Які особливості будови різних груп організмів

Про матеріал
Класифікація організмів. Як побудовані організми. Властивості організмів Спільні і відмінні ознаки різних груп живих організмів. Рівні організації рослинного і тваринного організмів
Перегляд файлу

Урок № 39

Тема:  Які особливості будови різних груп організмів

Класифікація організмів. Як побудовані організми. Властивості організмів Спільні і відмінні ознаки різних груп живих організмів. Рівні організації рослинного і тваринного організмів.

Мета: ознайомити учнів із поняттям класифікації організмів,сформувати уявлення про будову різних груп організмів та їх ознаки; систематизувати знання про рівні організації різних видів організмів;  розвивати навички самоорганізації, мотивації на ефективну навчальну діяльність; виховувати екологічну свідомість.

Обладнання: ілюстративний матеріал до теми уроку

Тип уроку: комбінований. 

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

1. Привітання, створення доброзичливої атмосфери. Налаштування на продуктивну навчальну діяльність.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Фронтальне опитування

-         Що слід розуміти під поняттям «Світовий океан», «материк», «острів»?

-         Порівняйте поняття «кисень» і «вуглекислий газ».

     -  Які взаємозв’язки існують між твердою, повітряною та водною оболонками Землі?

ІІІ. Мотивація навчання учнів і повідомлення теми, мети та завдань уроку

  1. Організми відіграють важливу роль у житті людини. Від світу живих організмів залежить наше життя, тож почнемо вивчення нової теми та з’ясуємо чому їх роль настільки важлива.

     Оголошення теми уроку

  1. Опитування учнів про їх очікування від уроку

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Перегляд і обговорення відео https://www.youtube.com/watch?v=Zu1pgeZlOd4

2. Вправа «Асоціаційний кущ».

 Навести асоціації з поняттям «Організм», «Класифікація», «Клітина»

  1. Робота з матеріалами підручника (п.39). За планом:
  1. Що таке класифікація організмів
  2. Для чого класифікують організми?
  3. Що таке наукові назви організмів
  4. Що таке вид?
  5. Як побудовані організми
  6. За якими властивостями живе відрізняється від неживого
  7. Що спільного та відмінного у грибів, тварин, рослин?

 

V. Сприйняття та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу

  1. Вправа https://learningapps.org/display?v=pgpwj1wf524
  2. Вправа « Павучок». Письмово скласти схему « Ознаки живих організмів»

VI. Осмислення, узагальнення та систематизація знань

  1. Усне опитування за запитаннями с.146

VIІ. Підбиття підсумків уроку

1. Рефлексія емоційного стану і рівня засвоєння навчального матеріалу

 

2. Коментоване оцінювання роботи класу, окремих учнів на уроці

IX. Домашнє завдання

-         опрацювати матеріал підручника щодо вивченої теми (§ 39)

 

docx
Додано
25 січня
Переглядів
97
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку