Вставні слова,словосполучення. Виділення вставних слів на письмі комами.

Про матеріал
Вставні слова,словосполучення. Виділення вставних слів на письмі комами. Матеріал для вивчення нової навчальної теми.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вставні слова,словосполучення. Виділення вставних слів на письмі.

Номер слайду 2

ознайомити учнів із поняттям «вставні слова», навчити розрізняти вставні слова в контексті, аналізувати їх стилістичну роль, правильно інтонувати речення зі вставними словами, виділяти їх комами на письмі; формувати загально-пізнавальні вміння оцінювати роль вставних слів у реченні, знаходити вставні слова та словосполучення в реченні; розвивати творчі вміння використовувати вставні слова у своєму мовленні, логічне мислення, увагу, фантазію; виховувати в учнів любов до рідної мови, спостережливість, бажання пізнавати нове та творити. МЕТА:

Номер слайду 3

ВСТАВНІ СЛОВА — це слова або словосполучення, що виражають ставлення мовця до висловлюваного. Вставні слова (як і звертання) не є членами речення.

Номер слайду 4

Так, вставні слова – це диво! «Безперечно» і «правдиво»,«Справді», «вибачте» і «отже», «як відомо», «кажуть», «може» …«Ваша честь» чи «Ваша ласка», ви скажіть мені, будь ласка?Чи «напевне», чи «мабуть», слів цих дивних не забудь!

Номер слайду 5

Пісня лунала скрізь. Пісня,звичайно, лунала скрізь. Пісня ,можливо, лунала скрізь. Пісня,на щастя, лунала скрізь. Пісня,здається, лунала скрізь. Пісня, на жаль, лунала скрізь. Лінгвістичне дослідження

Номер слайду 6

РОЗДІЛОВІ  ЗНАКИ ПРИ ВСТАВНИХ СЛОВАХ1. Вст. сл., ...       Напевне, я вчасно виконаю це завдання.2. ..., вст. сл., ...   У нього, як кажуть, золоті руки.3. ..., вст. сл.       Треба уважно слухати пояснення, звичайно.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Порівняйте речення. Визначте в реченнях вставні слова.

Номер слайду 10

Робота з текстом. Найрідніше місце - Батьківщина. Вона вічна, як вічний народ. Тому рідна земля не загине, бо ми цього не допустимо. У подані речення введіть підібрані з довідки слова.на мою думку,безперечно, кажуть,на щастя

Номер слайду 11

В Україні здавна звичайно шанували барвінок,бо він зміцнює організм,загоює рани,лікує хвороби шкіри. Лише в наш час достеменно відомо,що відвар барвінку на щастя можна вживати при лікуванні різних захворювань. Звіробій наприклад повністю використовується у народній медицині. За даними науковців,крім знеболювання,чебрець звичайно наділений і протизапальною дією. У поданому тексті визначте вставні слова,з'ясуйте їх значення. Розставте розділові знаки.

Номер слайду 12

Рідний край. У всіх людей одна святиня. Куди не глянь, де не спитай. Рідніше їм своя пустиня,Аніж земний в пустині рай. Немає без кореня рослини,А нас, людей, нема без Батьківщини.. Введіть у твір вставні слова,словосполучення.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

1. Нарешті люди могли повернутись до рідних осель, до нив, які чекали  невтомних хліборобських рук. Чи може бути щось прекрасніше за це?.. (Марко Вовчок.) Я, може, щось на світі зрозумію. (Л. Костенко.) 2. Ярма, здавалося, народ повік не скине. (М. Рильський.) І життя здавалося без краю… (Є. Гуцало.) Прочитати. Пояснити, чому в одному випадку виділене слово є вставним, а в іншому – членом речення. Пояснити, чому вставні слова не є членами речення.

Номер слайду 15

Вставними називаються слова…. Вставними не бувають слова…. Лише вставними є слова… На письмі вставні слова виділяються……Бліцопитування

Номер слайду 16

Домашня робота. Доповніть указаний текст вставними словами. Запишіть, розставляючи розділові знаки. Синиця. Цю пташку зустрінеш ... у місті і в селі. Зимою вона ... прилетить до вікна. Постукає дзьобиком нагадає про себе. Діти нагодуйте мене! Зате влітку синиць не видно. Весь літній день вони ... у справах, їм треба ... нагодувати своїх діточок. Ось і в’ються пташки від гнізда до яблуні гусениць збирають.

Номер слайду 17

Написати твір-мініатюру(5-6 речень) на тему: «Всюди на світі добре, а вдома найкраще»,використовуючи вставні слова.

pptx
Додано
23 серпня
Переглядів
173
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку