Конспект уроку з навчання грамоти для 1 класу "Закріплення навичок письма. Малюнковий диктант".

Про матеріал

Урок – подорож.Закріплення навичок письма. Малюнковий диктант.

На цьому уроці можна перевірити уміння писати вивчені букви, слова з ними. Вчити виконувати мовні завдання. Розвивати зв'язне мовлення, пам'ять, увагу. Виховувати культуру поведінки, повагу до рідної мовиУрок – подорож.

Перегляд файлу

Тема. Закріплення навичок письма. Малюнковий диктант.

Мета: перевірити уміння писати вивчені букви, слова з ними. Вчити виконувати мовні завдання. Розвивати зв’язне мовлення, пам'ять, увагу. Виховувати культуру поведінки, повагу до рідної мови.

 Урок – подорож.

 

План і хід уроку.

І. Організація класу

"Вітання". Діти стоять у колі, кожен з учнів називає своє ім’я так, як йому подобається, щоб його називали; говорить слова-вітання, „ввічливі слова”.

Учитель:

Давайте привітаємось,

Давайте посміхнемося,

Давайте в очі глянемо,

І нам тепліше стане.

Раз рука,два рука,

Раз плече, два плече.

Голова вліво, вправо подивилась,

Посміхнулась, привіталась.

 ІІ.Мотивація навчальної діяльності

- Діти, давайте сьогоднішню зустріч розпочнемо з побажань.

- Доброго ранку, Марійко, я бажаю тобі веселого дня!

- Доброго ранку, Лесику, я дуже радий тебе бачити!

- Вітаю тебе, Тетянко, я хочу щоб день у тебе був щасливим!

ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку

ІV. Повторення та закріплення вивченого  матеріалу.

- У нас сьогодні урок незвичайний – урок – подорож. Але чим ми будемо подорожувати, яким транспортом?

Загадка.

Пасажирський чи товарний

Металевий він і гарний.

Все ховає у вагонах

І стає лиш на перонах (потяг)

Психогімнастика

Сядьте вільно, розслабтесь, закрийте очі. Уявіть себе в нашому чарівному поїзді. Ви стали зовсім малесенькими, сидите у мами на руках, вас ніхто не тривожить, вам зручно, спокійно, затишно і тільки колеса тихо постукують тук-тук. Ваше серце сповнюється

любов′ ю і добротою. А за віконцем пропливають чудові картинки природи нашої рідної Батьківщини.

 

  • Отже ми сьогодні здійснимо подорож «потягом умінь». Подорожувати будемо дорогою Науки, а кінцевою зупинкою буде зупинка Знання.
  • Та щоб досягти мети потрібно виконати певні завдання. Вперед!

Увага! Зупинка, «Каліграфічна»

Загадка

Ось хатина, в ній – Співак

Як цю пташку звати…

(Шпак)

  • Складіть речення з цим словом.
  • Назвіть другий склад. Пропишемо каліграфічно слово шпак.

Вирушаємо далі, на нас чекають незвичайні пригоди.

Зупинка «Казкова»

  • Яку літеру ми вивчали на попередніх уроках? (Ш)
  • Який звук вона позначає?

Гра «Упіймай звук»

- Я читаю віршик, а ви, почувши звук /ш/ плескаєте у долоньки.

Шепче вітер: «Ша – ша – ша»,

Шубку білочка знайшла!».

Шелестить трава похила:

«Шубку білочка купила!».

Шепчеш ти і вірю я:

«Шубка в білочки своя».

  • Які слова ви запам’ятали із звуком /ш/? Складіть свої речення із цими словами.
  • Про яку тваринку йшла мова?
  • Складіть речення зі словом «білочка» за такою схемою:

                                     .

(Вибираємо найкраще речення, записуємо в зошит.)

Фізкультхвилинка (під музичний супровід)

- Наша подорож продовжується і ми наближаємось до наступної

зупинки «Кольорова»

(завдання на картках різного кольору)

  • оскільки ми прямуємо до острову Знань ми повинні не лише гарно говорити, але й гарно писати.

Дистанційний диктант (на аркуші жовтого кольору): Кожух, жаба, шуба, черешня, мишка, Христина.

Гра «Інтерв’ю»

  • Яке слово написали з великої букви?
  •  Доведіть, чому так?
  • Наведіть приклади слів, що пишуться з великої букви.

 Гра «Дослідники» (робота в парах)

Із окремих слів скласти речення, використовуючи у ньому всі слова.

Марічка пішла до лісу.

З ялини впала шишка.

Відлетіли перелітні птахи.

  • Кожна пара записує в зошити те речення, яке вона склала.

Зупинка«Творча»

  • Сьогодні ми побуваємо у ролі творців. Відновіть слова, які загубили свої букви: …кола, кни..а, у..ок, зо..ит, зозул…, у..ні.
  • Яке слово зайве? Чому?
  • Складіть речення із зайвим словом.

Зупинка«Художня»

Робота за малюнком (ілюстрація до казки «Півник і двоє мишенят»)

  • Кого зобразив художник? До якої казки ілюстрація?
  • Яким зображений Півник?
  • Який характер у нього? Якими зображені мишенята?
  • Яким хочете бути ви: схожими на Півника чи на мишенят? Чому?

   Зачитую уривок із казки.

От замісив півник тісто, приніс дрова, розпалив у печі. А як у печі нагоріло, поставив пиріжки випікатися.

  • Яке продовження казки?
  • Спишіть частинку казочки у свої зошити.

(Вибірково перевіряю кілька робіт.)

- Ось і прибули ми з вами на острів Знання. Усі знання, які ви отримали, повторили, закріпили візьміть із собою і використовуйте завжди і всюди.

Бо як каже народна мудрість: «Знання за плечима не носять»

- Чому так говорять, поясніть? 

 

V. Підсумок уроку

  • За час подорожі ми виконали безліч завдань, що їх пропонували нам у різних портах.
  • Який вид роботи вам найбільше сподобався? Чому?
  • Про що нове ви сьогодні дізнались?
  • Бажаю вам завжди досягати своєї мети, вміти використовувати свої знання у повсякденному житті. Дякую вам за старанну роботу і за цікаву подорож.

 

doc
Додано
9 березня 2018
Переглядів
1819
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку