Загальношкільний захід "Сходинки до здоров'я"

Про матеріал

Даний матеріал сприятиме вихованню здорового способу життя, допоможе у підготовці виховних годин, предметних тижнів.

Перегляд файлу

 

ТЕМА. ЗАГАЛЬНОШКІЛЬНИЙ ЗАХІД «СХОДИНКИ ДО ЗДОРОВ’Я»

МЕТА. Узагальнити знання та навички учнів з проблеми збереження та зміцнення здоров’я як найбільшого багатства людини ; довести, що бути здоровим – стильно і модно;формувати в учнів свідоме ставлення до свого життя, застерігати від поспішних, необдуманих кроків; розвивати кмітливість, доброзичливість;виховувати почуття насолоди від заходу,взаємоповаги; викликати в школярів веселий настрій.

Завдання:

1. Сприяти формуванню у школярів прагнення бути здоровим.

2. Переконати дітей, що тільки здорова людина може стати успішною.

3. Зупинитися на основних факторах (у вигляді сходинок) здорового способу життя.

4. Наголошувати на тому, що кожна людина сама відповідає за своє життя.

5. Залучити до роботи всіх дітей школи.

6. Обрати такі види роботи, які будуть цікавими для дітей та сприятимуть їх активності та позитивному настрою.

 

Засоби навчання: дошка, сходинки – написи(5 штук), спортивне обладнання, смайлики, макети масок, фото успішних людей, роздатковий матеріал, кольорові стрічки, музичне оформлення, корисні фрукти.

ХІД ЗАХОДУ

І. Організаційний момент.

1.  Установка на позитивний настрій (елемент – тренінг)

Стати в коло, взятися за руки і всім разом сказати:

Життя нам довгого, здоров’я доброго,

Щастя безхмарного, настрою гарного.

Вчитель. Діти, у мене в руках іграшка-сонечко. Я тепло його промінчиків передаю вам. І нехай його веселий сміх сприяє позитивному настрою кожного з вас.

2. Гра «Смайлик». Учитель читає вірш, а учні піднімають вгору і показують той смайлик, який відповідає даній емоції. (Додаток 2).

Наш Сашко бува веселий, коли друзі всі в оселі.

Наш Сашко бува сердитий, коли лоб його набитий,

Наш Сашко сумний буває, коли іграшки не має,

Наш Сашко ,буває ,плаче, коли хтось відніме м’ячик.

Наш Сашко, бува, хитрує, коли фокуси майструє,

 А як його насварять – він ображений стоїть.

Як незвичне щось побачить, то дивується одначе.

А як чогось злякається – у кущі ховається.

Діти! То з яким настроєм ви завітали на виховну годину? (Діти піднімають той смайлик, який відповідає їхньому емоційному стану.)

ІІ. Проведення заходу.

1.Мотивація виховання. Фотокалейдоскоп «Модно бути успішною людиною»

На дошці зображення облич усміхнених успішних людей (додаток 1).

(Учні виступають з доповідями)

  1. Брати – боксери Віталій та Володимир Клички народилися в Семипалатинську. Вони є Олімпійськими чемпіонами в суперважкій ваговій категорії. Мають багато нагород, зокрема, орден «За мужність». 5 жовтня 2013 року Володимир Кличко в бою з росіянином Олександром Повєткіним в 15-й раз захистив титул чемпіона світу і довів, що Україна – одна із найсильніших країн світу!
  2. А я знаю, що Володимир Кличко був одружений і планує це зробити вдруге 14 грудня 2013 року.
  3. Норма Джин Мортенсон ( справжнє ім’я Мерлин Монро) народилася 1 червня 1926 року. Дитинство було складним, але, не дивлячись на це вона стала відомою кінозіркою. Вона має зірку на голлівудській «Алеї слави»; їй присвячували свої пісні Леді Гага, Елтон Джон та інші; саме її фото було на обкладинці першого номера журналу «Плейбой»; її відома сукня продана на аукціоні за 4,6 млн. доларів.; В Чикаго відкрита 8- метрова скульптура «Мерлин назавжди»
  4. Володимир Зеленський народився в Кривому Розі. В дитинстві мріяв стати дипломатом, за спеціальністю «юрист», а є відомим ноуменом. Кар’єра розпочалася з відомої гри КВН . Далі плідна робота над «Кварталом 95» . На сьогодні  він відомий актор кіно, ведучий програм «Бійцівський Клуб»,  «Містер Кук», «Пісня року», «Пороблено в Україні», «Розсміши коміка», «Вечірній Київ». Він переміг в проекті «Танці з зірками». У 2008 році по версії журналу «Віва» став найкрасивішим чоловіком України. Діючий Президент України.
  5. Настя Каменських народилася в Києві. Закінчила Українсько  – американський гуманітарний інститут. Вона виграла гран – прі фестивалю «Чорноморські ігри», а в Лондоні отримала нагороду «Відкриття року». З 2006 року – учасниця дуету «Потап і Настя». Приймала участь в проектах «Дві зірки», «Зірка + зірка». У 2009 році названа найкрасивішою жінкою України.
  6. Юрій Гагарін народився 9 березня 1934 року в селі Клушино. Після школи закінчив Люберське ремісниче училище. Переломне значення відіграв той день, коли Юра вперше переступив поріг Саратовського аероклубу. Він став відомим льотчиком – космонавтом. 12 квітня 1961 року саме він здійснив перший політ у космос, побачив нашу прекрасну планету з висоти.
  7. Вкінці 1999 року журнал «Тайм», підводячи підсумки століття, яке відходило у минуле, назвав Альберта Ейнштейна «Людиною ХХ століття». Він був не тільки відомим фізиком, але й відомим філософом. Починав працювати Альберт вчителем фізики та математики. Створена ним теорія відносності зробила його відомим на весь світ.

Учні разом з учителем говорять про їх успіх. Звертають увагу на усмішку кожного і роблять висновок: «Запорука успіху – постійна усмішка на обличчі!».

І нарешті ми підійшли до головного: щоб бути успішним, модним  та щасливим потрібно дбати про своє здоров’я!

2. Рух по сходинках міцного здоров’я.

Вчитель. Із давніх – давен український народ найголовнішою цінністю у житті вважав здоров’я. Навіть під час вітання та прощання люди бажали одне одному: «Здоровенькі були!», «Дай, Боже, здоров’я», бо люди давно зрозуміли, наскільки важливо піклуватися про своє тіло,щоб воно завжди було здоровим,  міцним і сильним. Сьогодні ми з вами спробуємо подолати «сходинки здоров’я» і з’ясуємо остаточно, що є необхідним для того, щоб в майбутньому стати дорослими, гарними, а головне, здоровими людьми.

http://grinky-school.ucoz.ua/Dekada_Zdor/IMG_0018.jpg

 

І на першу сходинку я запрошую учнів 7-го класу.

1-й учень Поки ви ще  невеличкі, виробляйте добрі звички,

Щоб здоров’я вберегти і щасливими зрости.

2-й учень Здоров’я – то найбільший в світі дар! Його цінуємо, коли втрачаємо…

Молитви шлемо вище хмар, бо повернути як – не знаємо.

3-й учень Щоб дух завжди здоровим був, а тіло не знівечилось в руїни,

Єднаймось, молодь, за здоров’я твоє, моє і цілої країни!

4-й учень Живи! Люби! Твори добро! Щоб досягти непізнаних зірок.

Цінуй життя в усій його красі!Зроби до здоров’я крок!

( Усі учасники виконують пісню на мотив пісні «Червона рута» )

Є поради прості, щоб прожити щасливо.

Треба впевнено йти по життєвій, по ниві.

Бо у кожного з нас сподівання й надії

І на все є свій час, і збуваються мрії.

Приспів:

Будьте здорові. Друзі, будьте щасливі,

Адже на цьому світі Ви живете раз.

Радійте сонцю, усміхайтеся щиро

І, повірте, що буде все гаразд.

 

Кожен хоче прожить без турбот і напасті,

Тож умій дорожить ти хвилинами щастя.

Не кури, не вживай нікотин й алкоголю,

Про здоров’я подбай – загартовуй ти волю.

Приспів:

Вчитель. Отже, 7-й клас пропонує жити без шкідливих звичок. І ми з вами подолали 1 сходинку до здоров’я. А зі своїми пропозиціями вже хочуть поділитися першокласники.

(Мініатюра «Смачно та корисно». У кожного в руках тарілка  з корисним фруктом)

http://grinky-school.ucoz.ua/Dekada_Zdor/IMG_0023.jpg

1першокласник У солодких мандарин є багато насінин.

Це тому що мандарини виростають з насінини.

2 першокласник  Це – лимон, він силу має, хворим він допомагає.

При застуді, любі діти, чай з лимоном варто пити.

3 першокласник  Ківі – ніби картоплина., ніжна в нього серцевина,

Вся яскраво-зелененька, соковита і смачненька.

4 першокласник  Це банан – фрукт чарівний,солоденький і поживний.

Він на пальмі достигав, доки жовтим весь не став.

5 першокласник  Ці чудові апельсини – насолода для дитини.

Вітамінами багаті, гості бажані у хаті.

Разом: Їжте фрукти ці чудові будете завжди здорові!

Вчитель: Не відстають від них і наші чарівні бджілки, теж просяться до своїх переконань.

(Танок маленьких бджілок «Бджілка – ла – ла - ла»)

http://grinky-school.ucoz.ua/Dekada_Zdor/IMG_0029.jpg

Образ твору1бджілка Два опасисті ведмеді продавали бочки з медом 
                   Всім звірятам лісовим – погукали до сови: 

                   «Мед скуштуй-но, люба сово, він без цукру, чесне слово, 
                     На ніч ложкою черпни – гарантуєм гарні сни» 

                    А сова: «смішна затія, бо не сплю, не сплю вночі я – 
                    Бо пишу вірші , та ще й я полюю на мишей.

2бджілка Зайцю теж пропонували:«Мед бери, його в нас валом!»

                   Заєць носом покрутив і утік від смакоти. 

                   Адже це не морква сита, не капуста соковита,
                   І не ріпа, й не буряк – має заєць власний смак. 

3бджілка З вовком теж не сталось дива – вовка тягне на м’ясиво, 
                   І до того ще й сире, мед у горлі лиш дере.

                   Сподівалися на лиску:  «Мед купи, кумо, - від тиску!»
                    Їм кокетливо кума: «В юних тиску ще нема».

4бджілка Білка, видра і куниця похвалили для годиться. 
                   Взяли б клеїти горшки, але надто він важкий. 


                   Не любитель меду й олень, бо немає в меді солі,
                   А колючим їжакам бочка з лубу не така. 

5бджілка Так до вечора ведмедям не вдалось продати меду. 
                   Крам вантажили на віз, прикро стало аж до сліз. 

                    Вже дорогою додому старший скаржився малому: 
                   «Ех , ніхто насправді мед так не любить , як ведмідь».

Разом:        Їжте мед смачненький, будьте здоровенькі!

Вчитель.1-й та 3-й класи нас переконали, що здорове харчування – одна з найважливіших сходинок.

А я вже чую, що на 3 сходинку з нетерпінням рвуться учні 6-го класу

(Сценка «Як Кощій отруївся»)

Баба Яга: Киш! Киш! Киш! Не заважайте! В іншім лісі політайте!

Зараз прийде мій дружок, ось, поставлю пиріжок,

Наварю скоріш борщу, Кошу гарно пригощу!

(Залітає сорока)

Сорока:   Ой,біда, біда,  бабусю!

Баба Яга: Тихше! Аж стріляє в вусі! Ну, кажи, чого волаєш?

Сорока:   Так Кощій же помирає!

Баба Яга: Що? Цього не може бути – він безсмертний!

Сорока:   В тому й суть! Допомогу викликали, всіх лісовиків скликали,

Зараз принесуть сюди…

Баба Яга: Де ж набрався він біди?

Сорока:   Ось у нього і спитаєш, і сама все швидко взнаєш!

Я ж по лісу полечу і усіх оповіщу,

Що у лісі небезпека десь блукає недалеко.

(Вилітає сорока. Лісовики виносять Кощія, він стогне)

Кощій:     Ой, Ягуся, помираю…

Баба Яга: Ти ж безсмертний!

Кощій:      Вже й не знаю!

Баба Яга:  Зараз я зроблю дізнання…

Кощій:      Глянь, які терплю страждання, то ж рятуй мене скоріше…

Баба Яга:  Схоже, він на ладан дише, занедужав,бачу, дуже…

Що ж болить у тебе, друже? Що ж це за напасть така?

Кощій:      Пив я воду зі струмка.

Баба Яга:  Зрозуміло! Ну, накоїв – не жилось тобі в спокої!

Кощій:      Та що я таке зробив? Я ж завжди цю воду пив!

Баба Яга:  То було, поки заводу не казав ніхто про воду,

          Що у лісі споконвіку вся збиралася у ріку й дарувала всім життя…

          Час пішов той в небуття. Як завод про неї взнав, зразу річку ту    забрав,

До своїх потреб пристроїв – тут такого він накоїв!

І тепер вже та водиця ні для чого не годиться.

Бачила я мертву пташку…

 

Кощій:      В це повірити не важко…

Баба Яга:  Не піднятись їй в політ…

Кощій:      Ой, ой, ой! Болить живіт!

Баба Яга:  Зараз буду лікувати, що ж тобі, Кощію, дати, щоб поставити на ноги?

Голос:  Ой, рятуйте!SOS! Тривога!

1-й учень: Закликаємо людину зупинитись на хвилину

І замислитись над тим, що Земля – наш спільний дім!

2-й учень:  Бережіть наш ліс і річку навіть, якщо це незвично –

Досить вам все руйнувати! Разом будем зберігати

І планету, і природу, їхню неповторну вроду!

3-й учень:  Хай течуть для нас завжди ріки чистої води1

І повітря без отрути, вільно щоб могли вдихнути,

І усі, усі комашки, і дзвінкі, веселі пташки.

4-й учень:  Й навіть ми, Лісовики,будем жити залюбки.

Ми звернімось до народу: рідну бережіть природу!

Вчитель: Бачу: учні 6-го класу щиро вірять у те, що для того, щоб бути здоровими, потрібно мати чисте довкілля, тобто берегти нашу природу.

А те, що невід’ємною частиною міцного здоров’я- є фізкультура та спорт впевнені учні 5-го класу.

(Виходять учні у спортивному одязі, зі спортивним приладдям)

http://grinky-school.ucoz.ua/Dekada_Zdor/IMG_0040.jpg

1-й учень: Прокидаємося вранці, жваво робимо зарядку.

Любим спорт і фізкультуру, прагнемо завжди порядку.

2-й учень: Всюди друзів ми знаходим, з ними, як одна сім’я,

Але нам без друга – спорту – не прожити ані дня.

3-й учень: Щоб струнким ти ріс і сильним, навчись обруча крутить,

Легко. Спритно і красиво, вправи з ним щодня робить.

4-й учень:  Ось червоний, жовтий , білий, хочеш, синього бери.

Руки – вправо, руки – вліво – разом з нами повтори.

5-й учень:  Плиг та скік – так щодня, ти стрибай, мов зайченя.

Вибігай, друже, мерщій, покажи стрибок нам свій.

Разом:  Весело змагаються, спортом всі займаються!

( Учні під музику виконують різні спортивні вправи)

http://grinky-school.ucoz.ua/Dekada_Zdor/IMG_0042.jpghttp://grinky-school.ucoz.ua/Dekada_Zdor/IMG_0044.jpg
 

Вчитель: Які ж , ви,діти молодці,коли думаєте, що 4 сходинка нагадуватиме нам, що спорт – це сила!

Так, ми за здоров’я щиро вболіваєм,

      Показуємо, як варто скарб цей берегти.

    І тим, хто палить, колеться, чи випиває,

Про душу власну забуває – всім хочемо допомогти.

Адже біда,хвороби не дрімають,затривожать.

Прийде до легковажних спізніле каяття.

Тоді, на жаль, не кожен уже зможе

Поправити своє змарноване життя.

Давайте говорити про життя,

Щасливе, повноцінне, гармонійне,

Про цінності земні й нетлінні,

Давайте говорити про життя!

(Композиція «Біле та чорне в нашому житті». Виконують дівчата одягнені в біле та чорне, в руках білі та чорні стрічки)

http://grinky-school.ucoz.ua/Dekada_Zdor/IMG_0053.jpg

Біле: Де взялася вона серед білого дня, білого світу, білого вірша

Білої троянди, білого вальсу – адже саме з цим асоціюється білий колір.

Чорне: Господи! Чому усе так погано? Вчора посварилася з друзями,я не вивчила уроки, а сьогодні ніби навмисно, мене запитали з усіх предметів. Три двійки – так! Що я скажу батькам? Ні,треба забутися, якось забутися, відключитися. Я бачила  у когось коноплю…

Біле: Не треба! Це не допоможе. Ти вб’єш себе. Все минеться. І це так само. Життя – це чорні та білі смуги. Прийди до тями. Завтра знову засяє сонце і тобі захочеться усміхатися й жити.

Чорне: У мене цікава компанія. Мої друзі – вільні люди. Ми живемо своїм життям без проблем. Ми не розмовляємо ні про сім’ю, ні про школу. У нас свій кришталевий замок, жодних зобов’язень, лише кайф. Але всі мої друзі курять гашиш та пропонують мені.

Біле: Ні! Не пробуй! Не вживай!Звідти дорога лише в пекло. У твоїх друзів нема майбутнього, біжи від них. Навколо так багато цікавих людей, які знають,заради чого живуть. Ти зможеш вибирати друзів сам, отож зроби свій вибір!

Чорне: Щодня одне й те саме: школа – домівка – школа. Немає нічого цікавого. Щоправда, я люблю читати книжки, та зараз це не модно. Але так хочеться спробувати в житті все, адже живеш лише один раз.

Біле: Саме так, лише один раз. Тож не поспішай занапастити життя заради сумнівного задоволення. Адже навколишній світ такий цікавий! Шукай себе! Знайди собі цікаве захоплення: спорт, комп’ютер, музику. А книжки хіба можуть бути модними чи не модними?Вони вічні. Читай і ти будеш цікавим будь-якій людині.

Чорне:   Дівчата й хлопці – слабаки під вплив частенько потрапляють.

Наркотики – страшна біда і молодими помирають.

А вороття нема. Шкода…

Поглянь, яке чарівне небо! Нас кличе в синю висоту!

Яке життя довкіл прекрасне!Яке чарівне сонце ясне!

І неповторна кожна мить, й життя у кожного єдине,

А ти у світі цім – людина!

І хай біда тебе мине. В хворобі щастя не буває!

Лише в здоров’ї щастя є!

Разом: Обирайте життєвий шлях самі!

Вчитель: І ми з вами, шановний 11 клас згоджуємося, що 5 сходинка – це вірно вибраний нами шлях в житті.

Рівно 5 сходинок здоров’я ми подолали. Думаю, що всі добре засвоїли основні правила здорового способу життя і нехай вони будуть вашими вірними супутниками.

(Звучить пісня «Засторога»)

Навіть як спливе одна рибина

Чи впаде пташина на льоту –

Зойкне ненароджена дитина,

Дзвін тривоги сколихне красу.

Приспів:

Є і наша в тім, скажу,провина,

Ні на кого, друже, не кивай,

Що собі готуємо могилу,

Топим в лихолітті рідний край.

Ми ж Дніпро донищуємо уміло,

Вже й Дністер солоний, мов сльоза,

В храм природи втрутитись посміли,

Чом мовчить у душах в нас гроза?

Приспів:

Ллють дощі кислотні,вітер свище,

Бенкетує СНІД, немов король,

Чорний мул з’єдає суднам днища,

Мертвий пил спадає між долонь.

Вчитель. За легендою, коли народжується дитина, Бог запалює на небі нову зірку і посилає до дитини ангела - охоронця. Уві сні ангел цілує ди­тину тричі: в чоло — аби вона зрос­тала розумною; в личко — щоб була красивою; в груди — аби здоров'я, любов та доброта вселилися в її тіло, серце та душу. БЕРЕЖІТЬ В СОБІ ДОБРОТУ – ІСКРУ БОЖУ !!!

ІІІ. Підбиття підсумків.

  1.          Гра «Театр масок»

Діти отримують картки – схеми, на яких повинні зобразити обличча здорової людини.(Додаток 3).

  1.          Вправа «Ланцюжок»

 Учні читають по черзі вислови про життя, здоров’я, добро, надію,майбутнє:

1 уч. Так мало я на світі прожила, літала мало в мріях за далекий обрій.

         Так  мало ще   зробити я змогла, щоб на добро, на щастя людям добрим.

2 уч. Дзвеніло іще мало, мов струна, дитяче моє серце чисте.

Ще десь попереду стежини вирина й дороги ще попереду тернисті.

3 уч. Так мало я ще сіяла зерно, духмяні квіти мало ще плекала,

Криниці не вдивлялась в ясне дно, цвіт папороті в лісі не шукала.

4 уч. Я мовив ще мало гарних слів і світу ще не встиг я пригорнути,

Не надивився кольорових снів, не встиг я в таємниці зазирнути.

5 уч. Ще мало бід повз мене перейшло, і мало моя свічечка горіла,

І небагато щастя в мене ще було, небагатьох душа моя зігріла.

6 уч. Та я Жар – птиці ще знайду перо, багато ще пізнаю в білім світі,

І для людей творитиму добро – цього лиш треба дуже захотіти.

7 уч. Я – Радість! Як без мене жити? Я з задоволенням іду до всіх!

Веселим жартом можу насмішити, люблю здоровий, життєрадісний сміх!

8 уч. Я сонечком серця вам наповняю і задоволення та щастя теж несу.

Потрібний всім, про це я добре знаю, бо ж у життя приношу ще й красу.

9 уч. Люблю я дуже , щоб іскрились очі, і щоб життя в вас радістю цвіло,

Я бачити веселими вас хочу, щоб з серця променилося тепло.

10 уч.  Гриньки – це та земля, де сміх і пісня лине, а діти йдуть до школи знов і знов

Ніколи у боях ніхто не згине, бо тут  господар – щастя і любов.

11 уч. У майбуття йдемо ми переможно, і пісня лунає у ріднім краю.

В тій пісні про дружбу співаєм  старанно, щоб жилося у Гриньках нам гарно.

Разом: Ми – учні Гриньківської школи: скромні, добрі, чесні,                        чемні, справедливі переконані, що здоровим бути – здорово!

    12 уч. Скромність собою не хвалиться, хоч добрі діла її всюди.

               Знають це й нею пишаються і хвалять її інші люди.

13 уч. Добра людина робить добро не за гроші, не задля відплати –

              Просто для того, щоб добре було всім, бо так горя багато.

14 уч. Турбота підніме настрій, турбота в холод зігріє.

              Турбота навіть хворого на ноги поставить зуміє.

   15 уч. Чесна людина завжди скаже вам щиру правду,

             Бо у житті завжди так буває: правда неправду перемагає!

   16 уч. До всіх треба добре ставитися, поводитися шанобливо,

            Хай кожному буде по справах його – і це буде справедливо!

Живеш ти в місті чи в селі,

Подумай, як життя прожити.

Ти слід залишиш на Землі –

То треба гарний залишити.

  1. Заключне слово.

Вчитель. Ось і подолали ми з вами 5 сходинок до міцного здоров’я.

Давайте ще раз повторимо. (Всі учні промовляють, а вчитель на стенді викладає сходинки). Давайте станемо в коло і дружно скажемо: «Бути здоровим – жити здорово!»

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 1

 C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\b54337afd447891259dad0f6c9629dbcea5e3ad8.jpg     C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\b7fe2934cdea.jpgC:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\z12159926vmarilyn-monroe.jpg

C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\62835821_1245834400_ria370186preview.jpg      C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\Nastya_Kamenskih1.jpgC:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\ein4.jpg

 

ДОДАТОК 2

C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\5151da969756.pngC:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\smiley.jpg 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\64152922_smayl.jpgC:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\смайли\472542465.jpg 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\смайли\0fa227bb5f1f.jpgC:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\4917.gif 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\смайли\image_frownface_mill.jpgC:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\смайли\100100000091410.jpg 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 3

 

C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\смайли\3.jpg

 

C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\фото ос (3)\смайли\2.jpg

 

1

 

docx
Додано
14 січня 2022
Переглядів
874
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку