Тема: Вступ. Ознайомлення з підручником, зошитом і приладдям для уроків математики. Актуалізація знань учнів, сформованих у переддошкільний період.
Мета: ознайомити учнів з предметом математика, підручником, зошитом; уточнити знання про числа від 1 до 10 та вміння називати їх; виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання: картки від 1 до 10, малюнки овочів та фруктів.
Тип уроку: комбінований
Тривалість уроку: 35 хвилин
Хід уроку
1.1. Організаційний момент
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав,
Тож і ми часу не гаймо,
Урок швидко починаймо
1.2. Встуна бесіда про предмет математика
— Діти, сьогодні ви вперше прийшли на урок математики.
— Вам цікаво дізнатися, що ми будемо робити на цьому уроці?
— А можливо, хтось із вас знає відповідь на моє запитання?
— На уроках математики ми будемо вчитися рахувати, розв’язувати задачі
і приклади.
— Перед вами лежить підручник. Це підручник з математики.
— Розгляньте уважно обкладинку підручника.
— Хто на ній намальований?
— Що написано на обкладинці підручника?
— Хто зможе прочитати?
— Погортайте сторінки підручника.
— Що ви на них бачите? (Малюнки, цифри)
— Математика — дуже важлива, цікава і потрібна всім наука.
Діти, сьогодні на уроці ми будемо лічити предмети. Хто знає назви чисел, за допомогою яких ми будемо лічити предмети?
(Лічба від 1 до 10.)
2.1. Гра «День — ніч»
Учитель виставляє на дошці 6 предметів: груша, яблуко,
банан, морква, огірок, помідор.
— Назвіть, які предмети ви бачите на дошці.
— Скільки їх? Запам’ятайте ці предмети.
«Ніч» — діти заплющують очі, а вчитель прибирає один предмет. «День» —
діти розплющують очі.
— Який предмет зник?
2.2. Об’єднання предметів у групу за спільною ознакою
— Як можна назвати одним словом предмети: яблуко, груша, банан?
(Фрукти)
— Як можна назвати одним словом предмети: морква, огірок, помідор?
(Овочі)
3.1. Робота з підручником (с. 3)
Завдання 1. Об’єднайте об’єкти у групу за спільною ознакою
— Назвіть кожну іграшку.
— Скільки всього іграшок?
— Як можна назвати ці предмети одним словом? (Транспорт)
Фізкультхвилинка
Завдання 2. Розподіліть об’єкти на групи за спільною ознакою
— З кого складається рій; отара? А з чого — букет?
Завдання 3. Порівняйте кількості предметів на малюнках
— Скільки кленових листочків? (4)
— Скільки жоржин? (5)
— З’єднайте їх парами.
— Скільки пар утворилося? (4)
— Якому предмету не вистачило пари? (Жоржині)
— Отже, яких предметів більше? А яких менше?
Завдання 4. Практична робота
— Кого в нашому класі більше — хлопчиків чи дівчат?
— А тепер станьте парами: хлопчик бере за руку дівчинку.
— Кому не вистачило пари?
— Отже, кого в класі більше, а кого — менше?
4.1. Робота в зошиті
— На уроках математики ми будемо вчитися писати в зошитах у клітинку. (Розповідь про користування зошитом.)
— Обведіть у зошиті 1 рядок квадратиків.
Пальчикова гімнастика
Це — дідусь,
А це — бабуся,
Це — татусь,
А це — матуся.
А малюк, звичайно, я —
От і вся моя сім’я.
2.2. Графічний диктант «Візерунок»