ЯДС "Коли ти сам вдома"

Про матеріал
ознайомити учнів з правилами безпечної поведінки, вчити правильно обирати безпечні іграшки та місця для ігор вдома за відсутності дорослих, спонукати учнів до виконання правил поведінки, розвивати артистичність, виразність мовлення, увагу, спостережливість, вміння аналізувати, співставляти, робити висновки, виховувати розсудливість у різних життєвих ситуаціях, обережність
Перегляд файлу

 

Урок

з інтегрованого курсу

«Я досліджую світ»

«Коли ти сам вдома»

1 клас

 

Вчитель: Стегнюк Л.В.

 

 

 

 

 

Тема: Коли  ти сам удома

Мета: ознайомити учнів з правилами безпечної поведінки, вчити правильно обирати безпечні іграшки та місця для ігор вдома за відсутності дорослих, спонукати учнів до виконання правил поведінки, розвивати артистичність, виразність мовлення, увагу, спостережливість, вміння аналізувати, співставляти, робити висновки, виховувати розсудливість у різних життєвих ситуаціях, обережність

Обладнання: малюнки, виставка поробок, підручник, зошит, казка, магнітофон

Хід уроку

  1. Оргмомент

Нумо, дітки, привітайтесь!

Всі приємно посміхайтесь!

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок!

(прикріплюю табличку)

  1.  Активізація пізнавальної діяльності учнів

В цікаву гру пропоную пограти,

Слово уважно прошу відшукати.

Кожну третю букву назвіть,

І дружно всі разом це слово скажіть!

 

ВАДУИІСКМ  (ДІМ)

(маркером підкреслюю д,і,м )

А давайте пригадаємо, у кого який дім!

Білка селиться … в дуплі,

Їжачисько… у кублі.

Вепр – у хащах верболозів,

А ведмідь – в глухім барлозі.

Люди селяться в містах

І в зелених селах

І живуть вони ось так

У людських оселях. (прикріплюю малюнок будинків)

Тож, де селяться люди? (в містах і селах)

Де живуть люди? (в людських оселях)

А оселя – це дім, будинок, хата, квартира.

У кожного з вас є свій дім, в якому ви живете зі своїми рідними. Як би вам хотілося, щоб було у вас вдома?

Таблиця «Вдома»

(відповіді дітей)

В – весело, а не сумно

Д- добре, а не погано

О- охайно, а не брудно

М- мирно, без сварки

А- активно працювати і відпочивати, а не ледарювати

(повторюємо всі разом ці слова)

В родинах буває так, що батьки в силу своєї зайнятості, залишають дітей самих вдома. Як на вашу думку, яким би хотіли бачити вас батьки, коли ви вдома сама чи сам?

С – самостійним (умів сам себе обслужити, зайняти себе)

А – акуратним (щоб був порядок у всьому)

М – мудрим(приймав правильні рішення в будь-якій ситуації), молодець!

  1. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми і поговоримо про те, як безпечно вести себе вдома, коли ви самі, порадити як зберегти своє здоров’я і життя, перебуваючи без нагляду дорослих.

Що ж таке безпека, безпечно?

Безпека – це стан захищеності, коли нікому ніщо не загрожує.

Небезпека – це ситуація, що може спричинити шкоду, поранення чи пошкодження.

Простішими словами:

Безпечноможна

Небезпечноне можна (таблиця на дошку)

Працюємо в парах.

Робота над новим матеріалом (таблиця «Будинок в розрізі»)

 

C:\Documents and Settings\User\Мои документы\все мамине\основи здоровя\3.jpg

Уважно розгляньте і «озвучте» малюнок? Що є в цьому будинку? Які приміщення? (відповіді учнів)

Вдома діти люблять грати. Давайте відшукаємо небезпечні  місця для ігор, тобто ті, де не можна грати, де можна нашкодити здоров’ю, починаючи з підвального приміщення. Свої висловлювання починайте зі слів

«Я вважаю…»

«Я думаю, що…»

Давайте зробимо висновок. Де у домі безпечно грати дитині за відсутності батьків, тобто де можна грати? (у дитячій кімнаті за столом)

В які ігри можна грати за робочим столом?

  • в шашки
  • в шахи
  • складати пазли, конструктор
  • малювати
  • розфарбовувати
  • грати в школу
  • виготовляти іграшки своїми руками

Інсценізація вірша «Найкраща іграшка»

-Не вгадать тобі нізащо,

Котра з іграшок найкраща!

-Знаю! Трактор заводний!

-Зовсім ні!

-Електрична залізниця!

-Помилився!

-Ну, тоді це пароплав!

-Не вгадав!

-Зрозуміло, це літак!

-Знов не так!

-Добре відповідь я дам:

Та, яку зробив ти сам!

Найкраща іграшка та, яку ви зробили своїми власними руками. Це дуже цікава і захоплююча справа. Погляньте, які гарні ваші поробки! Які ви молодці!

Такі іграшки можна використати і в якості подарунка, і дітям, і дорослим. Що ми зараз і зробимо. Подаруйте всім нашим гостям свої вироби, будь ласка.

Прийміть на згадку про наш клас

Цю пташку миру і добра.

Нехай вона зігріє вас,

І усміхнеться дітвора.

(дарують голубів)

В кожному домі є багато різних предметів, якими ми щодня користуємося, не уявляємо життя без них, але навіть не задумуємось , що вони небезпечні, тобто можуть зашкодити здоров’ю дитини.

Таблиця «Небезпечні предмети»

C:\Documents and Settings\User\Мои документы\все мамине\основи здоровя\2.jpg

Є у вас такі предмети вдома? Попрацюємо в парах

Розгляньте уважно малюнки і знайдіть те,:

  • що може спричинити пожежу (сірники, запальничка, газ)
  • що може залити підлогу (душ, умивальник, ванна, посудомийка)
  • чим можна вколотися, порізатися (ніж, ножиці, голка, булавки, сокира, пилка)
  • чим можна труїтися (фарба, клей, порошок, миючий засіб, пігулки)
  • що може вдарити струмом (холодильник, чайник, телевізор, настільна лампа, комп’ютер)

Які ще електроприлади є у вас вдома? (відповіді учнів)

Мікрохвильовка, мультиварка, блендер, фен, пилосос, соковижималка.

Вмикаю ще один електроприлад (магнітофон) і пропоную вам відпочити . Фізкультхвилинка «Робіть як я» (співаю і показую рухи)

(фонограма «Фіксики»)

Налаштують прилади

Змусять працювати

Телефони, МР3,

Інші апарати.

Без них не йде годинник

І світло не горить.

А хто у нас герої ці

Дізнаємось за мить! (2 р.)

 

Тож, гості з «Фіксиків» у нас

Полюбуйтесь ними, клас!

(виходять Нулик, Верта, Сімка)

Верта: Доброго дня, діти і гості! Я – Верта! Чи знаєте ви, що популярний науково-пізнавальний мультфільм «Фіксики» створений за мотивами повісті-казки «Гарантійні чоловічки», написаної Едуардом Успенським 41 рік  назад, у 1975 році. Запам’ятайте цю інформацію, будь ласка.

Сімка: Ми – маленькі чоловічки, живемо всередині машин і електроприладів, змазуємо, ремонтуємо їх. Ми є скрізь: у комп’ютерах, холодильниках, телевізорах.

Нулик: Ми хочемо дати вам декілька корисних порад: вмикайте тільки ті електроприлади, які дозволяють батьки.

Сімка: Якщо електроприлад іскрить, негайно скажіть про це дорослим.

Нулик: Ніколи не торкайтеся електроприладів мокрими руками, вас може вдарити струмом.

Сімка: Не забувайте вимикати електроприлади з розетки. Не вимкнутий електроприлад може спричинити пожежу.

Нулик: Грати на комп’ютері, дивитися телевізор більше, ніж півгодини на день шкідливо для очей та здоров’я.

Сімка: Стежте, щоб крани на кухні, у ванній були закриті.

Верта: Користуйтеся інструментами разом з дорослими. Після роботи інструменти слід прибрати в безпечне місце.

Відчувши запах газу, негайно повідомте про це дорослих. Зателефонуйте з мобільного за номером 112.

Не забувайте номери (таблиця)

C:\Documents and Settings\User\Мои документы\все мамине\основи здоровя\yqfrodMYhmw.jpg

Сімка: Небезпечними є і предмети побутової хімії, фарба, лаки, засоби гігієни. Пам’ятайте про це!

Нулик: Не беріть самі ліки, навіть якщо ви захворіли. Це можна робити тільки з дозволу батьків або в їх присутності.

Хором: Завжди пам’ятайте наші поради і будьте здорові!

Хором (співають): (фонограма «Фіксики»)

Є у нас умовний знак

Таємничий дуже

Треба пальці скласти так,

Тільки тихо дуже.

Усім ми вам бажаєм

Здоров’я і добра

Хорошого всім настрою

Душевного тепла! (2 р.)

 

Поаплодуємо фіксикам. Думаю, що ви добре запам’ятали їх поради! Так? Молодці!

Робота в зошитах ст. 19 (по варіантах)

1 завдання – колективно

2 завдання – окремо дівчата та хлопці

Розгляд ситуацій

Розглянемо ще одну життєву ситуацію. Ви самі вдома. Раптом хтось подзвонив або постукав у двері. Що робити? (відповіді учнів).

Правильну відповідь на моє запитання дадуть герої казки «Вовк і семеро козенят» Вмощуйтесь зручненько, дивіться і слухайте уважненько.

Інсценізація казки «Вовк і семеро козенят» (додаток).

Сподобалась вам казка?

Аплодуйте, будь ласка!

 

Щоб ніколи не трапилось ніякої біди,треба,щоб діти у мами і тата були дуже… слухняними!!!

Тестування «Вибери правильну відповідь »

  1. Якщо ти один вдома, а в двері дзвонить або стукає незнайомець і говорить, що приніс подарунок від знайомих, ти:

а) відчиниш двері і візьмеш подарунок;

б) у жодному разі не відкриєш двері

2.  Якщо незнайома людина спробує сама відчинити двері, ви:

 а) зателефонуєте в поліцію за номером… 102

 б) заховаєтесь в кімнаті

Молодці! Всі ви були уважні і правильно відповідали, бо ви вже знаєте, що таке безпечно (можна), а що небезпечно (не можна)

Підсумок

А ось малий Василько ніяк в цьому не може розібратися. Допоможемо йому?

(малюнки на дошці)

C:\Documents and Settings\User\Мои документы\все мамине\основи здоровя\post-7089-1257165238.jpg        C:\Documents and Settings\User\Мои документы\все мамине\основи здоровя\pozharka_3.jpg

 

 

C:\Documents and Settings\User\Мои документы\все мамине\основи здоровя\вода.jpg        C:\Documents and Settings\User\Мои документы\все мамине\основи здоровя\лекарства.jpg

 

C:\Documents and Settings\User\Мои документы\все мамине\основи здоровя\балкон.jpg         C:\Documents and Settings\User\Мои документы\все мамине\основи здоровя\102970612_4979214_ZcJkJNG6tw.jpg

 

Думаю, Василько скористається вашими порадами і більше не буде потрапляти в подібні ситуації. І ви теж! (роздаю з фіксиками пам’ятки)

                              C:\Documents and Settings\User\Мои документы\все мамине\основи здоровя\телефоны.jpg

Чи сподобався вам урок? Чим саме? (відповіді учнів)

Збіг урок наш, як коротка мить

Дуже швидко час біжить

Але попереду у нас багато кроків,

 І цікавих, і складних уроків.

Бажаю вам жити в любові і мирі,

Безпечно поводить себе у квартирі

Щоб радість і щастя вам повнили груди,

Бо всі ви прекрасні вкраїнськії люди!

 

Поаплодуємо, діти, один одному за активну і плодотворну роботу на уроці!

Будьте здорові! Бережіть себе! Дякую всім за увагу!

 

 

docx
Додано
31 січня 2021
Переглядів
2686
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку