Вуглеводні. Метан як представник насичених вуглеводнів. Гомологія

Про матеріал
Розробка уроку для учнів 9 класу. З метою розширити знання про органічні сполуки.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

•1. Органічна хімія – це хімія сполук карбону.•2. Карбон в органічних сполуках завжди чотиривалентний.• 3. Сполук більше у природі неорганічних?• 4. Атоми карбону здатні утворювати між собою міцні ковалентні зв’язки і з’єднуватися в довгі ланцюжки або цикли. • 5. Властивості речовин залежать тільки від того, атоми яких елементів і в якій кількості утворюють молекулу.• 6. До складу вуглеводнів входять С, Н, О та іноді інші елементи.• 7. Поняття «Органічна хімія» запропонував. Д.І. Менделєєв. Гра “Так чи ні”

Номер слайду 2

Номер слайду 3

ВУГЛЕВОДНІ. МЕТАН ЯК ПРЕДСТАВНИК НАСИЧЕНИХ ВУГЛЕВОДНІВ. ГОМОЛОГІЯ. РЕАКЦІЯ ЗАМІЩЕННЯ МЕТАНУ. ХІМІЯ 9 КЛАС

Номер слайду 4

Мета нашого уроку: РОЗВИВАЛЬНАвивчити молекулярну, електронну і структурну формули метану, з'ясувати поширення у природірозвивати вміння складати електронні та структурні формули, самостійно здобувати знання.виховувати інтерес до вивчення хімії та відповідальне ставлення до виконання завдань. НАВЧАЛЬНАВИХОВНА

Номер слайду 5

Вуглеводні - це речовинискладу Сx. Нy

Номер слайду 6

КЛАСИФІКАЦІЯ ВУГЛЕВОДНІВ

Номер слайду 7

МЕТАН СН4 •Найпростіший насичений вуглеводень.•Головний компонент природного газу, входить до складу болотного та шахтного газів.

Номер слайду 8

БУДОВА АТОМУ КАРБОНУ у основному та збудженому станах

Номер слайду 9

Гібридизація – вирівнювання різних орбіталей одного атома за формою та енергією. Атом Карбону перебуває у стані sp3– гібридизації.

Номер слайду 10

ЯК УТВОРЮЄТЬСЯ МОЛЕКУЛА МЕТАНУ?Молекула метану має форму тетраедра.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Знайдiть i випишiть з пiдручника фiзичнi властивостi метану.(підручник с. 122.)ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАНУ ТА ПОШИРЕНІСТЬ У ПРИРОДІ

Номер слайду 13

1. Газ.2. Безбарвний.3. Без запаху.4. Густина за 0°С: ρ =0,7168 кг/м³.5. Нерозчинний у воді (0,02 г СН4у 1 кг води за 25°С).6. При охолодженні стає леткою рідиною ( tкип = -161,6°С).7. При подальшому охолодженні стає безбарвними кристалами ( tпл= -182,5°С).8. Легший за повітря (Мr(СН4) = 16, Мr(пов) = 29).9. У повітрі вибухає (за концентрації від 4,4 до 17 %). 10. Нетоксичний у малих кількостях, при значному вмісті у повітрі(25 – 30%) людина може знепритомніти і померти, бо метан не підтримує дихання.

Номер слайду 14

ЧИМАЛО МЕТАНУ В СКЛАДІ КОПАЛЬНОГО ГАЗУ МІСТИТЬСЯ У КАМ'ЯНО-ВУГІЛЬНИХ ШАХТАХ , ТОМУ ЙОГО НАЗИВАЮТЬ РУДНИЧНИМ ( ШАХТНИМ) ГАЗОМ.

Номер слайду 15

МЕТАН УТВОРЮЄТЬСЯ ВНАСЛІДОК АНАЕРОБНОГО БРОДІННЯ РОСЛИННИХ РЕШТОК У БОЛОТАХ, ТОМУ ЙОГО НАЗИВАЮТЬ БОЛОТНИЙ ГАЗ.

Номер слайду 16

В Україні запаси метану у вигляді природного газу оцінюють приблизно в 1,5 трлн м3 (28 - ме місце серед усіх країн світу - 195). Найбільші родовища:•Дніпровсько – Донецький нафтогазоносний регіон;•Передкарпатське родовище;•рівнинна частина Кримського півострова;•Чорноморський і Азовський шельфи.

Номер слайду 17

Сполуки, подібні за будовою, а отже властивостями , і відрізняються одна від одної на одну або кілька груп–CH2, називаються гомологами ( від грецького “homologos”, “homos” – подібний, схожий та “logos” – слово, закон). ГОМОЛОГИ

Номер слайду 18

Ряд гомологів, розташованих у порядку зростання атомів Карбону утворюють гомологічний ряд.

Номер слайду 19

фішбоун

Номер слайду 20

Рефлексія. Поділися своїми враженнями від уроку

Номер слайду 21

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯПРОЧИТАТИ ПАРАГРАФ 24. С.125 №7

pptx
Пов’язані теми
Хімія, 9 клас, Презентації
До підручника
Хімія 9 клас (Березан О.В.)
Додано
14 лютого 2024
Переглядів
270
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку