Як допомогти дитині адаптуватися до дитячого садка

Про матеріал
Інформація щодо адаптації дітей до умов дитячого садка. Рекомендації для батьків,щодо полегшення процесу адаптації
Перегляд файлу

Консультация для родителей "Обучение с увлечением". 

 

 

Як допомогти дитині адаптуватися до дитячого садка.

Що таке адаптація? Адаптація -  це здатність людини пристосовуватися до різних вимог середовища без відчуття внутрішнього дискомфорту і без конфлікту з середовищем. Враховуючи те, що нервова система дитини ще не сформована достатньо, адаптація виникає при будь яких суттєвих змінах в житті дитини. Треба розуміти, що проявом адаптації є емоційний супротив дитини, але саме цей супротив свідчить про те, що дитина здорова і в неї формується характер.

Перші дні в дитячому садку – важке випробування для дитини та її батьків.

Розлучаючись вранці з мамою, діти, як правило, плачуть, кричать, а вечорами бувають пригнічені або ж, навпаки, надмірно активні, перезбудженні, що було нехарактерно раніше. Щоб минути цей негативний період якнайшвидше, слід  допомогти пристосуватися дитині до садочка. Інакше у сльози щоранку перед виходом з дому і небажання йти в садок можуть затягнутися на місяці.

Складністю адаптації можна назвати внутрішнє налаштування дитини до нового режиму та нових умов: нова обстановка, нові люди навкруги, відсутність «свого» дорослого поруч, який виконує функцію захисника і т.д.

Стикаючись з емоційним опором дитини, батьки повинні мати навички справлятися зі складним емоціям дітей, стримувати їх у здоровий спосіб. Це є вкрай важливим моментом коли малюк тільки починає ходити до садочку, адже якщо батьки не можуть дати раду складним емоційним станам дитини, то існує висока ймовірність того, що вони закріплюють «неуспішність» дитини в такій ситуації. Тобто, надалі дитина знатиме, що сильний прояв її негативних емоцій допоможе їй уникнути небажаної ситуації – йти в садочок.

Як можна допомогти дитині адаптуватися до садочку:

  1. Готуйте дитину до цього нового періоду заздалегідь не лише розповідями що таке дитячий садок. Сходіть туди разом з малюком,

 

Консультация для родителей "Обучение с увлечением". 

 

 

подивіться на дітей під час прогулянки. Розкажіть, що ще вони роблять в саду (граються, їдять, сплять, співають пісеньки), і як це цікаво.

2. Починайте практикувати короткі розлуки з дитиною за кілька місяців до початку відвідування садочку (в магазин, на роботу).

3. Віддаючи дитину в садок, ви повинні знати індивідуальні особливості вашої дитини: її психотип, стан здоров’я, певні особливості нервової системи. Ці знання допоможуть налагодити взаємний контакт з вихователями та педагогами освітнього закладу, попередити небажану поведінку.

4. Підтримуйте спокійний безконфліктний клімат у родині.

5. Читайте дитині казки. Доречними будуть казки чи історії про дітлахів, які почали ходити до садочку, які труднощі вони долають, які переживання їх спіткають. Такі казки та історії мають для дошкільників терапевтичний ефект.

Можна пограти з дитиною "у садочок". Наприклад, взяти різних ляльок і розподілити між ними ролі: хтось із них буде вихователем, хтось малюком, хтось батьком або мамою. Вранці дорослі відводять дітей в садок. Там діти граються, їдять, сплять, гуляють. А ввечері хтось із батьків обов'язково забирає їх додому. Ви можете пофантазувати й придумати разом з малюком силу-силенну подібних ігор: можна "показувати в особах" ситуацію на ляльках, членах родини, розповідати казки про те, як одна дівчинка пішла в дитячий садок, і там їй було дуже весело.

6. Відмічайте успіхи вашого малюка. Створіть альбом і збирайте там фотосвідчення його успіхів, навіть найменших. Переглядайте альбом разом, це надасть дитині впевненості в собі.

7. Діліться досягненнями малечі з родичами та близькими: це додаватиме дитині розуміння свого дорослішання, зміни соціального статусу.

8. Не карайте дитину за капризи. Капризи – це єдиний можливий спосіб прояву адаптивних процесів, яких зазнає іще слабка нервова система дитини.

9. Початок відвідин садочку не повинен збігатися з іншими суттєвими змінами в житті родини: переїзд, розлучення, народження брата/сестри тощо.

Консультация для родителей "Обучение с увлечением". 

 

Це створює додаткове навантаження на нервову систему малюка і може значно подовжити або ускладнити процес адаптації.

  10. Дати дитині час. Адаптація це тривалий процес звикання, який потребує часу. Тож, просто дайте цьому процесу «бути», підтримуючи дитину поруч.

11. Про те чи успішно проходить адаптація дитини чи ні, слід розуміти з настрою та поведінки малюка, але не ДО садочку, а саме ПІСЛЯ. Зважайте на те які емоції у дитини ввечері, чи з’явився інтерес до подій у садочку і т.д.

У період адаптації проводьте більше часу разом з малюком, намагайтеся після садка погуляти. Дитина отримає нові враження і відволічеться від негативних переживань. Потіште малюка чимось приємним. Проте зайві сильні емоції в цей час можуть зашкодити. Тому уникайте походів у гості, чи на якість інші заходи. Телевізор також може викликати перезбудження, тому обмежте час перегляду телепередач до 10-15 хвилин за вечір.

Неодмінно хваліть дитину за те, що вона відвідує дитячий садок. Адже це ознака дорослості, майже така ж, як і те, що мама і тато ходять на роботу. А ще – не лякайте дітей садком, мовляв, не будеш слухати – заведу до садка.

Важливо пам’ятати, що мати повинна бути психологічно готова розлучитися з дитиною, коли настав час для дитячого садочка. Дитина чує не наші слова, а зчитує психоемоційний фон дорослого, тому тривога або почуття провини матері значно ускладнять адаптацію малечі.

 

 

docx
Додав(-ла)
Kutkovaya Viktoriya
Додано
14 вересня 2021
Переглядів
592
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку