. ГВідведення земель під новобудови перших п’ятирічок спонукало владу до масового переселення селян.
Укажіть наслідки суцільної колективізації, здійснюваної в Україні в 1930-х рр.1утвердження державної власності на засоби виробництва в сільському господарстві2стрімке зростання сільськогосподарського виробництва та матеріального добробуту колгоспного селянства3запровадження госпрозрахунку, товарно-грошових відносин між державою та колгоспами й радгоспами4«прикріплення» селян до сільської місцевості (колгоспів) безпаспортним статусом5багатомільйонні демографічні втрати, підрив і деградація продуктивних сил села6розширення мережі селянських збутових, споживчих, кредитних спілок і товариств
Із якою метою партійно-державне керівництво УСРР наприкінці 1920-х рр. розповсюджувало зображений плакат?АСпонукати одноосібників добровільно вступати в колгоспи. БВикликати у селян зневажливе ставлення до одноосібників. ВПосилити класову боротьбу на селі проти куркульства. ГРоз’яснити селянству завдання політики «ліквідації куркульства як класу».
У яких уривках із історичних джерел відображено особливості соціально-економічного життя України в 1930-х рр.?«... У всіх колгоспах, які не виконали плану хлібозаготівель, в п’ятиденний строк вивезти всі без винятку наявні колгоспні фонди, у тому числі і насіннєвий, в рахунок виконання плану хлібозаготівель...»«... Завдання семирічки в галузі сільського господарства ми зможемо виконати за п’ять років... Розрахунки показують, що посіви кукурудзи повинні орієнтовно складати 9 — 10 млн га і рівнятися приблизно половині всієї площі зернових...»«Продукція соціалістичної індустрії України зросла більш як удвоє. Почали діяти нові величезні підприємства (Запорізький комбінат, Новокраматорський машинобудівний завод, Криворізький металургійний завод)...»А1, 2 Б1, 3 В2, 3 Г1, 2, 3
У якому уривку з історичних джерел відображено особливості життя українського суспільства в 1930-х рр.?А«Прикметним явищем була поява кредитних спілок, які надавали селянським господарствам не тільки позики «живими» грошима, а й пропонували в кредит широкий спектр товарів виробничого призначення...»Б«Опір набув великого поширення. Зброя, що залишилася з воєнних часів, стала умовою для розгортання партизанської війни. Партизанські загони швидко розгорталися в степових і лісостепових зонах України...»В«Загальні збори бідноти... виносили постанови про відібрання у куркулів усіх засобів виробництва. Намічали день розкуркулення й розподіляли актив бідняків в господарства куркулів. У зазначений термін актив приходив до куркуля та описував усе його майно...»Г«... Завдання семирічки в галузі сільського господарства ми зможемо виконати за п’ять років... Розрахунки показують, що посіви кукурудзи повинні орієнтовно становити 9—10 млн га і рівнятися приблизно половині всієї площі зернових...»
Політика «ліквідації куркульства як класу», здійснювана партійно-радянським керівництвом СРСР і УСРР у 1930–1931 рр., мала за мету. Авигнати куркулів зі створюваних колгоспів і радгоспів. Бзмусити більшу частину селянства об’єднуватися в колгоспи. Впосилити матеріальну зацікавленість селян у суспільній праці. Гперерозподілити землю куркулів на користь бідняків.
Зрощення правлячої партії з державним апаратом, установлення жорсткого контролю за суспільно-політичним життям та економічною сферою в Україні в 1920—1930-х рр. свідчило про. Азростання ролі громадянського суспільства. Бзавершення будівництва основ соціалізму. Взниження рівня життя населення. Гзміцнення тоталітарного ладу.
Постанова РНК УСРР про занесення на «чорну дошку» колгоспів за «злісне саботування хлібозаготівель» призвела до. Аліквідації "куркулів" і "підкуркульників", виселення решти селян до Сибіру. Бконфіскації всього продовольства й посівного фонду, припинення постачання товарів. Внадання екстреної продовольчої допомоги членам колгоспу за рахунок селян-одноосібників. Гвилучення господарського реманенту та примусове відправлення колгоспників на промислові новобудови.