"Як діяти в різних небезпечних ситуаціях". Пам"ятка до уроків з основ здоров"я.

Про матеріал

Пам"ятка розроблена для дітей,вчителів,батьків з метою використання на уроках безпеки життєдіяльності , оформлення куточків ОБЖ, поповнення досвіду вчителів та батьків.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 ПАМ»ЯТКА

 

          ВИХОДУ З         НЕБЕЗПЕЧНИХ

          СИТУАЦІЙ

(для учнів,вчителів,батьків)

 

 

 

 

            Підготувала вчитель

            початкових класів

            Заломської ЗОШ І-ІІ ст.

            Карпинець О.І.

 

 

 

Пам»ятка виходу з небезечних ситуацій

(для дітей, вчителів,батьків)


1.Що робити, якщо батьків немає вдома, а двері намагається хтось відкрити?

 

2.Візьмеш  цукерку у незнайомої тітоньки?

 

3.Що робити, якщо з розетки пішов дим, а вдома нікого немає?

 

4.Незнайомий дорослий просить про допомогу. Допоможеш?

 

5.Що потрібно робити, якщо нападе зграя собак?

 

6.Підеш в гості до ровесника, з яким щойно познайомився?

 

7.Що робити, якщо відчув вдома запах газу?

 

8.Якщо чекаєш ліфт і до тебе підійшли незнайомці – поїдеш з ними?

 

9.Що слід зробити, якщо помітив, що за тобою стежать?

 

10.Кому можна відкривати двері, коли ти один вдома?

 

11.Що будеш робити, якщо незнайомець схопив тебе і не відпускає?

 

12.Як вчиниш, якщо опинишся серед великого натовпу?

 

13.Що будеш робити, якщо опинишся на вулиці під час грози?

 

14.Якщо хтось в Інтернеті загрожує тобі або твоїй родині, що будеш робити?

 

15.Тебе покликали грати на замерзлу річку - підеш?

 

16.Чи можна брати з собою аптечку з ліками, коли батьків немає вдома?

 

 

Відповіді:

 

1. Дитина залишилась вдома одна, а в квартиру намагається потрапити зловмисник? Необхідно терміново зателефонувати батькам, а тільки після набрати поліцію – 102. Розмова зі спеціалістами може затягнутися, а батьки в цей час зможуть попередити сусідів по телефону.

 

2. Не можна брати у незнайомих людей їжу, іграшки та інші речі! Винятком може бути знайома сусідська бабуся, яка пригощає дітей ласощами.

 

3. При виникненні пожежі, необхідно швидко залишити квартиру і набрати номер поліції – 101 або 104 (служба газу). Поки пожежники прибувають до місця займання, дитина має пересидіти у сусідів. Самостійно гасити пожежу дитині категорично забороняється!

 

4. Коли людина потребує допомоги, то, в першу чергу, вона звернеться до дорослих. Тому якщо якийсь незнайомець просить про допомогу у дитини, слід йому відповісти категоричною відмовою – чітко, швидко і відразу ж йти.

 

5. З собаками головне – це зберігати спокій і не провокувати їх на агресію. Не слід дивитися в очі тварині, але можна відволікти їхню увагу за допомогою якогось предмета – кепки, парасольки, зошита тощо. Потрібно обережно відкинути предмет в інший бік і поступово віддаляться, але при цьому не повертатися до собак спиною.

 

6. Забороніть дитині ходити в гості до малознайомих людей – навіть якщо це його ровесник і навіть якщо він представився другом родини.

 

7. Необхідно швидко залишити квартиру і набрати номер служби газу – 104. Поки спеціалісти прибувають, дитина має пересидіти у сусідів. 

 

8. Поясніть дитині, що входити в ліфт з незнайомцями не можна. Навчіть в такій ситуації відповідати, що він чекає на батьків, які ось-ось підійдуть.

 

9. Потрібно зайти у людне місце, наприклад – супермаркет, перукарню  чи інший заклад, звідти зателефонувати своїм батькам і повідомити про стеження.

 

10. Чужим людям відкривати двері категорично забороняється! Небезпеку можуть становити не лише незнайомі  чоловіки,  але й добрі тітоньки, милі бабусі і навіть діти.

 

11. Якщо дитину схопив незнайомець, їй потрібно якомога швидше привернути увагу людей. Можна кричати і битися. При необхідності можна взяти камінь і розбити їм найближче вікно чи машину – можливо, запрацює сигналізація. Відшкодування збитків не такі небезпечні, як наслідки зустрічі зі зловмисниками.

 

12. У натовпі потрібно зберігати спокій. Необхідно поступово зміщуватися на його край, однак не йти проти «течії». Не наближатися до стовпів та решіток. Якщо дитина потрапила у натовп зі знайомим дорослим, слід взяти малюка на плечі.

 

13. Під час грози в першу чергу потрібно знайти безпечне укриття. Це може бути найближчий магазин чи під’їзд. Потрібно триматися подалі від водойм, металоконструкцій, високих дерев і машин.

 

14. Про подібні погрози слід негайно повідомити батькам або зателефонувати в службу довіри.

 

15. Кататися на замерзлій річці категорично заборонено! Для подібних розваг відведені спеціальні місця

 

16. Дитині варто пояснити небезпеку лікарських засобів, а у разі нездужання треба зателефонувати мамі, татові або найближчим родичам.

  •  
    • 0

 

 

docx
Додано
1 червня 2018
Переглядів
385
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку