Урок математики у 2 класі "Задачі на різницеве порівняння. Обчислення значень виразів" містить дидактичні ігри та інноваційні технології як засіб зацікавленості учнів на уроці.
Урок математики в 2 класі
Тема: Задачі на різницеве порівняння. Обчислення значень виразів.
Мета:
формування предметних компетентностей: актуалізувати знання учнів з теми «Нумерація чисел у межах 100»; сприяти розумінню школярами понять «типи задач», «назви чисел при додаванні та відніманні»; повторити структурні елементи задачі; вдосконалювати вміння складати та розв’язувати задачі за малюнком, креслити відрізки; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння планувати свої дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес, самостійність мислення, увагу, пам’ять;
комунікативної: розвивати вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів; учити учнів на основі своїх знань знаходити розв’язок задач;
соціальної: вчити дітей самостійно працювати, працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: картки, малюнки, таблиці.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Пролунав шкільний дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 2 класі
Діти – просто молодці.
ІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
Перший доданок 4, другий 6. Обчисліть суму.
На скільки 6 більше за 4? На скільки 3 менше за 7?
8 збільшити на 1; 5 зменшити на 2; 10 зменшити на 9.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Розв’язування задач на різницеве порівняння.
1) В одному кошику 10 грибів, а в іншому – 6. На скільки грибів більше в першому кошику, ніж у другому?
Щоб дізнатися, на скільки одне число більше чи менше від іншого, треба від більшого числа відняти менше.
2)Оленка купила 5 зошитів, Дмитрик – 2. На скільки зошитів менше купив Дмитрик, ніж Оленка.
- Діти, а чи знадобляться нам ці знання у житті? (відповіді дітей)
2. Фізкультхвилинка
Гра «Мовчанка»
( Учні записують тільки відповіді, наприкінці проводиться самоперевірка)
3. Робота за підручником (с. 6-7)
Розв’язування задачі №25 з використанням прийому «Два-чотири–всі разом».
4. Робота в зошитах.
Завдання №26 (робота в парах)
Завдання №27 (самостійна робота із наступною взаємоперевіркою).
Завдання №28 (колективна робота із записом у зошиті)
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
а) Повторення структурних елементів задачі.
б) Усне складання задач на різницеве порівняння.
Гра «Знайди помилку».
Гра « Хто швидше?» (клас ділиться на дві команди, діти по черзі виходять до дошки і записують відповідь, перемагає та команда, яка перша справилася із завданням).
10 >4 на … |
10 >5 на … |
10 >9 на… |
20<50 на … |
40< 20 на … |
70>65 на … |
15>7 на … |
50<60 на … |
80<90 на … |
23>22 на… |
60>1 на … |
9<10 на… |
VII. Підсумок уроку.
Загадка від «уважності».
На ганку гралися п’ять мишенят. Прибігла кішка і сіла на ганку. Скільки звірів стало? (Одна кішка, бо мишенята повтікали).
Загадка від «старанності».
Їжак важить 1кг, а заєць – на 5кг більше. Скільки важить заєць?(6 кг)
Загадка від «пам’яті».
Що важче: 1кг борошна чи 1кг заліза?(маса однакова)
Домашнє завдання с. 7 № 30, 31
1